CertyfikatHerb Gminy Bałtów
Okół z lotu ptaka
Wąwóz - "Żydowski Jar"
Droga do pałacu książąt Druckich-Lubeckich
Przedwojenny młyn w Bałtowie
Wąwóz lessowy w Bałtowie
Pałac książąt Druckich-Lubeckich
Spływ tratwami rzeką Kamienną
Dolina Kamiennej w Bałtowie
Rollercoaster
JuraPark Bałtów
Szwajcaria Bałtowska
Kościół parafialny w Bałtowie
Bałtowski Zwierzyniec

Aktualności - Archiwum
 
 

Pasowanie na „Pierwszaka” w PSP im. Legionów Polskich w Okole

 

Patriotyzm to wielkie słowo, wielkie, a zarazem bliskie sercu każdego człowieka i obywatela. Oznacza umiłowanie kraju ojczystego, rodzinnej ziemi. To pielęgnowanie narodowej tradycji, kultury czy języka już od najmłodszych lat. Pani dyrektor Joanna Adamus powitała zaproszonych gości, wśród których byli m.in.: Andrzej Jabłoński wójt gminy Bałtów, Lucyna Gębka – pracownik oświaty. Szczególnie gorąco przywitała bohaterów uroczystości- uczniów klasy I oraz licznie przybyłych rodziców i  dziadków pierwszoklasistów. Montaż słowno-muzyczny o tematyce niepodległościowej wykonali uczniowie klasy I i VIII przygotowani przez panią Alicję Chodałę - nauczycielkę historii, Barbarę Samsonowską -wychowawczynię klasy I i pana Pawła Grabskiego - nauczyciela muzyki.
Kolejnym ważnym punktem dnia było ślubowanie. Sceną zawładnęli członkowie samorządu uczniowskiego, którzy postanowili przetestować młodszych kolegów, zanim Ci zostaną przyjęci do grona uczniów. Dzieciaki zostały zasypane istnym gradem pytań. Jednak maluchy nie dały się zbić z tropu, i bez mrugnięcia okiem, wręcz śpiewająco, udzielały mądrych wypowiedzi. A sam „Szalony Doktor Felek”, w którego wcielił się uczeń klasy VIII,  wlewał im w głowę  krople  na rozum, pomocne do zdobywania wspaniałych stopni, wyczesywał specjalnym grzebieniem głupotki z głowy i serwował tabletki mądrości, by pomogły przetrwać losu przeciwności. Teraz już nikt nie miał wątpliwości, że są gotowi, by złożyć uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły. W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pani dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. "Pasuję Cię na ucznia" - mówiła pani dyrektor, dotykając ołówkiem - jak czarodziejską różdżką ramion swoich podopiecznych. Uczniowie z dumą prezentowali otrzymane dyplomy. Odprężeni i uśmiechnięci przyjmowali życzenia i prezenty od pana wójta, kolegów z klasy II i VIII oraz rodziców. Zwieńczeniem uroczystości był słodki poczęstunek, przygotowany przez rodziców i dziadków.

 

  
 
 
 
Aktualności
 

Zwrot podatku akcyzowego w 2019 roku

Od 1 lutego 2019 roku rusza nabór wniosków o zwrot podatku akcyzowego.

Wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej można składać w dwóch terminach:
•    od 1 lutego 2019 r. do 28 lutego 2019 r. należy złożyć wniosek wraz z fakturami VAT stanowiącymi dowód zakupu oleju napędowego w okresie od 1 sierpnia 2018 r. do 31 stycznia 2019 r.,
•    od 1 sierpnia 2019 r. do 2 września 2019 r. należy złożyć wniosek wraz z fakturami VAT stanowiącymi dowód zakupu oleju napędowego w okresie od 1 lutego 2019 r. do 31 lipca 2019 r. w ramach limitu zwrotu podatku określonego na 2019 r

Limit zwrotu podatku akcyzowego w 2019 r. wynosi:
100,00 l * ilość ha użytków rolnych
oraz
30,00 l * średnia roczna liczba dużych jednostek przeliczeniowych bydła.


Informacja

XI Bałtowski Koncert Kolęd i Pastorałek zaplanowany na 20 stycznia 2019 r. w Kościele pw. Matki Bożej Bolesnej w Bałtowie zostaje odwołany.
Przepraszamy.


Zaproszenie na spotkanie informacyjne w sprawie programu Czyste Powietrze


XI Bałtowski Koncert Kolęd i Pastorałek


Ogłoszenie o trzecim przetargu ustnym ograniczonym

   


Informacja

Na zlecenie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej rozpoczęła się realizacja bezpłatnego szkolenia skierowanego do mieszkańców gmin z terenu województwa świętokrzyskiego. Szkolenie dotyczy systemu opieki nad dziećmi w wieku do lat 3.

Uczestnicy mają zapewniony zwrot kosztów dojazdu, wyżywienie, materiały szkoleniowe (tj. teczka, notatnik, długopis, pendrive), oraz zakwaterowanie w hotelu.

Udział w szkoleniu jest bezpłatny !


Link do formularza zgłoszeniowego:

https://www.kursor.edu.pl/szkolenia/zamosc/klosz-3

Więcej informacji znajduje się w załączonej ulotce.


Ferie z Biblioteką


więcej aktuaności
 

System informacji przestrzennej województwa świętokrzyskiego
Schronisko dla zwierząt Janik
MPK Ostrowiec Świętokrzyski
Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Bałtów
Lokalna Grupa Działania Krzemienny Krąg
Decydujmy razem
WKU Sandomierz
Rządowe Centrum Legislacji
EPUAP
Wspólna sprawa
Prowadzę jestem trzeĹşwy
Rozbudowa Infrastruktury Informatycznej
Kapitał Ludzki
Kapitał Ludzki

URZĄD GMINY W BAŁTOWIE 2015realizacja: dwarazy.com