Podsumowanie akcji ,,Dzień Bezpiecznego Internetu"

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
30 marca 2021

      W Publicznej Szkole Podstawowej im. Legionów Polskich w Okole działania w ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu, miały na celu inicjowanie i propagowanie  bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystania Internetu. Zostały one podzielone na trzy części. W pierwszej z nich przedstawiono prezentację dotyczącą bezpieczeństwa w sieci dla klas  0-III połączoną z warsztatami, w drugiej zaś uczniowie klas IV-VIII w ramach zajęć zdalnych, na godzinach z wychowawcą, tworzyli mapy myśli, a na zajęciach z informatyki powstał kodeks Bezpiecznego Sieciaka.

Trzecia część działań została skierowana do rodziców. Na spotkaniu z rodzicami zostały omówione zasady bezpieczeństwa dzieci w sieci, konsekwencje płynące z użytkowania sieci w niewłaściwy sposób oraz higiena pracy przy komputerze. Zostali również zapoznani z różnymi adresami edukacyjnych stron internetowych, na których to dzieci poprzez zabawę mogą utrwalać umiejętności zdobywane na lekcjach jak i rozwijać swoje zainteresowania. 

Surfowanie w Internecie może być świetną zabawą i inspirującą formą spędzania czasu. Jednak nam zależy na tym by nasi uczniowie w mądry sposób cieszyli się czasem, który spędzają przy komputerze, ponieważ korzystanie z Internetu ma swoje nieocenione zalety, ale trzeba pamiętać, że nie jest ono wolne od zagrożeń.

Zapraszamy do zapoznania się z prezentacją jaka powstała w ramach obchodów DBI.

 https://view.genial.ly/6009b7f880d3810d7a38e5a7/presentation-bezpieczny-internet

Galeria

 • Powiększ zdjęcie 1

  1

 • Powiększ zdjęcie 2

  2

 • Powiększ zdjęcie 3

  3

 • Powiększ zdjęcie 4

  4

 • Powiększ zdjęcie 5

  5

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2021-03-30
Data publikacji:2021-03-30
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Róża Kołodziejska
Liczba odwiedzin:150