CertyfikatHerb Gminy Bałtów
Okół z lotu ptaka
Wąwóz - "Żydowski Jar"
Droga do pałacu książąt Druckich-Lubeckich
Przedwojenny młyn w Bałtowie
Wąwóz lessowy w Bałtowie
Pałac książąt Druckich-Lubeckich
Spływ tratwami rzeką Kamienną
Dolina Kamiennej w Bałtowie
Rollercoaster
JuraPark Bałtów
Szwajcaria Bałtowska
Kościół parafialny w Bałtowie
Bałtowski Zwierzyniec

Aktualności - Archiwum
 
 

Uczniowie Zespołu Szkół Publicznych w Bałtowie podążają śladami historii

 

Wszyscy wykazali duże zainteresowanie podwodnym życiem ogromnych gadów sprzed tysięcy lat. Duże wrażenie (zarówno na najmłodszych uczniach szkoły podstawowej jak i  najstarszych uczniach gimnazjum) wywarło zwiedzanie znajdującego się na terenie Parku Jurajskiego Oceanarium - miejsca, w którym głębia oceanu przenika się z głębią trójwymiarowego przekazu.
Z podziwem, a chwilami i przerażeniem obserwowali oni takie okazy jak: potężny, mierzący blisko 20 m długości Megalodon, rybopodobny Mezozaur, charakterystycznie uzębiony Liopleurodon, czy też obdarzony długą szyją płetwojaszczur Plezjozaur. Spotkanie „oko w oko” z gatunkami, które żyły na Ziemi tysiące lat temu,  a zwłaszcza z krwiożerczym rekinem, pozostawiło niezapomniane wrażenia, a także szacunek dla tych ogromnych prehistorycznych gadów.
Po tak dużej dawce emocji uczniowie szkoły podstawowej mieli chwilę dla siebie w Parku Jurajskim, gimnazjaliści natomiast wzięli udział w Questingu. To jeden ze sposobów prezentacji, udostępniania  i interpretacji dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego regionu.
Uczniowie dobrze się bawili przemierzając szlak Żydowskiego Jaru, rozwiązując zagadki zawarte  w wierszowanych wskazówkach. W tym właśnie miejscu dr Gerard Gierliński znalazł świadectwa potwierdzające tezę, iż przed ok.150 milionami lat obszar, na którym dziś leży Bałtów, był plażą, po której wędrowały dinozaury. Świadectwami tymi są ślady pozostawione przez „straszne jaszczury”.
Przemierzając malowniczą, przyrodniczą część trasy, młodzież mogła podziwiać stanowisko modrzewia polskiego, przypomnieć sobie wiadomości na temat polskiej fauny i flory. Stary, ogromny dąb, stanowiący punkt orientacyjny po wyjściu  z wąwozu, uświadomił uczestnikom  Questingu potęgę przyrody, zaś widok rozciągający się z tarasu widokowego - jej piękno.
 

 

 
 
 
Aktualności
 

Zarządzenie Wójta Gminy Bałtów w sprawie określenia terminów postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w PSP oraz klas pierwszych PSP prowadzonych przez Gminę Bałtów na rok szkolny 2019/2020

  


Punkt Pomocy w Urzędzie Gminy w Bałtowie przy wypełnianiu wniosków - Program „Czyste Powietrze”

Wójt Gminy Bałtów Hubert Żądło informuje, że uruchamia w Urzędzie Gminy w Bałtowie  punkt pomocy dla Mieszkańców Gminy Bałtów przy wypełnianiu wniosków o dofinansowanie z Programu „Czyste Powietrze”.

Pomoc będzie udzielana bezpłatnie w terminie od 11 lutego 2019 r. w Urzędzie Gminy w Bałtowie w pokoju nr 13
(I piętro) w godzinach pracy Urzędu 7.00 – 15.00 od poniedziałku do piątku.


Sieć gazowa w Gminie Bałtów

Już wkrótce Gmina Bałtów przystąpi do działań zmierzających do utworzenia na jej terenie sieci gazowej średniego ciśnienia. Współpraca z Polską Spółką Gazownictwa w tym zakresie jest wyjściem naprzeciw oczekiwaniom społecznym.

– Moim głównym celem jest zaspokajanie potrzeb mieszkańców – mówi Hubert Żądło, Wójt Gminy Bałtów – gaz ziemny jest ekologicznym i ekonomicznym źródłem energii, co ważne, również bezpiecznym. Mam nadzieję, że plan się powiedzie, co wpłynie na poprawę standardu życia mieszkańców i ochronę środowiska naturalnego.


Wykaz nieruchomości przeznaczonych do wydzierżawienia i użyczenia z dnia 04.06.2019 r.

   


Ostrzeżenie meteorologiczne dla powiatu ostrowieckiego dot. wystąpienia burz z gradem


Życzenia wakacyjne


Komunikat Przewodniczącego Rady Gminy w Bałtowie dot. przedstawienia przez Wójta Gminy Bałtów ,,Raportu o stanie Gminy Bałtów za 2018 rok'' i zgłaszania się mieszkańców do udziału w debacie nad raportem

   


więcej aktuaności
 

System informacji przestrzennej województwa świętokrzyskiego
Schronisko dla zwierząt Janik
MPK Ostrowiec Świętokrzyski
Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Bałtów
Lokalna Grupa Działania Krzemienny Krąg
Decydujmy razem
WKU Sandomierz
Rządowe Centrum Legislacji
EPUAP
Wspólna sprawa
Prowadzę jestem trzeĹşwy
Rozbudowa Infrastruktury Informatycznej
Kapitał Ludzki
Kapitał Ludzki

URZĄD GMINY W BAŁTOWIE 2015realizacja: dwarazy.com