CertyfikatHerb Gminy Bałtów
Okół z lotu ptaka
Wąwóz - "Żydowski Jar"
Droga do pałacu książąt Druckich-Lubeckich
Przedwojenny młyn w Bałtowie
Wąwóz lessowy w Bałtowie
Pałac książąt Druckich-Lubeckich
Spływ tratwami rzeką Kamienną
Dolina Kamiennej w Bałtowie
Rollercoaster
JuraPark Bałtów
Szwajcaria Bałtowska
Kościół parafialny w Bałtowie
Bałtowski Zwierzyniec

Aktualności - Archiwum
 
 

Jasełka w Bałtowie

 

Święta Bożego Narodzenia to niezwykły okres, na który długo czekają dorośli, jak i dzieci. To czas, w którym wszystko wydaje się łatwiejsze, a w sercach ludzi rodzi się pokój i dobro. 20 grudnia 2012r.  już o godz. 9.00 najmłodsi zdobyli serca swoich kolegów, nauczycieli, rodziców oraz Wójta Gminy Bałtów. Profesjonalnie przygotowane Jasełka wprowadziły w klimat nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Uczniowie wiernie odtworzyli wydarzenia z Betlejem o Narodzeniu Jezusa. Obsada była tradycyjna: Maryja, Józef, Trzej Królowie, pasterze i aniołki, które porwały wszystkich do wspólnego śpiewania polskich kolęd. Sala, dzięki pięknej dekoracji, wyglądała zjawiskowo. W takim świątecznym klimacie o godz. 12.00 starsi uczniowie zaprezentowali swoja wersję historii sprzed 2012 lat. Tradycyjna historia narodzenia Jezusa została uwspółcześniona nowoczesnymi wątkami, wskazaniem na wartości, jakim hołduje współczesne społeczeństwo. Nie zabrakło więc zagubionych w świecie zabaw dzieci, szukającej poklasku wśród rówieśników młodzieży, zapracowanych, wiecznie goniących za pieniędzmi dorosłych. Na szczęście plan biesów nie powiódł się i wszystkich połączyła miłość do nowonarodzonego Dzieciątka oraz do bliźnich. Całość przepleciona była kolędami i pastorałkami, które pięknie wykonali uczniowie naszej szkoły. Artyści zostali nagrodzenie gromkimi brawami, co świadczy o tym, że występ bardzo się wszystkim podobał.
Piękna scenografia, oprawa muzyczna, kolorowe stroje, wzruszające kolędy i pastorałki oraz przygotowane dla gości przez uczniów koła manualnego stroiki,  wprowadziły wszystkich w klimat najpiękniejszych i najbardziej rodzinnych ze wszystkich świąt.  Zaproszeni na uroczystość goście: Wójt Gminy Bałtów – Pan Andrzej Jabłoński, Przewodniczący Rady Gminy – Pan Leszek Smoliński oraz Przewodniczący Rady Rodziców – Pan Andrzej Malicki, podkreślili, iż Święta Bożego Narodzenia, to szczególny czas spotkań i refleksji, podziękowań, dzielenia się opłatkiem i składania życzeń. To czas, w którym odczuwamy najsilniejszy związek z naszymi tradycjami. Złożyli również życzenia świąteczno - noworoczne dla dyrekcji, grona pedagogicznego, pracowników obsługi i administracji, rodziców i uczniów.
 

 

 
 
 
Aktualności
 

Zarządzenie Wójta Gminy Bałtów w sprawie określenia terminów postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w PSP oraz klas pierwszych PSP prowadzonych przez Gminę Bałtów na rok szkolny 2019/2020

  


Punkt Pomocy w Urzędzie Gminy w Bałtowie przy wypełnianiu wniosków - Program „Czyste Powietrze”

Wójt Gminy Bałtów Hubert Żądło informuje, że uruchamia w Urzędzie Gminy w Bałtowie  punkt pomocy dla Mieszkańców Gminy Bałtów przy wypełnianiu wniosków o dofinansowanie z Programu „Czyste Powietrze”.

Pomoc będzie udzielana bezpłatnie w terminie od 11 lutego 2019 r. w Urzędzie Gminy w Bałtowie w pokoju nr 13
(I piętro) w godzinach pracy Urzędu 7.00 – 15.00 od poniedziałku do piątku.


Sieć gazowa w Gminie Bałtów

Już wkrótce Gmina Bałtów przystąpi do działań zmierzających do utworzenia na jej terenie sieci gazowej średniego ciśnienia. Współpraca z Polską Spółką Gazownictwa w tym zakresie jest wyjściem naprzeciw oczekiwaniom społecznym.

– Moim głównym celem jest zaspokajanie potrzeb mieszkańców – mówi Hubert Żądło, Wójt Gminy Bałtów – gaz ziemny jest ekologicznym i ekonomicznym źródłem energii, co ważne, również bezpiecznym. Mam nadzieję, że plan się powiedzie, co wpłynie na poprawę standardu życia mieszkańców i ochronę środowiska naturalnego.


Wykaz nieruchomości przeznaczonych do wydzierżawienia i użyczenia z dnia 04.06.2019 r.

   


Ostrzeżenie meteorologiczne dla powiatu ostrowieckiego dot. wystąpienia burz z gradem


Życzenia wakacyjne


Komunikat Przewodniczącego Rady Gminy w Bałtowie dot. przedstawienia przez Wójta Gminy Bałtów ,,Raportu o stanie Gminy Bałtów za 2018 rok'' i zgłaszania się mieszkańców do udziału w debacie nad raportem

   


więcej aktuaności
 

System informacji przestrzennej województwa świętokrzyskiego
Schronisko dla zwierząt Janik
MPK Ostrowiec Świętokrzyski
Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Bałtów
Lokalna Grupa Działania Krzemienny Krąg
Decydujmy razem
WKU Sandomierz
Rządowe Centrum Legislacji
EPUAP
Wspólna sprawa
Prowadzę jestem trzeĹşwy
Rozbudowa Infrastruktury Informatycznej
Kapitał Ludzki
Kapitał Ludzki

URZĄD GMINY W BAŁTOWIE 2015realizacja: dwarazy.com