CertyfikatHerb Gminy Bałtów
Okół z lotu ptaka
Wąwóz - "Żydowski Jar"
Droga do pałacu książąt Druckich-Lubeckich
Przedwojenny młyn w Bałtowie
Wąwóz lessowy w Bałtowie
Pałac książąt Druckich-Lubeckich
Spływ tratwami rzeką Kamienną
Dolina Kamiennej w Bałtowie
Rollercoaster
JuraPark Bałtów
Szwajcaria Bałtowska
Kościół parafialny w Bałtowie
Bałtowski Zwierzyniec

Aktualności - Archiwum
 
 

I miejsce Kamili Grudniewskiej w etapie rejonowym Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia

 

W ramach tego spotkania odbył się także etap rejonowy XXVI Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia. W konkursie zorganizowanym przez Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Ostrowcu Św. oraz Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża udział wzięli zwycięzcy szkolnych etapów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu powiatu ostrowieckiego. Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia to ogólnopolski konkurs dla tych, którzy posiadają wiedzę, jak zdrowo i aktywnie żyć. Uczestnicy rozwiązywali test składający się z 30 pytań, gdzie musieli wykazać się wiedzą dotyczącą zdrowego odżywiania, przeciwdziałania uzależnieniom, ekologii oraz znajomością zasad udzielania pierwszej pomocy.
Uczennica klasy III b gimnazjum w Szkole Podstawowej w Bałtowie - Kamila Grudniewska zajęła I miejsce w kategorii uczestników gimnazjów, w związku z czym będzie reprezentować cały powiat ostrowiecki na okręgowym etapie konkursu w Kielcach.
Gratulujemy Kamili i życzymy powodzenia na dalszym etapie olimpiady!

 

 
 
 
Aktualności
 

Rekrutacja na rok szkolny 2018/2019

  


Przypomnienie o obowiązku utrzymywania urządzeń melioracji wodnych

   


Informacja o zakończeniu oceny wniosków o powierzenie grantu, które wpłynęły w odpowiedzi na ogłoszony konkurs w ramach Przedsięwzięcia 2.1.1. „Inicjatywa grup mieszkańców na rzecz rozwoju LGD”

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Krzemienny Krąg
informuje, iż zakończono ocenę wniosków o powierzenie grantu, które wpłynęły w odpowiedzi na ogłoszony konkurs w ramach Przedsięwzięcia 2.1.1. „Inicjatywa grup mieszkańców na rzecz rozwoju LGD” w terminie od 08.03.2018 r. do 22.03.2018 r.
Szczegółowe informacje dotyczące wyników oceny znajdują się na poniższych listach rankingowych.


http://www.krzemiennykrag.info/2018/04/wyniki-oceny-wnioskow-nabor-12018g/
 


„W świecie dobrych manier”

Po czym można rozpoznać kulturalnego człowieka? To ktoś, kto potrafi właściwie postąpić w rozmaitych sytuacjach, szanując przy tym zarówno siebie, jak i innych. Nie jest to osoba idealna, czasem popełnia gafy, ale umie je dostrzec, wybrnąć z nich i powiedzieć „przepraszam”. Dobre wychowanie, czyli nienaganne formy, życzliwość dla ludzi, uprzejmość i tolerancja, opanowanie emocji powinny być nawykami zakorzenionymi i wpajanymi od dzieciństwa. Niestety, ostatnio coraz częściej obserwuje się nie tylko brak grzeczności we wzajemnych relacjach, ale nawet przypadki agresji wśród dzieci, dlatego wskazane wydaje się prowadzenie zajęć na temat kultury i właściwego zachowania.


Powiatowe eliminacje do OTWP „Młodzież zapobiega pożarom”

13 kwietnia 2018 r. na terenie Komendy Powiatowej PSP w Ostrowcu Św. odbyły się eliminacje powiatowe do etapu wojewódzkiego XLI edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom". W zmaganiach z wiedzą pożarniczą udział wzięło 36 uczestników w dwóch grupach wiekowych: grupa I - uczniowie szkół podstawowych (klasy I-VI) oraz grupa II - uczniowie klasy VII i uczniowie gimnazjum (klasy II-III) z terenu poszczególnych gmin Powiatu Ostrowieckiego.


Do etapu na szczeblu powiatowym z Gminy Bałtów zakwalifikowali się z grupy I: Oliwia Makuch, Mateusz Bartnik i Jakub Szczygieł oraz z grupy II: Kamila Grudniewska, Przemysław Kudas i Oliwia Kawałek.


Powiat Ostrowiecki na etapie wojewódzkim Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom" reprezentować będzie z grupy I - Oliwia Makuch – uczennica Szkoły Podstawowej w Bałtowie. Serdecznie gratulujemy!


Informacja o wyniku naboru kandydatów na członków komisji konkursowych powoływanych do oceny ofert na realizację zadań publicznych realizowanych w Gminie Bałtów w 2018 roku

  


Bezpłatna mammografia w Bałtowie w maju 2018r.


więcej aktuaności
 

System informacji przestrzennej województwa świętokrzyskiego
Schronisko dla zwierząt Janik
MPK Ostrowiec Świętokrzyski
Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Bałtów
Lokalna Grupa Działania Krzemienny Krąg
Decydujmy razem
WKU Sandomierz
Rządowe Centrum Legislacji
EPUAP
Wspólna sprawa
Prowadzę jestem trzeĹşwy
Rozbudowa Infrastruktury Informatycznej
Kapitał Ludzki
Kapitał Ludzki

URZĄD GMINY W BAŁTOWIE 2015realizacja: dwarazy.com