CertyfikatHerb Gminy Bałtów
Okół z lotu ptaka
Wąwóz - "Żydowski Jar"
Droga do pałacu książąt Druckich-Lubeckich
Przedwojenny młyn w Bałtowie
Wąwóz lessowy w Bałtowie
Pałac książąt Druckich-Lubeckich
Spływ tratwami rzeką Kamienną
Dolina Kamiennej w Bałtowie
Rollercoaster
JuraPark Bałtów
Szwajcaria Bałtowska
Kościół parafialny w Bałtowie
Bałtowski Zwierzyniec

Aktualności - Archiwum
 
 

Dzień Rodziny w PSP im. Legionów Polskich w Okole

 

Celem imprezy było zintegrowanie rodziców, dzieci i nauczycieli; włączenie rodziców do aktywnego uczestnictwa w spotkaniu i zabawach oraz upowszechnianie sportowego, zdrowego stylu życia. Zgromadzonych na sali gimnastycznej gości przywitała pani dyrektor Joanna Adamus. Pierwszą atrakcją przygotowaną dla rodziców przez uczniów pod okiem pana Pawła Grabskiego był koncert na nietypowych instrumentach muzycznych- butelkach z wodą, który doceniony został gromkimi brawami. Rodzice również nie zostali dłużni w podziękowaniach i na tę okazję przygotowali pod kierunkiem nauczycieli Barbary Samsonowskiej, Alicji Chodały i Pawła Grabskiego  montaż słowno-muzyczny „U Pana Brzechwy w ogródku”, gdzie musieli się zmierzyć z recytacją na wesoło wierszy Jana Brzechwy. Następnie uczennica klasy 0- Maja Walczyk, przygotowana panią Mirosławę Kulig złożyła wierszowane życzenia rodzicom i wykonała „Taniec laleczki”.
Dzień 1 czerwca zbiegł się z biciem  rekordu w ogólnopolskim czytaniu. Do akcji masowego czytania  „ Jak nie czytam, jak czytam”  przyłączyli się również uczniowie i rodzice Publicznej Szkoły Podstawowej im. Legionów Polskich w Okole, by promować czytanie  książek wśród uczniów, inicjować modę na czytanie, wspierać  dzieci i młodzieży aktywne czytelniczo. Celem akcji jest podkreślenie konieczności tworzenia przez środowiska szkolne, władze lokalne i struktury państwa warunków do skutecznej edukacji czytelniczej w szkołach i ułatwiania dzieciom oraz młodzieży dostępu do atrakcyjnej dla nich literatury. Uczniowie i rodzice przez 10 minut czytali przyniesioną z domu książkę.
Kolejną, wyczekiwaną przez najmłodszych atrakcją był udział w konkurencjach sportowych, zespołowych i indywidualnych przygotowanych przez pana Cezarego Stępniewskiego. Wszelkie rozgrywki i  konkursy były nagradzane słodkościami. Na zakończenie pełnego atrakcji festynu rodzinnego, można było raczyć się pieczoną nad ogniskiem kiełbaską, lodami, wspaniałym ciastem i zdrowymi napojami. Nie zawiedli i rodzice, którzy jak zwykle, gdy zachodzi potrzeba, chętnie służą pomocą, za co serdecznie im dziękujemy. Wszyscy, którzy tego dnia przyszli do szkoły, uczestnicząc w innych niż zwykle zajęciach szkolnych byli bardzo zadowoleni. Każdy mógł znaleźć coś interesującego dla siebie. Atrakcje tego dnia zorganizowane dla dzieci i rodziców pokazały dobry sposób na integrację rodziny. Festyn zakończył się sukcesem organizacyjnym dzięki pomocy rodziców i zaprzyjaźnionych z placówką sponsorów. Dziękujemy wszystkim tym, którzy przyczynili się poprzez udział w festynie do integracji naszej społeczności.

 

  
 
 
 
Aktualności
 

Święto Przedszkolaków

„Wszyscy swoje święto mają, tańczą, skaczą i śpiewają, przedszkolaki przykład dają i też swoje święto mają………”
Już od 4 lat - 20 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Z tej okazji Punkt Przedszkolny w Bałtowie oraz Okole odwiedził Wójt Gminy Bałtów – Pan Andrzej Jabłoński, Sekretarz Gminy Bałtów- Pani Agnieszka Kopała oraz  Dyrektor Przedszkoli - Pani Agnieszka Różalska. Wójt złożył dzieciom życzenia, aby zawsze były radosne i uśmiechnięte oraz wręczył drobne upominki. Dzieci pięknie się przedstawiły i zaśpiewały piosenki. Mamy nadzieję, że obchody tego święta dostarczyły maluchom wiele radości i wrażeń.


Termomodernizacja budynków kompleksu Zespołu Szkół w Bałtowie

W dniu 12.09.2017r. Wójt oraz Skarbnik Gminy Bałtów podpisali umowę wstępną na realizację projektu dotyczącego termomodernizacji budynków kompleksu Zespołu Szkół w Bałtowie (budynki po zlikwidowanym Technikum Rolniczym). Celem projektu jest zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych oraz zwiększenie efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej. Zakres projektu obejmuje docieplenie ścian zewnętrznych, ocieplenie ścian piwnic i podłóg na gruncie, ocieplenie dachu, wymianę drzwi i okien, wymianę instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody, budowę wentylacji mech., remont instalacji oświetlenia wewnętrznego oraz wymianę punktów świetlnych. Dofinansowanie w wysokości 3 565 268,23 zł pochodzi z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014 – 2020.


Zespół Biesiada na Święcie Pieczonego Ziemniaka

W dniu 17 września 2017 r. zespół  „Biesiada”  wystąpił w Magoniach , w gminie Bodzechów z okazji XV Święta Pieczonego Ziemniaka. Panie zaprezentowały dwa utwory „Ludowe granie i śpiewanie” oraz „ Zielony Jaworze”.  Za przygotowane potrawy ziemniaczane, zespół otrzymał upominek.


Informacja

Gmina Bałtów organizuje w dniu 24 września 2017 r. (niedziela) o godz. 800 wyjazd na II Świętokrzyski Dzień Seniora, który odbędzie się w Ośrodku Rehabilitacyjno – Wypoczynkowym Polanika w Gminie Zagnańsk, pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Świętokrzyskiego i Wójta Gminy Zagnańsk.


Złote Gody...

17 września 2017 roku w Urzędzie Gminy w Bałtowie miała miejsce wyjątkowa uroczystość – Jubileusz 50-lecia Pożycia Małżeńskiego.  Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej przyznał medale za długoletnie pożycie małżeńskie sześciu parom małżeńskim mieszkającym na terenie  Gminy Bałtów, które zawarły małżeństwa w 1967 roku. Wyróżnione pary to Państwo: Wanda i Marian Choinkowie z Okołu, Wanda i Roman Grudniewscy ze Skarbki Dolnej, Helena i Stanisław Krawczykowie z Pętkowic, Teresa i Marian Maziarowie z Maksymilianowa, Krystyna i Edward Walczykowie z Bałtowa, Krystyna i Andrzej Wisowscy z Bałtowa.


Obwieszczenie Wójta Gminy Bałtów z dnia 14 września 2017r.


Bezpłatne szkolenia dla Rolników

 


więcej aktuaności
 

System informacji przestrzennej województwa świętokrzyskiego
Schronisko dla zwierząt Janik
MPK Ostrowiec Świętokrzyski
Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Bałtów
Lokalna Grupa Działania Krzemienny Krąg
Decydujmy razem
WKU Sandomierz
Rządowe Centrum Legislacji
EPUAP
Wspólna sprawa
Prowadzę jestem trzeĹşwy
Rozbudowa Infrastruktury Informatycznej
Kapitał Ludzki
Kapitał Ludzki

URZĄD GMINY W BAŁTOWIE 2015realizacja: dwarazy.com