CertyfikatHerb Gminy Bałtów
Okół z lotu ptaka
Wąwóz - "Żydowski Jar"
Droga do pałacu książąt Druckich-Lubeckich
Przedwojenny młyn w Bałtowie
Wąwóz lessowy w Bałtowie
Pałac książąt Druckich-Lubeckich
Spływ tratwami rzeką Kamienną
Dolina Kamiennej w Bałtowie
Rollercoaster
JuraPark Bałtów
Szwajcaria Bałtowska
Kościół parafialny w Bałtowie
Bałtowski Zwierzyniec

Aktualności - Archiwum
 
 

X Jubileuszowe Świętokrzyskie Święto Pszczoły, Dożynki Gminne

 

Drugiego dnia w sobotę odbyła się  konferencja poświęcona apiterapii.  W czasie  Święta Pszczoły można było zakupić m.in. produkty pszczele, sprzęt pszczelarski, artystyczne wyroby z wosku, naturalne kosmetyki.
W niedzielę 20 sierpnia 2017 r. odbyły się Dożynki Gminne, które zainaugurowała uroczysta Msza Święta odprawiona w Kościele p.w. Matki Bożej Bolesnej. Mszę Świętą w intencji rolników i pszczelarzy odprawił i homilię wygłosił  proboszcz ks. Kan. Grzegorz Kucharski. Dalsza część uroczystości odbyła się na Przystoczu. Gospodarzowi święta  Wójtowi Gminy Bałtów Andrzejowi Jabłońskiemu chleb dożynkowy przekazali   starości dożynek  Lucyna Kaczmarzyk i Henryk Choinka.  Wójt Gminy Pan Andrzej Jabłoński podziękował wszystkim rolnikom za tegoroczne zbiory i życzył  wytrwałości w codziennej rolniczej ciężkiej pracy.
Święto plonów stało się też okazją do odznaczenia zasłużonych druhów strażaków. Za zasługi dla pożarnictwa złoty medal otrzymał druh Grzegorz Rdzonek OSP Bałtów,  srebrny medal druh Artur Niedbała OSP Bałtów, brązowy medal druh Waldemar Walczyk OSP Bałtów, druh Paweł Bednarski OSP Lemierze. Odznakę „Strażak Wzorowy” przyznano druhowi Marianowi Stojkowi OSP Bałtów, druhowi Jarosławowi Chodale OSP Bałtów oraz druhowi Damianowi Mazurowi OSP Lemierze.
W czasie uroczystości nagrodzeni zostali uczestnicy  gminnego etapu konkursu „Piękna i Bezpieczna Zagroda – Przyjazna Środowisku”. Zwycięzcami zostali państwo Lucyna i Leszek Różalscy z Bałtowa, którzy zajęli jednocześnie drugie miejsce na szczeblu powiatowym. Drugie miejsce zajęli państwo Elżbieta i Henryk Chuchałowie z Wólki Bałtowskiej, trzecie miejsce państwo Danuta i Jan Ćwiek z Antoniowa.
Wieńce dożynkowe ośpiewał Zespół „Okolanki”, które w czasie trwania uroczystości poddane zostały ocenie konkursowej. Komisja konkursowa przyznała pierwsze miejsce sołectwu Rudka Bałtowska, drugie sołectwu Lemierze i Wycinka a trzecie sołectwu Okół. Wyróżnione zostały wieńce sołectwa: Bałtów, Maksymilianów, Wólka Bałtowska, Wólka Bałtowska Kolonia.
W części artystycznej wystąpiły zespoły ludowe z terenu Gminy Bałtów - „Bałtowianie”, „Biesiada” i „Okolanki” oraz gwiazda wieczoru kapela „Jaworowe Skrzypce”  jak również Zespół „Katrina”. Wszystkie występy nagrodzono gromkimi brawami.

 
Życzenia dożynkowe Prezesa KRUS  
 

  
 
 
 
Aktualności
 

OGŁOSZENIE

W związku z przebudową drogi wojewódzkiej nr 754 Urząd Gminy w Bałtowie informuje mieszkańców miejscowości Okół i Michałów o przerwie w dostawie wody w dniu 14.12.2017 roku (czwartek). Przerwa w dostawie wody potrwa od godz. 7.00 do godz. 12.00.
Bałtów, 11.12.2017r.

                                    Wójt Gminy Bałtów
                                /-/ mgr inż. Andrzej Jabłoński
 


Pieczenie świątecznych pierniczków

Bałtowskie przedszkolaki  z Punktu Przedszkolnego przygotowują się do świąt. 4- latki rozpoczęły od pieczenia świątecznych pierniczków. Z pomocą pani Moniki i pani Małgosi praca nad przygotowaniem wypieków szła gładko i sprawnie. Dzieci wałkowały ciasto i wykrawały pierniki różnych kształtów przy pomocy foremek. Po ostygnięciu dekorowały je różnokolorowymi lukrami i barwną posypką. Przygotowanie ciasteczek dzieciom bardzo się podobało, a w przedszkolu unosił się wspaniały aromat pieczonych pierniczków, który wprawiał wszystkich w cudowny, świąteczny nastrój.


6 grudnia - jak dobrze wiecie, Święty Mikołaj chodzi po świecie…

W tym dniu Mikołaj odwiedził także dzieci z Punktów Przedszkolnych w Bałtowie i Okole. Chociaż serduszka biły mocno, dzieci przywitały drogiego gościa piosenkami i tańcem. Wszyscy byli bardzo grzeczni przez cały rok, więc Mikołaj z uśmiechem rozdawał podarunki dzielnym maluszkom. Na zakończenie maluchy pomachały Mikołajowi i zaprosiły Go oczywiście za rok.


Witaminki, witaminki, dla chłopczyka i dziewczynki…

Przedszkolaki z Punktu Przedszkolnego w Bałtowie uczą się dbać o swoje zdrowie. Na jesiennych zajęciach dowiadywały się o korzyściach płynących z właściwego odżywiania. Na spotkaniu z pielęgniarką Panią Anną Mroczek, miały m.in. okazję porozmawiać o zdrowym stylu życia, a przede wszystkim przekonać się, że pielęgniarka lub lekarz to osoby, które dbają o zdrowie innych. Od kilku tygodni- w każdy piątek, dzieci mają ,,Dzień owocowo- warzywny”.  W takim dniu przedszkolaki zajadają owoce i warzywa w różnej postaci: na surowo, w sałatce owocowej lub piją wyciskane soki. Samodzielne przygotowywanie potraw jest dla dzieci świetną zabawą, zachęca je do próbowania różnych smaków, no i przede wszystkim to doskonała porcja naturalnych witamin.


Udział Gminy Bałtów w obchodach 150 rocznicy urodzin Józefa Piłsudskiego w Tarłowie

W dniu 3 grudnia 2017r. Wójt Gminy Bałtów Andrzej Jabłoński oraz przedstawiciele Publicznej Szkoły Podstawowej im. Legionów Polskich w Okole wzięli udział w obchodach 150 rocznicy urodzin Marszałka Józefa Piłsudskiego. Uroczystość rozpoczęła się złożeniem kwiatów pod pomnikiem symbolizującym miejsce, w którym stacjonował Marszałek w Wólce Tarłowskiej. Następnie odbyła się uroczysta msza święta w kościele pw. Świętej Trójcy w Tarłowie. Na zakończenie obchodów pod pomnikiem legionistów Józefa Piłsudskiego złożono  kwiaty i zapalono znicze.


Zabawa andrzejkowa w świetlicy w Bałtowie

W dniu 30 listopada br. w świetlicy przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Bałtowie, odbyła się zabawa  andrzejkowa dla dzieci. Dzięki przygotowanym wróżbom, uczestnicy  przenieśli się w świat magii i wróżb. Nie zabrakło tradycyjnego lania wosku, wyścigu butów oraz "Magicznego Koła Przyszłości". Czas pomiędzy wróżbami urozmaiciły zabawy integracyjne przy muzyce, które dzieci wprawiły w bardzo miłą i wesołą atmosferę. Wspólna zabawa andrzejkowa dostarczyła wszystkim niezapomnianych przeżyć i emocji.


Zabawa andrzejkowa w przedszkolu w Okole

W Niepublicznym Punkcie Przedszkolnym w Okole andrzejkowe wróżby odbyły się w czwartek 30 listopada 2017 r. Tego dnia przedszkolaki mogły przenieść się w magiczny świat wróżb i zabaw. Miały okazję poznać znaczenie różnych liczb i kolorów, dowiedzieć się kim będą w przyszłości oraz rzucać pieniążkami do miski z wodą, aby spełniły się ich marzenia. Dzięki specjalnym obrazkom mogły również wywróżyć, co może przynieść im los. Nie zabrakło także tradycyjnej wróżby z butami. Na zakończenie wszystkie dzieci bawiły się wesoło przy skocznej muzyce.


więcej aktuaności
 

System informacji przestrzennej województwa świętokrzyskiego
Schronisko dla zwierząt Janik
MPK Ostrowiec Świętokrzyski
Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Bałtów
Lokalna Grupa Działania Krzemienny Krąg
Decydujmy razem
WKU Sandomierz
Rządowe Centrum Legislacji
EPUAP
Wspólna sprawa
Prowadzę jestem trzeĹşwy
Rozbudowa Infrastruktury Informatycznej
Kapitał Ludzki
Kapitał Ludzki

URZĄD GMINY W BAŁTOWIE 2015realizacja: dwarazy.com