CertyfikatHerb Gminy Bałtów
Okół z lotu ptaka
Wąwóz - "Żydowski Jar"
Droga do pałacu książąt Druckich-Lubeckich
Przedwojenny młyn w Bałtowie
Wąwóz lessowy w Bałtowie
Pałac książąt Druckich-Lubeckich
Spływ tratwami rzeką Kamienną
Dolina Kamiennej w Bałtowie
Rollercoaster
JuraPark Bałtów
Szwajcaria Bałtowska
Kościół parafialny w Bałtowie
Bałtowski Zwierzyniec

Aktualności - Archiwum
 
 

Festiwal Projektów Gimnazjalnych 2013

 

 Publiczność miała okazję zweryfikować swoją wiedzę na temat gminy Bałtów, działalności stowarzyszeń na tym terenie. Wszystkich zaciekawiła problematyka zdrowego odżywiania się, a zwłaszcza przygotowane domowym sposobem doświadczenia chemiczne. Pojawiła się również tematyka szkodliwości alkoholu dla organizmu młodego człowieka. Zaprezentowano osiągnięcia Polski w piłce nożnej w latach 70-ych oraz sylwetki najwybitniejszych piłkarzy oraz trenerów w naszym kraju i poza jego granicami. Atrakcją dla chłopców okazała się urozmaicona krótkimi filmami archiwalnymi prezentacja dotycząca rodzajów broni oraz sprzętu bojowego II wojny światowej. Nie zabrakło także historii rozwoju gitary oraz mini koncertu rockowego. W nastrojowy klimat wprowadziła wszystkich prezentacja, która wykazała, że miłość niezależnie od czasu i przestrzeni przejawia się w taki sam sposób, a bohaterowie literaccy niczym nie różnią się od współczesnych nastolatków. Podsumowaniem był projekt na temat wpływu prędkości na bezpieczeństwo. Uczniowie wykazali, że warto stosować się do przepisów ruchu drogowego. Poziom wszystkich 10 prezentowanych projektów okazał się niezwykle wysoki. Zarówno pod względem merytorycznym, wizualnym jak i estetycznym sprostał oczekiwaniom publiczności, która przez trzy godziny nie mogła oderwać wzroku od kolejnych prezentacji. Każdy z projektów zaskakiwał różnorodnością ujęcia tematu. Prezentacje multimedialne, filmy, przedstawienia dramowe, piosenki spotkały się z bardzo pozytywnym odbiorem gimnazjalistów. Gromkie brawa dla wszystkich uczestników nie milkły, a przygotowane pomoce i wystawki cieszyły się zainteresowaniem wszystkich gimnazjalistów. Urozmaiceniem okazały się przygotowane przez niektóre grupy konkursy i quizy tematycznie związane z prezentowanym projektem. Zwycięzcy otrzymali słodkie nagrody. Jury miało naprawdę trudne zadanie, by wytypować najlepszych z najlepszych. Po burzliwych naradach I miejsce przyznano projektowi „Wpływ miłości na życie człowieka – co łączy współczesnych nastolatków z bohaterami literackimi?”. II miejsce otrzymał projekt „Prędkość czy rozsądek?”, a trzecie – „Chemia w kuchni – ile chemii zjadam każdego dnia?”. Gratulujemy wszystkim grupom projektowym pomysłu, zaangażowania oraz perfekcjonizmu zarówno w wykonaniu prezentacji jak i wystąpieniach.

 

 
 
 
Aktualności
 

Zarządzenie Wójta Gminy Bałtów w sprawie określenia terminów postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w PSP oraz klas pierwszych PSP prowadzonych przez Gminę Bałtów na rok szkolny 2019/2020

  


Punkt Pomocy w Urzędzie Gminy w Bałtowie przy wypełnianiu wniosków - Program „Czyste Powietrze”

Wójt Gminy Bałtów Hubert Żądło informuje, że uruchamia w Urzędzie Gminy w Bałtowie  punkt pomocy dla Mieszkańców Gminy Bałtów przy wypełnianiu wniosków o dofinansowanie z Programu „Czyste Powietrze”.

Pomoc będzie udzielana bezpłatnie w terminie od 11 lutego 2019 r. w Urzędzie Gminy w Bałtowie w pokoju nr 13
(I piętro) w godzinach pracy Urzędu 7.00 – 15.00 od poniedziałku do piątku.


Sieć gazowa w Gminie Bałtów

Już wkrótce Gmina Bałtów przystąpi do działań zmierzających do utworzenia na jej terenie sieci gazowej średniego ciśnienia. Współpraca z Polską Spółką Gazownictwa w tym zakresie jest wyjściem naprzeciw oczekiwaniom społecznym.

– Moim głównym celem jest zaspokajanie potrzeb mieszkańców – mówi Hubert Żądło, Wójt Gminy Bałtów – gaz ziemny jest ekologicznym i ekonomicznym źródłem energii, co ważne, również bezpiecznym. Mam nadzieję, że plan się powiedzie, co wpłynie na poprawę standardu życia mieszkańców i ochronę środowiska naturalnego.


Wykaz nieruchomości przeznaczonych do wydzierżawienia i użyczenia z dnia 04.06.2019 r.

   


Zakończenie roku szkolnego 2018/2019 w Szkole Podstawowej w Bałtowie

   


Program ''Rodzina 500+'' - informacja


Ostrzeżenie meteorologiczne dla powiatu ostrowieckiego dot. wystąpienia burz z gradem


więcej aktuaności
 

System informacji przestrzennej województwa świętokrzyskiego
Schronisko dla zwierząt Janik
MPK Ostrowiec Świętokrzyski
Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Bałtów
Lokalna Grupa Działania Krzemienny Krąg
Decydujmy razem
WKU Sandomierz
Rządowe Centrum Legislacji
EPUAP
Wspólna sprawa
Prowadzę jestem trzeĹşwy
Rozbudowa Infrastruktury Informatycznej
Kapitał Ludzki
Kapitał Ludzki

URZĄD GMINY W BAŁTOWIE 2015realizacja: dwarazy.com