CertyfikatHerb Gminy Bałtów
Okół z lotu ptaka
Wąwóz - "Żydowski Jar"
Droga do pałacu książąt Druckich-Lubeckich
Przedwojenny młyn w Bałtowie
Wąwóz lessowy w Bałtowie
Pałac książąt Druckich-Lubeckich
Spływ tratwami rzeką Kamienną
Dolina Kamiennej w Bałtowie
Rollercoaster
JuraPark Bałtów
Szwajcaria Bałtowska
Kościół parafialny w Bałtowie
Bałtowski Zwierzyniec

Aktualności - Archiwum
 
 

Dzień Rodziny w PSP im. Legionów Polskich w Okole

 

Celem imprezy było zintegrowanie rodziców, dzieci i nauczycieli; włączenie rodziców do aktywnego uczestnictwa w spotkaniu i zabawach oraz upowszechnianie sportowego, zdrowego stylu życia. Zgromadzonych na sali gimnastycznej gości przywitała pani dyrektor Joanna Adamus. Pierwszą atrakcją przygotowaną dla rodziców przez uczniów pod okiem pana Pawła Grabskiego był koncert na nietypowych instrumentach muzycznych- butelkach z wodą, który doceniony został gromkimi brawami. Rodzice również nie zostali dłużni w podziękowaniach i na tę okazję przygotowali pod kierunkiem nauczycieli Barbary Samsonowskiej, Alicji Chodały i Pawła Grabskiego  montaż słowno-muzyczny „U Pana Brzechwy w ogródku”, gdzie musieli się zmierzyć z recytacją na wesoło wierszy Jana Brzechwy. Następnie uczennica klasy 0- Maja Walczyk, przygotowana panią Mirosławę Kulig złożyła wierszowane życzenia rodzicom i wykonała „Taniec laleczki”.
Dzień 1 czerwca zbiegł się z biciem  rekordu w ogólnopolskim czytaniu. Do akcji masowego czytania  „ Jak nie czytam, jak czytam”  przyłączyli się również uczniowie i rodzice Publicznej Szkoły Podstawowej im. Legionów Polskich w Okole, by promować czytanie  książek wśród uczniów, inicjować modę na czytanie, wspierać  dzieci i młodzieży aktywne czytelniczo. Celem akcji jest podkreślenie konieczności tworzenia przez środowiska szkolne, władze lokalne i struktury państwa warunków do skutecznej edukacji czytelniczej w szkołach i ułatwiania dzieciom oraz młodzieży dostępu do atrakcyjnej dla nich literatury. Uczniowie i rodzice przez 10 minut czytali przyniesioną z domu książkę.
Kolejną, wyczekiwaną przez najmłodszych atrakcją był udział w konkurencjach sportowych, zespołowych i indywidualnych przygotowanych przez pana Cezarego Stępniewskiego. Wszelkie rozgrywki i  konkursy były nagradzane słodkościami. Na zakończenie pełnego atrakcji festynu rodzinnego, można było raczyć się pieczoną nad ogniskiem kiełbaską, lodami, wspaniałym ciastem i zdrowymi napojami. Nie zawiedli i rodzice, którzy jak zwykle, gdy zachodzi potrzeba, chętnie służą pomocą, za co serdecznie im dziękujemy. Wszyscy, którzy tego dnia przyszli do szkoły, uczestnicząc w innych niż zwykle zajęciach szkolnych byli bardzo zadowoleni. Każdy mógł znaleźć coś interesującego dla siebie. Atrakcje tego dnia zorganizowane dla dzieci i rodziców pokazały dobry sposób na integrację rodziny. Festyn zakończył się sukcesem organizacyjnym dzięki pomocy rodziców i zaprzyjaźnionych z placówką sponsorów. Dziękujemy wszystkim tym, którzy przyczynili się poprzez udział w festynie do integracji naszej społeczności.

 

  
 
 
 
Aktualności
 

Rekrutacja na rok szkolny 2018/2019

  


Informacja ZUS

  


Zaproszenie do składania ofert na przeprowadzenie czynności ustalenia przebiegu granic nieruchomości położonych w msc. Lemierze

   


Zawiadomienie o zbiórce odpadów wielkogabarytowych oraz zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego

   


Zarejestrowanie narodzin dziecka online – bez konieczności wizyty w urzędzie


Informacja o wyniku konkursu na stanowisko dyrektora PSP w Okole

  


Wycieczka do Manufaktury Słodyczy

22 czerwca 2018 r. przedszkolaki z Niepublicznego Punktu Przedszkolnego ,,Mali odkrywcy na start" wybrali się na wycieczkę edukacyjno- turystyczną do Manufaktury Słodyczy w Kielcach. W ,,Aptece Wyobraźni" dzieci dowiedziały się, w jaki sposób powstaje prawdziwa czekolada, poznając etapy ,,od ziarenka do tabliczki". Mogły zaprojektować i wykonać własną tabliczkę czekolady oraz spróbować oryginalnej czekolady do picia. Każdy uczestnik warsztatów otrzymał pamiątkowy Dyplom Czekoladnika. Słodka wycieczka z pewnością będzie dla dzieci miłym wspomnieniem.


więcej aktuaności
 

System informacji przestrzennej województwa świętokrzyskiego
Schronisko dla zwierząt Janik
MPK Ostrowiec Świętokrzyski
Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Bałtów
Lokalna Grupa Działania Krzemienny Krąg
Decydujmy razem
WKU Sandomierz
Rządowe Centrum Legislacji
EPUAP
Wspólna sprawa
Prowadzę jestem trzeĹşwy
Rozbudowa Infrastruktury Informatycznej
Kapitał Ludzki
Kapitał Ludzki

URZĄD GMINY W BAŁTOWIE 2015realizacja: dwarazy.com