CertyfikatHerb Gminy Bałtów
Okół z lotu ptaka
Wąwóz - "Żydowski Jar"
Droga do pałacu książąt Druckich-Lubeckich
Przedwojenny młyn w Bałtowie
Wąwóz lessowy w Bałtowie
Pałac książąt Druckich-Lubeckich
Spływ tratwami rzeką Kamienną
Dolina Kamiennej w Bałtowie
Rollercoaster
JuraPark Bałtów
Szwajcaria Bałtowska
Kościół parafialny w Bałtowie
Bałtowski Zwierzyniec

Aktualności - Archiwum
 
 

Dzień Rodziny w PSP im. Legionów Polskich w Okole

 

Celem imprezy było zintegrowanie rodziców, dzieci i nauczycieli; włączenie rodziców do aktywnego uczestnictwa w spotkaniu i zabawach oraz upowszechnianie sportowego, zdrowego stylu życia. Zgromadzonych na sali gimnastycznej gości przywitała pani dyrektor Joanna Adamus. Pierwszą atrakcją przygotowaną dla rodziców przez uczniów pod okiem pana Pawła Grabskiego był koncert na nietypowych instrumentach muzycznych- butelkach z wodą, który doceniony został gromkimi brawami. Rodzice również nie zostali dłużni w podziękowaniach i na tę okazję przygotowali pod kierunkiem nauczycieli Barbary Samsonowskiej, Alicji Chodały i Pawła Grabskiego  montaż słowno-muzyczny „U Pana Brzechwy w ogródku”, gdzie musieli się zmierzyć z recytacją na wesoło wierszy Jana Brzechwy. Następnie uczennica klasy 0- Maja Walczyk, przygotowana panią Mirosławę Kulig złożyła wierszowane życzenia rodzicom i wykonała „Taniec laleczki”.
Dzień 1 czerwca zbiegł się z biciem  rekordu w ogólnopolskim czytaniu. Do akcji masowego czytania  „ Jak nie czytam, jak czytam”  przyłączyli się również uczniowie i rodzice Publicznej Szkoły Podstawowej im. Legionów Polskich w Okole, by promować czytanie  książek wśród uczniów, inicjować modę na czytanie, wspierać  dzieci i młodzieży aktywne czytelniczo. Celem akcji jest podkreślenie konieczności tworzenia przez środowiska szkolne, władze lokalne i struktury państwa warunków do skutecznej edukacji czytelniczej w szkołach i ułatwiania dzieciom oraz młodzieży dostępu do atrakcyjnej dla nich literatury. Uczniowie i rodzice przez 10 minut czytali przyniesioną z domu książkę.
Kolejną, wyczekiwaną przez najmłodszych atrakcją był udział w konkurencjach sportowych, zespołowych i indywidualnych przygotowanych przez pana Cezarego Stępniewskiego. Wszelkie rozgrywki i  konkursy były nagradzane słodkościami. Na zakończenie pełnego atrakcji festynu rodzinnego, można było raczyć się pieczoną nad ogniskiem kiełbaską, lodami, wspaniałym ciastem i zdrowymi napojami. Nie zawiedli i rodzice, którzy jak zwykle, gdy zachodzi potrzeba, chętnie służą pomocą, za co serdecznie im dziękujemy. Wszyscy, którzy tego dnia przyszli do szkoły, uczestnicząc w innych niż zwykle zajęciach szkolnych byli bardzo zadowoleni. Każdy mógł znaleźć coś interesującego dla siebie. Atrakcje tego dnia zorganizowane dla dzieci i rodziców pokazały dobry sposób na integrację rodziny. Festyn zakończył się sukcesem organizacyjnym dzięki pomocy rodziców i zaprzyjaźnionych z placówką sponsorów. Dziękujemy wszystkim tym, którzy przyczynili się poprzez udział w festynie do integracji naszej społeczności.

 

  
 
 
 
Aktualności
 

Informacja

Wojewódzki Zarząd Transportu wychodząc naprzeciw wyzwaniom organizacyjnym zbiorowego transportu publicznego w Województwie Świętokrzyskim przygotował ankietę preferencji przewozowych pasażerów. Gmina Bałtów zaprasza wszystkich podróżujących komunikacją publiczną do udziału w anonimowych badaniu ankietowym. Ankietę można wypełnić wyłącznie on-line, na stronie internetowej http://www.app2017.umws.pl/   w terminie do 31 sierpnia 2017r. Wyniki  badań zostaną wykorzystane m.in. do opracowania rocznej analizy transportowej. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w badaniu ankietowym
 


Warsztaty aktywności twórczej – Okół 2017

Trzy dni warsztatów w Okole zaobfitowały  szeregiem  prac artystycznych. Dzieci dumnie prezentowały na koszulkach swoje „wyjątkowe imię”, „kamienie nie kamienie” – pracę plastyczną wykonaną na kamieniu, „zaczarowane motyle” rysowane na chodniku oraz własną interpretację „natury na talerzu podaną”. Wszystkie prace stworzyły warsztatową wystawę. Oprócz zajęć artystycznych uczestnicy warsztatów bawili się wykorzystując gry i zabawy z dawnych lat między innymi popularne dawniej podchody. Ta gra terenowa, oprócz wielu pozytywnych emocji, dostarczyła także wiedzy na temat umownych znaków terenowych i topografii terenu.


Zawiadomienie

Urząd Gminy w Bałtowie zawiadamia, że od 01.08.2017r. do 31.08.2017r. będą przyjmowane wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wraz z załączonymi fakturami. Wszystkich zainteresowanych rolników prosimy o składanie w/w wniosków w Urzędzie Gminy w Bałtowie – pokój nr 10.


Dzień Policji


Gdzie Polska smakuje

Jesteś rolnikiem lub lokalnym producentem żywności i szukasz nabywców swoich produktów? Agencja Rynku Rolnego udostępnia stronę internetową www.polskasmakuje.pl i darmową aplikację Polska Smakuje.


Warsztaty aktywności twórczej – Lemierze’2017

Kolejne dwa dni warsztatów aktywności twórczej odbyły się w miejscowości Lemierze. Najciekawszym wydarzeniem tych dni były przeprowadzone przez wychowawców zajęcia rozwijające wyobraźnię i twórcze myślenie. „Tajemnicza wyspa” – to temat zabawy, w której za pomocą wyobraźni dzieci przeniosły się w świat przygód marynarzy, piratów i mieszkańców „wyspy marzeń”. Podczas zajęć wykorzystano zabawy ruchowe z chustą animacyjną i zadania plastyczno-konstrukcyjne jakie jak: wykonanie techniką origami łódki i czapki pirata, malowanie „wyspy marzeń”. Poza działalnością artystyczną uczestnicy mieli okazję sprawdzić się w różnego rodzaju grach i zabawach plenerowych. Poznały wiele nowych zabaw z wykorzystaniem własnoręcznie wykonanych pomocy dydaktycznych.


Warsztaty aktywności twórczej – wakacje w Gminie Bałtów 2017.

 Od 17 lipca 2017r. odbywają się warsztaty artystyczne dla uczniów szkół podstawowych naszej gminy. Pierwsze zajęcia odbyły się w Wólce Bałtowskiej, gdzie mali artyści pod opieką wychowawców, uczestniczyli w realizacji projektu pt. „Moje wyjątkowe imię”. Celem warsztatów było kształtowanie umiejętności dostrzegania własnej indywidualności i niepowtarzalności. Oryginalność tego zadania polegała na zaprojektowaniu  własnego niepowtarzalnego imienia, które zawsze posiada indywidualne cechy przypisane danej osobie. Wykonany szkic na papierze został przeniesiony na koszulkę. Dwa inne  przedsięwzięcia artystyczne poprzedzone zostały wycieczkami po najbliższej okolicy i obserwacją otaczającego świata. Powstałe prace: „Zaczarowany motyl” i „Natura na talerzu podana” to symbole  i metafora podpatrzonej natury.

 


więcej aktuaności
 

System informacji przestrzennej województwa świętokrzyskiego
Schronisko dla zwierząt Janik
MPK Ostrowiec Świętokrzyski
Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Bałtów
Lokalna Grupa Działania Krzemienny Krąg
Decydujmy razem
WKU Sandomierz
Rządowe Centrum Legislacji
EPUAP
Wspólna sprawa
Prowadzę jestem trzeĹşwy
Rozbudowa Infrastruktury Informatycznej
Kapitał Ludzki
Kapitał Ludzki

URZĄD GMINY W BAŁTOWIE 2015realizacja: dwarazy.com