CertyfikatHerb Gminy Bałtów
Okół z lotu ptaka
Wąwóz - "Żydowski Jar"
Droga do pałacu książąt Druckich-Lubeckich
Przedwojenny młyn w Bałtowie
Wąwóz lessowy w Bałtowie
Pałac książąt Druckich-Lubeckich
Spływ tratwami rzeką Kamienną
Dolina Kamiennej w Bałtowie
Rollercoaster
JuraPark Bałtów
Szwajcaria Bałtowska
Kościół parafialny w Bałtowie
Bałtowski Zwierzyniec

Aktualności - Archiwum
 
 

Szkolny Konkurs Recytatorski – „Jan Brzechwa- czarodziej słowa”

 

Celem konkursu było: promowanie polskiej poezji dziecięcej, popularyzacja szeroko rozumianej kultury słowa, doskonalenie umiejętności recytatorskich, uwrażliwienie na piękno poezji, nabywanie doświadczenia w wystąpieniach publicznych oraz motywowanie do rywalizacji. Bohaterami konkursu na tle ilustracji wierszy Brzechwy byli uczniowie klas 0-VI SP. Do artystycznych zmagań przystąpiło 19 uczestników. Każdy uczestnik z wielkim zaangażowaniem recytował jeden, wybrany przez siebie, utwór o tematyce zgodnej z hasłem konkursu. Prezentowane utwory oceniane były w 3 kategoriach wiekowych: kl.0-I, II-III oraz IV-VI. Ocenie podlegały: stopień opanowania pamięciowego tekstu, zgodność doboru repertuaru z tematyką konkursu, interpretacja tekstu, ogólne wrażenie artystyczne. Indywidualne występy uczniów przeplatane były najważniejszymi informacjami i ciekawostkami z życia i twórczości Brzechwy, które przedstawiły Martyna Krzyżanowska oraz Magdalena Gołdon z kl. VI. Jury w składzie: p. Lidia Pastuszka – dyrektor szkoły, p. Edyta Rabsztyn- pedagog, p. Magdalena Wójcik- bibliotekarz wyłoniło zwycięzców:
kl.0-I
I miejsce – Jakub Zgardziński („Dwie krawcowe”)
II miejsce -Dawid Moroń („Stonoga”)
III miejsce – Aleksander Rutkowski („Grzebień i szczotka”)
kl. II-III:
I miejsce – Tatiana Szymczyk („Żaba”)
II miejsce – Diana Cielebąk („Samochwała”)
III miejsce – Kamila Cichocka („Kłamczucha”)
kl. IV-VI:
I miejsce – Maja Czarnecka („Kwoka”)
II miejsce – Wiktoria Mgłosiek („Samochwała”)
III miejsce – Wiktoria Zielińska („Tańcowała igła z nitką”)
Zwycięzcy nagrodzeni zostali dyplomami i nagrodami książkowymi, a pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Serdeczne podziękowania i słowa podziwu należą się Rodzicom, którzy włożyli wiele pomysłu, czasu i serca w przygotowanie strojów i rekwizytów dla swoich pociech. Przeprowadzony konkurs recytatorski był dla uczestników miłą przygodą i pokazał, że twórczość Brzechwy nadal jest popularna i dostarcza wielu pozytywnych emocji. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy talentu artystycznego i zachęcamy do dalszego rozwijania swoich zainteresowań.

 

 
 
 
 
Aktualności
 

Zarządzenie Wójta Gminy Bałtów w sprawie określenia terminów postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w PSP oraz klas pierwszych PSP prowadzonych przez Gminę Bałtów na rok szkolny 2019/2020

  


Punkt Pomocy w Urzędzie Gminy w Bałtowie przy wypełnianiu wniosków - Program „Czyste Powietrze”

Wójt Gminy Bałtów Hubert Żądło informuje, że uruchamia w Urzędzie Gminy w Bałtowie  punkt pomocy dla Mieszkańców Gminy Bałtów przy wypełnianiu wniosków o dofinansowanie z Programu „Czyste Powietrze”.

Pomoc będzie udzielana bezpłatnie w terminie od 11 lutego 2019 r. w Urzędzie Gminy w Bałtowie w pokoju nr 7
(I piętro) w godzinach pracy Urzędu 7.00 – 15.00 od poniedziałku do piątku.


Sieć gazowa w Gminie Bałtów

Już wkrótce Gmina Bałtów przystąpi do działań zmierzających do utworzenia na jej terenie sieci gazowej średniego ciśnienia. Współpraca z Polską Spółką Gazownictwa w tym zakresie jest wyjściem naprzeciw oczekiwaniom społecznym.

– Moim głównym celem jest zaspokajanie potrzeb mieszkańców – mówi Hubert Żądło, Wójt Gminy Bałtów – gaz ziemny jest ekologicznym i ekonomicznym źródłem energii, co ważne, również bezpiecznym. Mam nadzieję, że plan się powiedzie, co wpłynie na poprawę standardu życia mieszkańców i ochronę środowiska naturalnego.

Ankiety
W najbliższym czasie pracownicy urzędu postarają się dotrzeć do mieszkańców z ankietami na podstawie, których zostanie określone realne zapotrzebowanie na takie źródło energii. Tylko od chęci wykonania przyłączy i zainteresowania szerokiego grona osób będzie możliwe powstanie gazociągu. Proces gazyfikacji jest działaniem długotrwałym, uzależnionym od wielu etapów (np. analiza danych, projektowanie, wykonanie). Dlatego im wcześniej wyrazimy swoją chęć korzystania z gazu ziemnego, tym bardziej przybliżamy się do komfortu jaki nam może dać.


KOMUNIKAT

W A Ż N Y  K O M U N I K A T !!!

Z uwagi na remont drogi w Wólce Bałtowskiej, dojazd do Obwodowej Komisji Wyborczej Nr 4 w Wólce Bałtowskiej będzie od miejscowości Wólka Bałtowska - Kolonia.

Za utrudnienia przepraszamy.


Życzenia z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego


KONDOLENCJE


Wybory do Izb Rolniczych

Świętokrzyska Izba Rolnicza informuje, iż 28 lipca 2019 roku odbędą się wybory do Rad Powiatowych.
Zgłoszenia kandydatów na członków rad powiatowych do Okręgowych Komisji Wyborczych w gminach: (najpóźniej do 5 lipca 2019r.).

W załączeniu wykaz niezbędnych dokumentów.

 


więcej aktuaności
 

System informacji przestrzennej województwa świętokrzyskiego
Schronisko dla zwierząt Janik
MPK Ostrowiec Świętokrzyski
Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Bałtów
Lokalna Grupa Działania Krzemienny Krąg
Decydujmy razem
WKU Sandomierz
Rządowe Centrum Legislacji
EPUAP
Wspólna sprawa
Prowadzę jestem trzeĹşwy
Rozbudowa Infrastruktury Informatycznej
Kapitał Ludzki
Kapitał Ludzki

URZĄD GMINY W BAŁTOWIE 2015realizacja: dwarazy.com