CertyfikatHerb Gminy Bałtów
Okół z lotu ptaka
Wąwóz - "Żydowski Jar"
Droga do pałacu książąt Druckich-Lubeckich
Przedwojenny młyn w Bałtowie
Wąwóz lessowy w Bałtowie
Pałac książąt Druckich-Lubeckich
Spływ tratwami rzeką Kamienną
Dolina Kamiennej w Bałtowie
Rollercoaster
JuraPark Bałtów
Szwajcaria Bałtowska
Kościół parafialny w Bałtowie
Bałtowski Zwierzyniec

Aktualności - Archiwum
 
 

Mali speleolodzy na tropie przygody

 

Przez całą drogę towarzyszyła im słoneczna jesienna pogoda oraz dopisywał dobry humor. Turystyczna przygoda rozpoczęła się od zwiedzania jednej z najpiękniejszych krasowych jaskiń naszego kraju – Jaskini „Raj” . Po zapoznaniu się z wystawą muzealną, przedstawiającą ciekawostki  geologiczne i historyczne jak również znaleziska archeologiczne  oraz paleontologiczne wydobyte podczas eksploracji jaskini, uczniowie przemierzyli 250m podziemnej trasy turystycznej, podziwiając różnorodność form naciekowych, często o oryginalnych kształtach, budzących wyobraźnię zwiedzających. Z zachwytem przyglądali się skupiskom stalaktytów i  stalagmitów o unikalnym na skalę światową zagęszczeniu. Po wyjściu z jaskini uczniowie dzielili się swoimi spostrzeżeniami aż do momentu, gdy stanęli przed największym i najstarszym Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach. Zwiedzanie muzeum okazało się niezwykłą przygodą – swoistą „podróżą w czasie”. Dużym zainteresowaniem dzieci cieszyły się wystawy lalek z całego świata, zabawek ludowych z różnych regionów Polski, zabawek historycznych. Chłopcy na dłużej zatrzymali się przed modelami samochodów i statków, uwagę dziewczynek przyciągnęły przepiękne serwisy dla lalek sprzed dwóch wieków. Dodatkową atrakcją była możliwość pobawienia się w kąciku zabaw. Wszyscy pełni wrażeń ze śpiewem na ustach wrócili do Bałtowa.
 

 

 
 
 
Aktualności
 

Zarządzenie Wójta Gminy Bałtów w sprawie określenia terminów postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w PSP oraz klas pierwszych PSP prowadzonych przez Gminę Bałtów na rok szkolny 2019/2020

  


Punkt Pomocy w Urzędzie Gminy w Bałtowie przy wypełnianiu wniosków - Program „Czyste Powietrze”

Wójt Gminy Bałtów Hubert Żądło informuje, że uruchamia w Urzędzie Gminy w Bałtowie  punkt pomocy dla Mieszkańców Gminy Bałtów przy wypełnianiu wniosków o dofinansowanie z Programu „Czyste Powietrze”.

Pomoc będzie udzielana bezpłatnie w terminie od 11 lutego 2019 r. w Urzędzie Gminy w Bałtowie w pokoju nr 13
(I piętro) w godzinach pracy Urzędu 7.00 – 15.00 od poniedziałku do piątku.


Sieć gazowa w Gminie Bałtów

Już wkrótce Gmina Bałtów przystąpi do działań zmierzających do utworzenia na jej terenie sieci gazowej średniego ciśnienia. Współpraca z Polską Spółką Gazownictwa w tym zakresie jest wyjściem naprzeciw oczekiwaniom społecznym.

– Moim głównym celem jest zaspokajanie potrzeb mieszkańców – mówi Hubert Żądło, Wójt Gminy Bałtów – gaz ziemny jest ekologicznym i ekonomicznym źródłem energii, co ważne, również bezpiecznym. Mam nadzieję, że plan się powiedzie, co wpłynie na poprawę standardu życia mieszkańców i ochronę środowiska naturalnego.


Wykaz nieruchomości przeznaczonych do wydzierżawienia i użyczenia z dnia 04.06.2019 r.

   


Ostrzeżenie meteorologiczne dla powiatu ostrowieckiego dot. wystąpienia burz z gradem


Życzenia wakacyjne


Komunikat Przewodniczącego Rady Gminy w Bałtowie dot. przedstawienia przez Wójta Gminy Bałtów ,,Raportu o stanie Gminy Bałtów za 2018 rok'' i zgłaszania się mieszkańców do udziału w debacie nad raportem

   


więcej aktuaności
 

System informacji przestrzennej województwa świętokrzyskiego
Schronisko dla zwierząt Janik
MPK Ostrowiec Świętokrzyski
Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Bałtów
Lokalna Grupa Działania Krzemienny Krąg
Decydujmy razem
WKU Sandomierz
Rządowe Centrum Legislacji
EPUAP
Wspólna sprawa
Prowadzę jestem trzeĹşwy
Rozbudowa Infrastruktury Informatycznej
Kapitał Ludzki
Kapitał Ludzki

URZĄD GMINY W BAŁTOWIE 2015realizacja: dwarazy.com