CertyfikatHerb Gminy Bałtów
Okół z lotu ptaka
Wąwóz - "Żydowski Jar"
Droga do pałacu książąt Druckich-Lubeckich
Przedwojenny młyn w Bałtowie
Wąwóz lessowy w Bałtowie
Pałac książąt Druckich-Lubeckich
Spływ tratwami rzeką Kamienną
Dolina Kamiennej w Bałtowie
Rollercoaster
JuraPark Bałtów
Szwajcaria Bałtowska
Kościół parafialny w Bałtowie
Bałtowski Zwierzyniec

Aktualności - Archiwum
 
 

Tydzień Janusza Korczaka w PSP w Okole

 

W poniedziałek odbył się apel, na którym młodzież z klas VI i V przybliżyła społeczności szkolnej sylwetkę Starego Doktora. W każdej klasie uczniowie przygotowali gazetki poświęcone Korczakowi , a nauczyciele przeprowadzili lekcję na  jego temat . Następnego dnia dzieci klas V – VI czytały fragmenty utworów Korczaka swym młodszym kolegom.
Na podstawie lektur uczniowie z klas 0 – III wykonywali do nich ilustracje, które zostały zaprezentowane w szkolnej galerii. W środę młodsi uczniowie oglądali film „król Maciuś I”, a starsi fragmenty filmu A.Wajdy pt. „Korczak”. W czwartek odbyła się prezentacja praw dzieci, a po południu na spotkaniu z rodzicami pani Mariola Szumlak przedstawiła prezentację multimedialną o prawach dziecka według Janusza Korczaka.
W piątek odbyło się podsumowanie działań i rozstrzygnięcie konkursu na portret Janusza Korczaka w młodszych klasach. Klasy IV – VI wzięły udział w Turnieju Wiedzy o Januszu Korczaku.
Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody.
Efekty naszych działań edukacyjnych są bardzo ważne i przyczyniają się do podtrzymywania pamięci o prekursorze walki o prawa dziecka, twórcy nowoczesnego systemu wychowania, opartego na różnych formach dziecięcego samorządu, lekarzu z wykształcenia i zawodu, pisarzu z talentu, wychowawcy i pedagogu z powołania i wyboru a także wielkim miłośniku Warszawy.
 

 

 
 
 
Aktualności
 

Zarządzenie Wójta Gminy Bałtów w sprawie określenia terminów postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w PSP oraz klas pierwszych PSP prowadzonych przez Gminę Bałtów na rok szkolny 2019/2020

  


Punkt Pomocy w Urzędzie Gminy w Bałtowie przy wypełnianiu wniosków - Program „Czyste Powietrze”

Wójt Gminy Bałtów Hubert Żądło informuje, że uruchamia w Urzędzie Gminy w Bałtowie  punkt pomocy dla Mieszkańców Gminy Bałtów przy wypełnianiu wniosków o dofinansowanie z Programu „Czyste Powietrze”.

Pomoc będzie udzielana bezpłatnie w terminie od 11 lutego 2019 r. w Urzędzie Gminy w Bałtowie w pokoju nr 13
(I piętro) w godzinach pracy Urzędu 7.00 – 15.00 od poniedziałku do piątku.


Sieć gazowa w Gminie Bałtów

Już wkrótce Gmina Bałtów przystąpi do działań zmierzających do utworzenia na jej terenie sieci gazowej średniego ciśnienia. Współpraca z Polską Spółką Gazownictwa w tym zakresie jest wyjściem naprzeciw oczekiwaniom społecznym.

– Moim głównym celem jest zaspokajanie potrzeb mieszkańców – mówi Hubert Żądło, Wójt Gminy Bałtów – gaz ziemny jest ekologicznym i ekonomicznym źródłem energii, co ważne, również bezpiecznym. Mam nadzieję, że plan się powiedzie, co wpłynie na poprawę standardu życia mieszkańców i ochronę środowiska naturalnego.


Wykaz nieruchomości przeznaczonych do wydzierżawienia i użyczenia z dnia 04.06.2019 r.

   


Ostrzeżenie meteorologiczne dla powiatu ostrowieckiego dot. wystąpienia burz z gradem


Życzenia wakacyjne


Komunikat Przewodniczącego Rady Gminy w Bałtowie dot. przedstawienia przez Wójta Gminy Bałtów ,,Raportu o stanie Gminy Bałtów za 2018 rok'' i zgłaszania się mieszkańców do udziału w debacie nad raportem

   


więcej aktuaności
 

System informacji przestrzennej województwa świętokrzyskiego
Schronisko dla zwierząt Janik
MPK Ostrowiec Świętokrzyski
Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Bałtów
Lokalna Grupa Działania Krzemienny Krąg
Decydujmy razem
WKU Sandomierz
Rządowe Centrum Legislacji
EPUAP
Wspólna sprawa
Prowadzę jestem trzeĹşwy
Rozbudowa Infrastruktury Informatycznej
Kapitał Ludzki
Kapitał Ludzki

URZĄD GMINY W BAŁTOWIE 2015realizacja: dwarazy.com