Gmina BałtówCertyfikatHerb Gminy Bałtów
Gmina Bałtów
Okół z lotu ptaka
Gmina Bałtów
Wąwóz - "Żydowski Jar"
Gmina Bałtów
Droga do pałacu książąt Druckich-Lubeckich
Gmina Bałtów
Przedwojenny młyn w Bałtowie
Gmina Bałtów
Wąwóz lessowy w Bałtowie
Gmina Bałtów
Pałac książąt Druckich-Lubeckich
Gmina Bałtów
Spływ tratwami rzeką Kamienną
Gmina Bałtów
Dolina Kamiennej w Bałtowie
Gmina Bałtów
Rollercoaster
Gmina Bałtów
JuraPark Bałtów
Gmina Bałtów
Szwajcaria Bałtowska
Gmina Bałtów
Kościół parafialny w Bałtowie
Gmina Bałtów
Bałtowski Zwierzyniec
Aktualności - Archiwum
 
 

Festiwal Projektów Gimnazjalnych 2013

 

 Publiczność miała okazję zweryfikować swoją wiedzę na temat gminy Bałtów, działalności stowarzyszeń na tym terenie. Wszystkich zaciekawiła problematyka zdrowego odżywiania się, a zwłaszcza przygotowane domowym sposobem doświadczenia chemiczne. Pojawiła się również tematyka szkodliwości alkoholu dla organizmu młodego człowieka. Zaprezentowano osiągnięcia Polski w piłce nożnej w latach 70-ych oraz sylwetki najwybitniejszych piłkarzy oraz trenerów w naszym kraju i poza jego granicami. Atrakcją dla chłopców okazała się urozmaicona krótkimi filmami archiwalnymi prezentacja dotycząca rodzajów broni oraz sprzętu bojowego II wojny światowej. Nie zabrakło także historii rozwoju gitary oraz mini koncertu rockowego. W nastrojowy klimat wprowadziła wszystkich prezentacja, która wykazała, że miłość niezależnie od czasu i przestrzeni przejawia się w taki sam sposób, a bohaterowie literaccy niczym nie różnią się od współczesnych nastolatków. Podsumowaniem był projekt na temat wpływu prędkości na bezpieczeństwo. Uczniowie wykazali, że warto stosować się do przepisów ruchu drogowego. Poziom wszystkich 10 prezentowanych projektów okazał się niezwykle wysoki. Zarówno pod względem merytorycznym, wizualnym jak i estetycznym sprostał oczekiwaniom publiczności, która przez trzy godziny nie mogła oderwać wzroku od kolejnych prezentacji. Każdy z projektów zaskakiwał różnorodnością ujęcia tematu. Prezentacje multimedialne, filmy, przedstawienia dramowe, piosenki spotkały się z bardzo pozytywnym odbiorem gimnazjalistów. Gromkie brawa dla wszystkich uczestników nie milkły, a przygotowane pomoce i wystawki cieszyły się zainteresowaniem wszystkich gimnazjalistów. Urozmaiceniem okazały się przygotowane przez niektóre grupy konkursy i quizy tematycznie związane z prezentowanym projektem. Zwycięzcy otrzymali słodkie nagrody. Jury miało naprawdę trudne zadanie, by wytypować najlepszych z najlepszych. Po burzliwych naradach I miejsce przyznano projektowi „Wpływ miłości na życie człowieka – co łączy współczesnych nastolatków z bohaterami literackimi?”. II miejsce otrzymał projekt „Prędkość czy rozsądek?”, a trzecie – „Chemia w kuchni – ile chemii zjadam każdego dnia?”. Gratulujemy wszystkim grupom projektowym pomysłu, zaangażowania oraz perfekcjonizmu zarówno w wykonaniu prezentacji jak i wystąpieniach.

 

 
 
 
Aktualności
 

Punkt Pomocy w Urzędzie Gminy w Bałtowie przy wypełnianiu wniosków - Program „Czyste Powietrze”

Wójt Gminy Bałtów Hubert Żądło informuje, iż w Urzędzie Gminy w Bałtowie  działa punkt pomocy dla Mieszkańców Gminy Bałtów przy wypełnianiu wniosków o dofinansowanie z Programu „Czyste Powietrze”.

Pomoc będzie udzielana bezpłatnie w Urzędzie Gminy w Bałtowie w pokoju nr 13
(I piętro) w godzinach pracy Urzędu 7.00 – 15.00 od poniedziałku do piątku.


Sieć gazowa w Gminie Bałtów

Wójt Gminy Bałtów zachęca do wypełniania ankiet dotyczących gazownictwa w Gminie Bałtów. Działania te będą zmierzały do utworzenia na jej terenie sieci gazowej średniego ciśnienia. Współpraca z Polską Spółką Gazownictwa w tym zakresie jest wyjściem naprzeciw oczekiwaniom społecznym.

– Moim głównym celem jest zaspokajanie potrzeb mieszkańców – mówi Hubert Żądło, Wójt Gminy Bałtów – gaz ziemny jest ekologicznym i ekonomicznym źródłem energii, co ważne, również bezpiecznym. Mam nadzieję, że plan się powiedzie, co wpłynie na poprawę standardu życia mieszkańców i ochronę środowiska naturalnego.


Dyżur Przewodniczącego Rady Gminy w Bałtowie

Informujemy, że Przewodniczący Rady Gminy w Bałtowie Cezary Stepniewski przyjmuje interesantów w poniedziałki w godzinach 9.00 - 11.00


Zebrania w sprawie Funduszu Sołeckiego


Zaproszenie na bezpłatne badania profilaktyczne


Z KSIĄŻKĄ NA START

Gminna Biblioteka Publiczna w Bałtowie przystąpiła do  kampanii „Mała książka – wielki człowiek”, organizowanej przez Instytut Książki. Program jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.Każdy przedszkolak w wieku od 3 do 6 lat, który przyjdzie z rodzicem do biblioteki otrzyma w prezencie niezwykłą książkę „Pierwsze czytanki dla…”, przygotowaną specjalnie przez Instytut Książki.  Książka dostosowana pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka i  spełniająca najwyższe standardy w projektowaniu pięknych i  mądrych książek dla najmłodszych. W starannie dobranym zestawie utworów wybitnych polskich poetów i pisarzy dziecięcych znajdują się zarówno pozycje klasyczne, jak i współczesne. Całość została wzbogacona znakomitymi ilustracjami artysty Józefa Wilkonia.
W wyprawce dzieci otrzymają także Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece Mały Czytelnik dostanie naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem, potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. W wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice i opiekunowie – przygotowana dla nich broszura informacyjna „Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki” przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.
Udział w projekcie jest bezpłatny.


Bałtów dla kultury ludowej - w ramach Programu EtnoPolska 2019

Gminna Biblioteka Publiczna w Bałtowie realizuje  zadanie p.n. „Bałtów dla kultury ludowej” w ramach Programu EtnoPolska 2019, ze środków Narodowego Centrum Kultury. Całkowity koszt zadania to 11 709,00zł, dofinansowanie z NCK stanowi kwota 10 000,00zł.
W ramach zadania działanie obejmowało wykonanie pomiarów obuwia, złożenie zamówienia, przymiarkę i wykonanie 33 par obuwia ludowego scenicznego dla zespołów ludowych: „Bałtowianie” i „Biesiada”. Jak również uczestnictwo zespołów w akcji Narodowego Czytania Nowel polskich.
Zadanie obejmować będzie także  zorganizowanie  w październiku „Wieczoru kultury ludowej”.


więcej aktuaności
 
System informacji przestrzennej województwa świętokrzyskiego
Schronisko dla zwierząt Janik
MPK Ostrowiec Świętokrzyski
Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Bałtów
Lokalna Grupa Działania Krzemienny Krąg
Decydujmy razem
WKU Sandomierz
Rządowe Centrum Legislacji
EPUAP
Wspólna sprawa
Prowadzę jestem trzeĹşwy
Rozbudowa Infrastruktury Informatycznej
Kapitał Ludzki
Kapitał Ludzki

URZĄD GMINY W BAŁTOWIE 2015realizacja: dwarazy.com