CertyfikatHerb Gminy Bałtów
Okół z lotu ptaka
Wąwóz - "Żydowski Jar"
Droga do pałacu książąt Druckich-Lubeckich
Przedwojenny młyn w Bałtowie
Wąwóz lessowy w Bałtowie
Pałac książąt Druckich-Lubeckich
Spływ tratwami rzeką Kamienną
Dolina Kamiennej w Bałtowie
Rollercoaster
JuraPark Bałtów
Szwajcaria Bałtowska
Kościół parafialny w Bałtowie
Bałtowski Zwierzyniec

Aktualności - Archiwum
 
 

Dzień Rodziny w PSP im. Legionów Polskich w Okole

 

Celem imprezy było zintegrowanie rodziców, dzieci i nauczycieli; włączenie rodziców do aktywnego uczestnictwa w spotkaniu i zabawach oraz upowszechnianie sportowego, zdrowego stylu życia. Zgromadzonych na sali gimnastycznej gości przywitała pani dyrektor Joanna Adamus. Pierwszą atrakcją przygotowaną dla rodziców przez uczniów pod okiem pana Pawła Grabskiego był koncert na nietypowych instrumentach muzycznych- butelkach z wodą, który doceniony został gromkimi brawami. Rodzice również nie zostali dłużni w podziękowaniach i na tę okazję przygotowali pod kierunkiem nauczycieli Barbary Samsonowskiej, Alicji Chodały i Pawła Grabskiego  montaż słowno-muzyczny „U Pana Brzechwy w ogródku”, gdzie musieli się zmierzyć z recytacją na wesoło wierszy Jana Brzechwy. Następnie uczennica klasy 0- Maja Walczyk, przygotowana panią Mirosławę Kulig złożyła wierszowane życzenia rodzicom i wykonała „Taniec laleczki”.
Dzień 1 czerwca zbiegł się z biciem  rekordu w ogólnopolskim czytaniu. Do akcji masowego czytania  „ Jak nie czytam, jak czytam”  przyłączyli się również uczniowie i rodzice Publicznej Szkoły Podstawowej im. Legionów Polskich w Okole, by promować czytanie  książek wśród uczniów, inicjować modę na czytanie, wspierać  dzieci i młodzieży aktywne czytelniczo. Celem akcji jest podkreślenie konieczności tworzenia przez środowiska szkolne, władze lokalne i struktury państwa warunków do skutecznej edukacji czytelniczej w szkołach i ułatwiania dzieciom oraz młodzieży dostępu do atrakcyjnej dla nich literatury. Uczniowie i rodzice przez 10 minut czytali przyniesioną z domu książkę.
Kolejną, wyczekiwaną przez najmłodszych atrakcją był udział w konkurencjach sportowych, zespołowych i indywidualnych przygotowanych przez pana Cezarego Stępniewskiego. Wszelkie rozgrywki i  konkursy były nagradzane słodkościami. Na zakończenie pełnego atrakcji festynu rodzinnego, można było raczyć się pieczoną nad ogniskiem kiełbaską, lodami, wspaniałym ciastem i zdrowymi napojami. Nie zawiedli i rodzice, którzy jak zwykle, gdy zachodzi potrzeba, chętnie służą pomocą, za co serdecznie im dziękujemy. Wszyscy, którzy tego dnia przyszli do szkoły, uczestnicząc w innych niż zwykle zajęciach szkolnych byli bardzo zadowoleni. Każdy mógł znaleźć coś interesującego dla siebie. Atrakcje tego dnia zorganizowane dla dzieci i rodziców pokazały dobry sposób na integrację rodziny. Festyn zakończył się sukcesem organizacyjnym dzięki pomocy rodziców i zaprzyjaźnionych z placówką sponsorów. Dziękujemy wszystkim tym, którzy przyczynili się poprzez udział w festynie do integracji naszej społeczności.

 

  
 
 
 
Aktualności
 

Rekrutacja na rok szkolny 2018/2019

  


Uznanie dla Zespołu „Bałtowianie”

W uznaniu zasług w krzewieniu tradycji polskiej kultury ludowej, Wójt Gminy Bałtów Andrzej Jabłoński wraz z Przewodniczącym Rady Gminy w Bałtowie Leszkiem Smolińskim, serdecznie podziękowali Zespołowi „Bałtowianie”. Pogratulowali osiągnięć artystycznych oraz zaangażowania w promowanie regionalnych tradycji. Życzyli zdrowia oraz kolejnych lat wypełnionych sukcesowi. W skład Zespołu „Bałtowianie” wchodzą: Jerzy Walczyk, Janina Cielebąk, Hanna Cielebąk, Elżbieta Chuchała, Zofia Zięba, Teresa Pytlak, Krystyna Walczyk, Hanna Siepietowska, Krystyna Stojek, Joanna Szydlak, Gabrysia Krawczyk, Patrycja Krawczyk, Martynka Zając, Anna Zając, Alfred Cielebąk i Henryk Chuchała. Zespół występuje pod kierunkiem instruktora muzycznego Pana Pawła Cieślika.
 


Ferie z Biblioteką

 


Szkolenia dla rolników z zakresu płatności bezpośrednich - 28.02.2018r. w Bałtowie


Komunikat

Informujemy, że na terenie całego kraju obowiązuje Wspólny System segregacji Odpadów, który ujednolica kolorystykę i sposób oznaczania pojemników na odpady - Rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 29 grudnia 2016r. w sprawie szczegółowego sposobu selektywnego zbierania wybranych frakcji odpadów (Dz.U. z 2017r., poz. 19). W związku z powyższym na terenie Gminy Bałtów obowiązywał będzie następujący system segregowania odpadów:
•    Worek koloru zielonego – szkło
•    Worek koloru niebieskiego – papier
•    Worek koloru brązowego – bioodpady

•   Duży pojemnik 240l –  metale i tworzywa sztuczne (nalepki koloru żółtego zostaną naklejone przez Firmę Remondis w późniejszym terminie, przy sprzyjających warunkach atmosferycznych)
•    Mały pojemnik 120l – zmieszane odpady komunalne
Mieszkańcom Gminy Bałtów Firma Remondis dostarczała worki oraz ulotki informacyjne dotyczące nowego sposobu segregacji. Są one również dostępne w Urzędzie Gminy w Bałtowie, pok. nr 7. Można je w razie konieczności odebrać każdego dnia od poniedziałku do piątku od godz. 7.00 do godz., 15.00.
Segregację według nowych zasad należy rozpocząć po odbiorze śmieci w marcu b.r. W przypadku miejsc trudnodostępnych worki, harmonogramy odbioru odpadów oraz ulotki zostaną dostarczone w trakcie najbliższego odbioru odpadów.
Bałtów, 21 luty 2018r.


Zimowo i profilaktycznie w Świetlicy w Okole

Pierwszy tydzień ferii w Świetlicy upłynął pod znakiem zabaw na śniegu i zajęć plastycznych związanych z wykonaniem walentynkowego kolażu i biżuterii z niecodziennych materiałów takich jak glina i makaron. 14 lutego br. uczestnicy zajęć wzięli udział w walentynkowym przyjęciu, na którym oprócz zabaw tematycznych dzieci miały przygotowany słodki poczęstunek.


WALENTYNKI w PSP im. Legionów Polskich w Okole

9 lutego 2018 r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Legionów Polskich w Okole obchodzono jak co roku DZIEŃ ŚWIĘTEGO WALENTEGO. Jest to czas, kiedy przekazujemy życzenia osobom, które darzymy sympatią. Organizatorem imprezy był Samorząd Uczniowski, który w dniach 7 i 8 lutego uruchomił Pocztę Walentynkową. W tych dniach można było wrzucać do specjalnie przygotowanej i udekorowanej skrzynki liściki, życzenia, wyznania miłosne i pozdrowienia. W dniu 9 lutego przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, opróżnili skrzynkę walentynkową i rozdali korespondencję adresatom. Nie zabrakło wyrazów sympatii pod adresem Dyrekcji Szkoły, nauczycieli i wychowawców. Na podstawie ilości zdobytych liścików i ozdobnych karteczek wyłoniono Króla i Królową Walentynek. Zwycięzcami zostali Weronika Dwojak kl.VI i Karol Choinka kl. II. Walentynki przyniosły społeczności szkolnej wiele radości.


więcej aktuaności
 

System informacji przestrzennej województwa świętokrzyskiego
Schronisko dla zwierząt Janik
MPK Ostrowiec Świętokrzyski
Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Bałtów
Lokalna Grupa Działania Krzemienny Krąg
Decydujmy razem
WKU Sandomierz
Rządowe Centrum Legislacji
EPUAP
Wspólna sprawa
Prowadzę jestem trzeĹşwy
Rozbudowa Infrastruktury Informatycznej
Kapitał Ludzki
Kapitał Ludzki

URZĄD GMINY W BAŁTOWIE 2015realizacja: dwarazy.com