CertyfikatHerb Gminy Bałtów
Okół z lotu ptaka
Wąwóz - "Żydowski Jar"
Droga do pałacu książąt Druckich-Lubeckich
Przedwojenny młyn w Bałtowie
Wąwóz lessowy w Bałtowie
Pałac książąt Druckich-Lubeckich
Spływ tratwami rzeką Kamienną
Dolina Kamiennej w Bałtowie
Rollercoaster
JuraPark Bałtów
Szwajcaria Bałtowska
Kościół parafialny w Bałtowie
Bałtowski Zwierzyniec

Aktualności - Archiwum
 
 

X Jubileuszowe Świętokrzyskie Święto Pszczoły, Dożynki Gminne

 

Drugiego dnia w sobotę odbyła się  konferencja poświęcona apiterapii.  W czasie  Święta Pszczoły można było zakupić m.in. produkty pszczele, sprzęt pszczelarski, artystyczne wyroby z wosku, naturalne kosmetyki.
W niedzielę 20 sierpnia 2017 r. odbyły się Dożynki Gminne, które zainaugurowała uroczysta Msza Święta odprawiona w Kościele p.w. Matki Bożej Bolesnej. Mszę Świętą w intencji rolników i pszczelarzy odprawił i homilię wygłosił  proboszcz ks. Kan. Grzegorz Kucharski. Dalsza część uroczystości odbyła się na Przystoczu. Gospodarzowi święta  Wójtowi Gminy Bałtów Andrzejowi Jabłońskiemu chleb dożynkowy przekazali   starości dożynek  Lucyna Kaczmarzyk i Henryk Choinka.  Wójt Gminy Pan Andrzej Jabłoński podziękował wszystkim rolnikom za tegoroczne zbiory i życzył  wytrwałości w codziennej rolniczej ciężkiej pracy.
Święto plonów stało się też okazją do odznaczenia zasłużonych druhów strażaków. Za zasługi dla pożarnictwa złoty medal otrzymał druh Grzegorz Rdzonek OSP Bałtów,  srebrny medal druh Artur Niedbała OSP Bałtów, brązowy medal druh Waldemar Walczyk OSP Bałtów, druh Paweł Bednarski OSP Lemierze. Odznakę „Strażak Wzorowy” przyznano druhowi Marianowi Stojkowi OSP Bałtów, druhowi Jarosławowi Chodale OSP Bałtów oraz druhowi Damianowi Mazurowi OSP Lemierze.
W czasie uroczystości nagrodzeni zostali uczestnicy  gminnego etapu konkursu „Piękna i Bezpieczna Zagroda – Przyjazna Środowisku”. Zwycięzcami zostali państwo Lucyna i Leszek Różalscy z Bałtowa, którzy zajęli jednocześnie drugie miejsce na szczeblu powiatowym. Drugie miejsce zajęli państwo Elżbieta i Henryk Chuchałowie z Wólki Bałtowskiej, trzecie miejsce państwo Danuta i Jan Ćwiek z Antoniowa.
Wieńce dożynkowe ośpiewał Zespół „Okolanki”, które w czasie trwania uroczystości poddane zostały ocenie konkursowej. Komisja konkursowa przyznała pierwsze miejsce sołectwu Rudka Bałtowska, drugie sołectwu Lemierze i Wycinka a trzecie sołectwu Okół. Wyróżnione zostały wieńce sołectwa: Bałtów, Maksymilianów, Wólka Bałtowska, Wólka Bałtowska Kolonia.
W części artystycznej wystąpiły zespoły ludowe z terenu Gminy Bałtów - „Bałtowianie”, „Biesiada” i „Okolanki” oraz gwiazda wieczoru kapela „Jaworowe Skrzypce”  jak również Zespół „Katrina”. Wszystkie występy nagrodzono gromkimi brawami.

 
Życzenia dożynkowe Prezesa KRUS  
 

  
 
 
 
Aktualności
 

Rekrutacja na rok szkolny 2018/2019

  


Uznanie dla Zespołu „Bałtowianie”

W uznaniu zasług w krzewieniu tradycji polskiej kultury ludowej, Wójt Gminy Bałtów Andrzej Jabłoński wraz z Przewodniczącym Rady Gminy w Bałtowie Leszkiem Smolińskim, serdecznie podziękowali Zespołowi „Bałtowianie”. Pogratulowali osiągnięć artystycznych oraz zaangażowania w promowanie regionalnych tradycji. Życzyli zdrowia oraz kolejnych lat wypełnionych sukcesowi. W skład Zespołu „Bałtowianie” wchodzą: Jerzy Walczyk, Janina Cielebąk, Hanna Cielebąk, Elżbieta Chuchała, Zofia Zięba, Teresa Pytlak, Krystyna Walczyk, Hanna Siepietowska, Krystyna Stojek, Joanna Szydlak, Gabrysia Krawczyk, Patrycja Krawczyk, Martynka Zając, Anna Zając, Alfred Cielebąk i Henryk Chuchała. Zespół występuje pod kierunkiem instruktora muzycznego Pana Pawła Cieślika.
 


Ferie z Biblioteką

 


Szkolenia dla rolników z zakresu płatności bezpośrednich - 28.02.2018r. w Bałtowie


Komunikat

Informujemy, że na terenie całego kraju obowiązuje Wspólny System segregacji Odpadów, który ujednolica kolorystykę i sposób oznaczania pojemników na odpady - Rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 29 grudnia 2016r. w sprawie szczegółowego sposobu selektywnego zbierania wybranych frakcji odpadów (Dz.U. z 2017r., poz. 19). W związku z powyższym na terenie Gminy Bałtów obowiązywał będzie następujący system segregowania odpadów:
•    Worek koloru zielonego – szkło
•    Worek koloru niebieskiego – papier
•    Worek koloru brązowego – bioodpady

•   Duży pojemnik 240l –  metale i tworzywa sztuczne (nalepki koloru żółtego zostaną naklejone przez Firmę Remondis w późniejszym terminie, przy sprzyjających warunkach atmosferycznych)
•    Mały pojemnik 120l – zmieszane odpady komunalne
Mieszkańcom Gminy Bałtów Firma Remondis dostarczała worki oraz ulotki informacyjne dotyczące nowego sposobu segregacji. Są one również dostępne w Urzędzie Gminy w Bałtowie, pok. nr 7. Można je w razie konieczności odebrać każdego dnia od poniedziałku do piątku od godz. 7.00 do godz., 15.00.
Segregację według nowych zasad należy rozpocząć po odbiorze śmieci w marcu b.r. W przypadku miejsc trudnodostępnych worki, harmonogramy odbioru odpadów oraz ulotki zostaną dostarczone w trakcie najbliższego odbioru odpadów.
Bałtów, 21 luty 2018r.


Zimowo i profilaktycznie w Świetlicy w Okole

Pierwszy tydzień ferii w Świetlicy upłynął pod znakiem zabaw na śniegu i zajęć plastycznych związanych z wykonaniem walentynkowego kolażu i biżuterii z niecodziennych materiałów takich jak glina i makaron. 14 lutego br. uczestnicy zajęć wzięli udział w walentynkowym przyjęciu, na którym oprócz zabaw tematycznych dzieci miały przygotowany słodki poczęstunek.


WALENTYNKI w PSP im. Legionów Polskich w Okole

9 lutego 2018 r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Legionów Polskich w Okole obchodzono jak co roku DZIEŃ ŚWIĘTEGO WALENTEGO. Jest to czas, kiedy przekazujemy życzenia osobom, które darzymy sympatią. Organizatorem imprezy był Samorząd Uczniowski, który w dniach 7 i 8 lutego uruchomił Pocztę Walentynkową. W tych dniach można było wrzucać do specjalnie przygotowanej i udekorowanej skrzynki liściki, życzenia, wyznania miłosne i pozdrowienia. W dniu 9 lutego przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, opróżnili skrzynkę walentynkową i rozdali korespondencję adresatom. Nie zabrakło wyrazów sympatii pod adresem Dyrekcji Szkoły, nauczycieli i wychowawców. Na podstawie ilości zdobytych liścików i ozdobnych karteczek wyłoniono Króla i Królową Walentynek. Zwycięzcami zostali Weronika Dwojak kl.VI i Karol Choinka kl. II. Walentynki przyniosły społeczności szkolnej wiele radości.


więcej aktuaności
 

System informacji przestrzennej województwa świętokrzyskiego
Schronisko dla zwierząt Janik
MPK Ostrowiec Świętokrzyski
Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Bałtów
Lokalna Grupa Działania Krzemienny Krąg
Decydujmy razem
WKU Sandomierz
Rządowe Centrum Legislacji
EPUAP
Wspólna sprawa
Prowadzę jestem trzeĹşwy
Rozbudowa Infrastruktury Informatycznej
Kapitał Ludzki
Kapitał Ludzki

URZĄD GMINY W BAŁTOWIE 2015realizacja: dwarazy.com