Gmina BałtówCertyfikatHerb Gminy Bałtów
Gmina Bałtów
Okół z lotu ptaka
Gmina Bałtów
Wąwóz - "Żydowski Jar"
Gmina Bałtów
Droga do pałacu książąt Druckich-Lubeckich
Gmina Bałtów
Przedwojenny młyn w Bałtowie
Gmina Bałtów
Wąwóz lessowy w Bałtowie
Gmina Bałtów
Pałac książąt Druckich-Lubeckich
Gmina Bałtów
Spływ tratwami rzeką Kamienną
Gmina Bałtów
Dolina Kamiennej w Bałtowie
Gmina Bałtów
Rollercoaster
Gmina Bałtów
JuraPark Bałtów
Gmina Bałtów
Szwajcaria Bałtowska
Gmina Bałtów
Kościół parafialny w Bałtowie
Gmina Bałtów
Bałtowski Zwierzyniec
Aktualności - Archiwum
 

Akcje czytelnicze w PSP im. Legionów Polskich w Okole

W miesiącu lutym w Publicznej Szkole Podstawowej im. Legionów Polskich w Okole rozpoczęto akcję „Młodsi słuchają jak starsi czytają” zainicjowaną przez Samorząd Uczniowski oraz nauczycielki Barbarę Samsonowską oraz Alicję Chodałę.


Informacja o skontrum w bibliotece

Gminna Biblioteka Publiczna w Bałtowie w dniach od 13.03. 2017r. do 24.03.2017r. będzie nieczynna. Powodem zamknięcia jest skontrum (inwentaryzacja) zbiorów bibliotecznych. Przepraszamy za utrudnienia.
                                                                                                    (-) Dyrektor GBP
                                                                                                           Iwona Lis
 


Międzynarodowy Dzień Kobiet 2017

W dniu 8 marca 2017 r. w Zespole Szkół Publicznych w Bałtowie odbyła się gminna uroczystość z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet - „Spotkanie z muzyką i humorem”.


Dzień Sołtysa


Dla wszystkich Pań ...


ZAWIADOMIENIE w sprawie zamknięcia drogi wojewódzkiej nr 754 w gminie Bałtów

Urząd Gminy w Bałtowie  zawiadamia, że w związku z przebudową drogi wojewódzkiej nr 754 na odcinku od km 4+123 do km 29+269 (czyli od skrzyżowania ul. Bałtowskiej z ul. Samsonowicza w Ostrowcu Św. do skrzyżowania z drogą krajową w m. Czekarzewice) z dniem 07.03.2017 r. w/w droga będzie całkowicie zamknięta do czasu zakończenia  przebudowy czyli do II kwartału 2018 r.
Dla pojazdów o masie  poniżej 12 ton wyznaczono objazd na trasie: Ostrowiec Św. – Sienno – Walentynów – Solec n/Wisłą.  Natomiast dla pojazdów o masie powyżej 12 ton wyznaczony został  objazd na trasie: Ożarów – Czekarzewice – Lipsko. 
Informujemy, że wprowadzone zamknięcie nie dotyczy:
- pojazdów budowy i przejazdu za zgodą kierownika budowy,
- pojazdów służbowych Policji i Straży Pożarnej,
- pojazdów służb komunalnych i utrzymania dróg,
- pojazdów komunikacji zbiorowej,
- dojazdu do posesji w m. Sudół, Maksymilianów, Rudka Bałtowska, Bałtów, Skarbka, Pętkowice, Okół, Michałów, Czekarzewice. W załączeniu  mapy wyznaczające objazdy.


    (-) Wójt Gminy Bałtów
          Andrzej Jabłoński


Dzień Kobiet - zaproszenie na spotkanie z muzyką i humorem


Rajd Szlakiem Powstania Styczniowego Czarna Glina 2017

25 lutego 2017 roku uczniowie z PSP im. Legionów Polskich w Okole pod opieką pań Marzenny Barańskiej Serafin i Anety Kocjan wzięli udział w rajdzie Szlakiem Powstania Styczniowego Czarna Glina 2017.
Uczestnicy obejrzeli rezerwat archeologiczny Krzemionki i przeszli podziemną trasę, zwiedzili miejsca pamięci związane z powstaniem styczniowym, poznali postać powstańczego  pułkownika Dionizego Czachowskiego. Na trasie rajdu odbyło się ognisko i rozstrzygnięto konkurs związany z jego tematyką. Pogoda nie rozpieszczała rajdowiczów, było zimno i na zmianę świeciło słońce, wiał wiatr i padał śnieg. Mimo tego wszyscy mieli dobre humory i dziarsko maszerowali śladem bohaterskich powstańców.

 


Zaproszenie na Targi Agrotech do Kielc

Wójt Gminy Bałtów serdecznie zaprasza do udziału w Agrotech Kielce –XXIII Międzynarodowych Targach Techniki Rolniczej, które odbędą się w dniach 17 - 19 marca 2017r.  Agrotech Kielce to najważniejsze wydarzenie branży rolniczej w Polsce. Podczas ubiegłorocznej edycji ponad 700 firm prezentowało nowoczesny sprzęt. Najbliższa edycja zapowiada się podobnie. Zakres branżowy targów to: nowoczesne ciągniki, maszyny, narzędzia i urządzenia do produkcji zwierzęcej i roślinnej, jak również nasiona, środki ochrony roślin, nawozy, pasze i dodatki paszowe oraz budownictwo inwentarskie. Program imprezy uzupełniają konferencje, warsztaty, seminaria tematyczne.
Wszystkie osoby zainteresowane wyjazdem na Targi AGROTECH prosimy o zgłaszanie się do Urzędu Gminy w Bałtowie - pok. nr 7 (codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 –15.00 lub telefonicznie 041/264-10-08 wew. 18) do dnia  10.03.2017r. Planowany termin wyjazdu to 18 marca 2017 r. (sobota) o godz. 8.00 (odjazd z parkingu obok budynku Urzędu Gminy). Koszt uczestnictwa 20 zł/osoba.


21 lutego – Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

21 lutego 2017 r. w Zespole Szkół Publicznych w Bałtowie z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego odbył się konkurs ortograficzny dla uczniów gimnazjum. Organizatorem konkursu był Zespól Szkół Publicznych oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Bałtowie. W konkursie udział wzięło 24 uczniów z klas gimnazjalnych. Pierwsze miejsce zdobyła Wiktoria Kaczmarzyk z kl. Ia, II miejsce - Barbara Podgórska z kl. IIIa, III miejsce przypadło Julii Nowakowskiej z kl. IIIb. Wszystkim dziękujemy za udział w konkursie, zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


 


Uczennice ZSP Gimnazjum w Bałtowie w projekcie „Odkrywamy świat liczb i funkcji matematycznych w chemii i środowisku”

Na Wydziale Matematyczno – Przyrodniczym Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach - w ramach programu Ministerstwa Szkolnictwa Wyższego i Nauki „Uniwersytet Młodego Odkrywcy” - będzie realizowany projekt Odkrywamy świat liczb i funkcji matematycznych w chemii i środowisku skierowany do młodzieży gimnazjalnej, do którego po wstępnej weryfikacji zakwalifikowały się uczennice Gimnazjum w Bałtowie.
Celem projektu jest pobudzenie zainteresowania naukami przyrodniczymi poprzez zgłębianie tajemnic liczb i funkcji matematycznych oraz ich wykorzystanie w chemii i ochronie środowiska, służące popularyzacji użytecznych, ale trudnych dla gimnazjalistów pojęć logarytmu, które mają zastosowanie w interpretacji pojęcia pH a także wykorzystywane są w ochronie środowiska. W ramach projektu odbędzie się 8 sobotnich spotkań, na których realizowane będą zajęcia w formie wykładowej, warsztatowej i laboratoryjnej. Dziewczęta, które będą reprezentowały gimnazjum w tym projekcie to: Dominika Chuchała, Ewelina Gogół, Joanna Łaska, Julia Nowakowska i Natalia Stryjaś. Gratulujemy!


Ogłoszenie o drugim przetargu ustnym nieograniczonym

Ogłoszenie o drugim przetargu ustnym nieograniczonym na sprzedaż nieruchomości


Walentynki w PSP im Legionów Polskich w Okole

14 lutego 2017r. Publicznej Szkole Podstawowej im. Legionów Polskich w Okole  świętowano Dzień Świętego Walentego. Dzień, w którym przekazujemy życzenia osobom, które darzymy sympatią. Organizatorem imprezy był Samorząd Uczniowski pod opieką pani Alicji Chodały i pani Barbary Samsonowskiej.


Podsumowanie półrocznej akcji „Nasza szkoła czyta dzieciom” w PSP w Okole

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa jaką sobie  ludzkość wymyśliła”- ta myśl naszej noblistki Wisławy Szymborskiej przyświecała pomysłodawczyniom i koordynatorkom szkolnej akcji, paniom Alicji Chodale i Barbarze Samsonowskiej. Nauczycielki, świadome, że kontakt z żywym słowem pełni bardzo ważną rolę w wychowaniu i rozwoju człowieka od najmłodszych lat życia podjęły szereg działań, aby książka stała się przyjacielem każdego ucznia w szkole.  Książka rozwija wrażliwość, ma również nieoceniony wpływ na rozwój intelektualny młodego słuchacza i czytelnika. Rozumiejąc to i doceniając (ponadto czytelnictwo w roku szkolnym 2016/2017 jest priorytetem)  Publiczna Szkoła Podstawowa im. Legionów Polskich w Okole przystąpiła 30  września 2016 r.  po raz pierwszy do obchodów Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania.  Dzień ten stał się zapalnikiem, iskierką do realizacji cotygodniowych  spotkań z literaturą pod hasłem:  „Nasza szkoła czyta dzieciom”.


„Białe ferie” 2017 w Świetlicy w Okole

Podczas ferii zimowych 2017 r. dzieci uczęszczające na zajęcia do świetlicy skorzystały z bogatej oferty przygotowanego programu pn. „Białe ferie”. Zajęcia rozpoczęły się pogadanką na temat bezpieczeństwa osobistego podczas zabaw na śniegu i lodzie, którą przeprowadził mł. asp. Andrzej Podsiadło.

Do zajęć profilaktyczno-edukacyjnych zaliczały się także dwudniowe warsztaty na temat zdrowego stylu życia i uświadomienia dzieciom i młodzieży skutków zażywania substancji psychoaktywnych.


II Turniej Bilardowy o Puchar Wójta Gminy Bałtów

Gminna Biblioteka Publiczna w Bałtowie po raz drugi zorganizowała Zimowy Turniej Bilardowy o Puchar Wójta Gminy Bałtów. W turnieju udział wzięło 14 uczestników. Rozgrywki finałowe, które odbyły się 10 lutego 2017r. wyłoniły zwycięzców. Puchar Wójta wywalczył Jakub Lewicki, na drugim miejscu uplasował się Jakub Grudniewski, trzecie miejsce przypadło Konradowi Stefankiewiczowi.
Dziękujemy wszystkim za udział w turnieju i sportową postawę. Zwycięzcom gratulujemy!
 


Święto Babć i Dziadków

W Zespole Szkół Publicznych w Bałtowie Filia w Wólce Bałtowskiej organizowanie uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez szkolnych. To niezwykły dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości. Zaproszeni na uroczystość Babcie i Dziadkowie podziwiali występy swoich wnuków. Mali artyści z przejęciem odtwarzali odgrywane role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Wszyscy z dumą patrzyli na swoje wnuczęta, które włożyły wiele wysiłku w to, aby jak najlepiej wyrazić swoją miłość i szacunek. Część artystyczna zakończyła się wręczeniem zaproszonym gościom laurek z pięknymi życzeniami - własnoręcznie wykonanych przez najmłodszych. Po części artystycznej zaproszono babcie i dziadków  na słodki poczęstunek przygotowany przez mamy. Mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci zarówno dzieci jak i dziadków!


Uczennica ZSP Gimnazjum w Bałtowie w finale XIV Konkursu Języka Polskiego

Uczniowie ZSP Gimnazjum w Bałtowie co roku biorą udział w konkursach przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Kielcach na etapie szkolnym i powiatowym. W tym roku 2017 uczennica kl. II b - Kamila Grudniewska zakwalifikowała się do wojewódzkiego etapu XIV Konkursu Języka Polskiego. W marcu weźmie ona udział w finale, składającym się z dwóch części: pisemnej i ustnej. Kamila jest uczennicą niezwykle pilną i sumienną.  Reprezentowała już szkołę w wielu konkursach. Wszyscy trzymamy kciuki i życzymy sukcesu w finale!


Uczniowie SP w Bałtowie uczestnikami kampanii społecznej

26 stycznia 2017r. klasa IV i V SP wzięła udział w kampanii społecznej „Bezpieczny przejazd – Szlaban na ryzyko!”. Organizatorem akcji był Zakład Linii Kolejowych w Skarżysku Kamiennej. Uczniowie mieli możliwość obejrzenia nowoczesnego pociągu z bliska, poznania tajników pracy maszynisty, pracowników kolei, ale największą frajdę sprawił sam przejazd takim środkiem lokomocji. Wszyscy uczniowie otrzymali od organizatora książeczki wraz z filmem edukacyjnym i inne upominki.


Konsultacje społeczne

Konsultacje społeczne dotyczące projektu Programu opieki nad zwierzetami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Bałtów w 2017 roku.


Zaproszenie do składania ofert na dzierżawę lokalu użytkowego

Urząd Gminy w Bałtowie zaprasza do składania ofert na dzierżawę lokalu znajdującego się w budynku Domu Ludowego w Okole  z przeznaczeniem  na punkt apteczny.
Opis lokalu:
lokal użytkowy o pow. 108 m2, położony na parterze budynku, z odrębnym wejściem
Okres dzierżawy: do 3 lat od dnia podpisania umowy dzierżawy
Przez okres 1 roku od podpisania umowy dzierżawca zwolniony zostaje z opłaty za czynsz dzierżawny

Po roku trwania umowy miesięczny czynsz dzierżawy wynosić będzie  - 2,50 zł/m2 + 23% VAT
Termin wnoszenia opłat: z góry 14 dni od dnia  wystawienia faktury

Informujemy, że od chwili podpisania umowy poza czynszem inne opłaty wynikające z eksploatacji lokalu wynoszą:
- ogrzewanie 3,96 zł/m2 + 23% VAT (płatne przez 12 miesięcy w roku),
- woda 3,82 zł/m3 + 8%VAT (wg. wskazań wodomierza) oraz opłata abonamentowa 1,60 zł  + 8% VAT miesięcznie,
- opłata śmieciowa wg. odrębnej umowy zawartej z odbiorcą śmieci,
- energia elektryczna wg. odrębnej umowy zawartej z dostawcą energii elektrycznej,
- podatek od nieruchomości 1776,00 zł rocznie (aktualna stawka na 2017 rok).

Oferty należy składać w formie pisemnej w sekretariacie  Urzędu Gminy w Bałtowie  w terminie do  24 lutego 2017 r. do godz. 15.00. Szczegółowe informacje o przedmiocie dzierżawy można uzyskać w  Urzędzie Gminy  w Bałtowie pokój nr 9 lub telefonicznie pod nr. 41 264 10 08 w godzinach pracy Urzędu. Lokal można obejrzeć  w godzinach 8-15 od poniedziałku do piątku po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym, osoba do kontaktu Pan Robert Żuchowski nr telefonu 500 218 767.
 
Wójt Gminy Bałtów
/-/ Andrzej Jabłoński
 


Zaproszenie na spotkanie

Urząd Gminy w Bałtowie uprzejmie zaprasza na spotkanie informacyjne dotyczące możliwości budowy instalacji odnawialnych źródeł energii w gospodarstwach domowych (panele fotowoltaiczne, pompy ciepła, solary i in.).
Omawiane będą warunki realizacji projektów z 85% udziałem środków finansowych z Unii Europejskiej.

Spotkanie odbędzie się 7 lutego 2017r. o godz. 16.00
w Sali konferencyjnej Gminnego Centrum Kultury
w Bałtowie.
Z a p r a s z a m y!


Bezpieczeństwo podczas ferii zimowych

27 stycznia 2017r. w Szkole Podstawowej Filia w Wólce Bałtowskiej uczniowie należący do szkolnego koła „Mały ratowniczek” przeprowadzili apel pod hasłem: „Bezpieczne ferie”. Celem apelu było przypomnienie zasad bezpiecznego spędzania wolnego czasu podczas ferii. Uczniowie zapoznali wszystkich z zasadami zachowania bezpieczeństwa, udzieli kilku bezcennych rad, jak bezpiecznie się bawić w czasie zimy. Prowadzący przypomnieli zimowe dyscypliny sportowe i omówili związane z nimi zasady bezpieczeństwa. W krótkiej scence zwrócili uwagę na zagrożenia, jakie czekają wszystkich uczestników lodowiska. Bardzo ważnym punktem apelu było przypomnienie zasad udzielania pierwszej pomocy przy odmrożeniach i złamaniach. Przypomniane zostały również numery alarmowe.


Bezpieczne ferie zimowe

27 stycznia 2017 r. społeczność uczniów Szkoły Podstawowej w Bałtowie wzięła udział w apelu „Bezpieczne ferie” przygotowanym przez Samorząd Uczniowski.  Apel miał na celu zachęcenie uczniów do aktywnego spędzania czasu wolnego podczas wypoczynku zimowego z zachowaniem zasad  bezpieczeństwa. Uczniowie przedstawili bezpieczne zabawy na lodzie i śniegu oraz uświadomili  konsekwencje nierozważnych zachowań. Zostały również przekazane informacje na temat prawidłowego ubioru podczas mroźnych dni i bezpiecznego poruszania się po drogach. Młodzież nie zapomniała również o podaniu najważniejszych zasad radzenia sobie podczas wypadków i urazów związanych z zimowym wypoczynkiem. Wszystkie zasady, które przypomnieli przedstawiciele samorządu uczniowskiego, znalazły swoje odzwierciedlenie na tablicach i gazetkach informacyjne umieszczonych na korytarzach szkolnych oraz w salach lekcyjnych.


Obwieszczenie Wójta Gminy Bałtów z dnia 18.01.2017r.

w sprawie wszczęcia postępowania w sprawie wydania decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego


Dzień Babci i Dziadka to najpiękniejsze dni w roku

 Dnia 20.01.2017 r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Legionów Polskich w Okole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Zaproszeni dziadkowie licznie przybyli, aby podziwiać występy swoich wnucząt. Dla kochanych gości rodzice przygotowali słodki poczęstunek a uczniowie z klas „0”- III zaprezentowali jasełka. Program artystyczny zapewnił przybyłych gości o tym, że ich wnuczęta nie tylko osiągają dobre wyniki w nauce, ale również posiadają zdolności muzyczne oraz aktorskie. Następnie dzieci obdarowały Babcie i Dziadków laurkami i prezentami. Gorące słowa podziękowania należą się również rodzicom, którzy okazali dużą pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu imprezy. Uroczystość uświetnił występ zespołu Okolanki, który od lat współpracuje ze szkołą.


 


Statystyczne badania ankietowe

  


Świetlica w Okole zaprasza na ferie zimowe


Biblioteka w Bałtowie zaprasza na ferie zimowe


Dzień Babci i Dziadka w Oddziale Przedszkolnym PIĘCIOLATKI

W życiu każdego dziecka Babcia i Dziadek zajmują bardzo ważne miejsce, dlatego też przygotowanie uroczystości z okazji ich święta jest dla wnucząt okazją do wyrażenia im swej wdzięczności i miłości.
23 stycznia 2017r. w GCK w Bałtowie grupa „Pięciolatków”, wspólnie ze swoją panią Anną Smolińską, przygotowała część artystyczną, na której dzieci, prezentując umiejętności recytatorskie i wokalne, wyraziły całą gamę ciepłych uczuć.


UWAGA ! PTASIA GRYPA!

  


Wnioski o zwrot podatku akcyzowego

 Urząd Gminy w Bałtowie zawiadamia, że od 01.02.2017 r.  do 28.02.2017 r. będą przyjmowane wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wraz z załączonymi fakturami. Wszystkich zainteresowanych rolników prosimy o składanie w/w wniosków w Urzędzie Gminy w Bałtowie – pokój nr 10.


IX Bałtowski Koncert Kolęd i Pastorałek

W dniu 22 stycznia 2017 r. w Kościele pw. Matki Bożej Bolesnej w Bałtowie odbył się IX Bałtowski Koncert Kolęd i Pastorałek. W koncercie uczestniczyły zespoły z terenu Gminy Bałtów „Okolanki”, „Bałtowianie” i „Biesiada”, które zaprezentowały   piękne kolędy i pastorałki. Kolędy zagrały na skrzypcach Gabrysia Krawczyk i Martyna Zając oraz na klarnecie Patrycja Krawczyk. Zespołom akompaniował instruktor muzyczny pan Paweł Cieślik.


Z głębokim żalem żegnamy.......

21 stycznia 2017r. w wieku 85 lat zmarł Wacław Zdonek
zasłużony działacz i propagator ruchu ludowego.
Prezes Zarządu Gminnego Polskiego Stronnictwa Ludowego w Bałtowie w latach od 1979 do 2011.
Honorowy Prezes Zarządu Powiatowego Polskiego Stronnictwa Ludowego w Ostrowcu Świętokrzyskim.
Odznaczony medalem Wincentego Witosa za zasługi dla ruchu ludowego.
Wieloletni dyrektor Spółdzielni Kółek Rolniczych w Bałtowie.
Członek Zarządu Wojewódzkiego Związku Kółek i Organizacji Rolniczych w Kielcach.
Przez 6 kadencji radny Gminnej Rady Narodowej w Bałtowie.
Miłośnik i pasjonat młynarstwa, długoletni kierownik i gospodarz młyna w Bałtowie.
W osobie Śp. Wacława Zdonka żegnamy człowieka życzliwego, otwartego na sprawy społeczne i niezwykle zaangażowanego.
Rodzinie i Bliskim
składamy wyrazy głębokiego współczucia

Przewodniczący Rady Gminy w Bałtowie Leszek Smoliński                  Wójt Gminy Bałtów Andrzej Jabłoński
Radni Rady Gminy w Bałtowie                                                                     Pracownicy Urzędu Gminy w Bałtowie, Oświaty
Sołtysi Gminy Bałtów                                                                       Gminnej Biblioteki Publicznej oraz GOPS w Bałtowie


Jubileusz 50-lecia Pożycia Małżeńskiego

22 stycznia 2017 roku w Urzędzie Gminy w Bałtowie miała miejsce wyjątkowa uroczystość – Jubileusz 50-lecia Pożycia Małżeńskiego ośmiu par z Gminy Bałtów. Swoje Złote Gody świętowali Państwo: Wanda i Czesław Kafka, Barbara i Marian Kowalczyk, Zofia i Zdzisław Kowalczyk, Wiesława i Jan Majewscy, Ewa i Franciszek Osowscy, Lucyna i Eugeniusz Skwarek, Ewa i Michał Zaklika oraz Halina i Marian Zielińscy.


Kondolencje


Zaproszenie - IX Bałtowski Koncert Kolęd i Pastorałek


Zespół „Biesiada” wystąpił w Skarżysku – Kamiennej

W dniu 14 stycznia 2017 r. Zespół „Biesiada” uczestniczył w eliminacjach rejonowych  XXIV Świętokrzyskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek, które odbyły się  w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku – Kamiennej. Zespół wykonał utwory : „Jezusek czuwa” oraz „A czemuż mój Jezus” przy akompaniamencie instruktora muzycznego pana Pawła Cieślika.
 


Zespoły na Festiwalu Kolęd w Puławach

W dniu 10 stycznia 2017 r. zespoły „Bałtowianie” i „Biesiada” uczestniczyły w XXII Ogólnopolskim Festiwalu Kolęd w Puławach. Zespoły wystąpiły przy akompaniamencie instruktora muzycznego pana Pawła Cieślika. Zespół „Biesiada” zaprezentował kolędę „Gdy śliczna Panna” i pastorałkę „Cicho wszędzie”, zespół „Bałtowianie” wykonał utwory : „Mizerna cicha” i „Z tamtej strony dwora”. Gratulujemy zespołom pięknych występów.


Informacja o wynikach naboru na stanowisko urzędnicze - Inspektor ds. wymiaru podatków i opłat

  


Boże Narodzenie 2016


Informacja o rekrutacji na wolne stanowisko urzędnicze - etap I


Informacja


Gminny konkurs literacki dla szkół podstawowych

W dniu 19 grudnia 2016 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Bałtowie został przeprowadzony Gminny Konkurs Literacki „Henryk Sienkiewicz – życie i twórczość”, pod patronatem Wójta Gminy Bałtów pana Andrzeja Jabłońskiego w kategorii szkoły podstawowe. Do konkursu zgłosiły się dwie 3 – osobowe drużyny z Zespołu Szkół Publicznych w Bałtowie z kl. V i VI. W rywalizacji konkursowej zwyciężyła Drużyna II z klasy V w składzie : Dagmara Guz, Weronika Chrabąszcz, Oliwia Makuch. W konkursie uczestniczyła również Drużyna I z klasy VI w składzie : Izabela Parcheta, Michał Dziadowicz, Jakub Szczerbiński. Uczniowie otrzymali nagrody książkowe oraz upominki ufundowane przez Wójta Gminy Bałtów. Dziękujemy pani Teresie Szczygieł. Uczniom gratulujemy wysokiego poziomu wiedzy i dziękujemy za udział w konkursie.


Zaproszenie do składania ofert na dzierżawę lokalu użytkowego

Urząd Gminy w Bałtowie zaprasza do składania ofert na dzierżawę lokalu znajdującego się w budynku Domu Ludowego w Okole  z przeznaczeniem  na punkt apteczny.


Przedszkolaki udekorowały choinkę w Urzędzie Gminy w Bałtowie

W dniu 16 grudnia 2016 r. przedszkolaki wspólnie z  Wójtem Gminy Panem Andrzejem Jabłońskim oraz swoimi paniami ubierały choinkę. Drzewko, które będzie zdobiło Urząd Gminy dzieci udekorowały własnoręcznie przygotowanymi pięknymi ozdobami. Wspólne zdobienie i śpiewanie kolęd sprawiło przedszkolakom ogromną radość. Pan Wójt podziękował dzieciom, wręczył prezenty i życzył radosnych Świąt.


Gminny konkurs literacki

W dniu 14 grudnia 2016 r. odbył się Gminny Konkurs Literacki pn. „Henryk Sienkiewicz – życie i twórczość”, zorganizowany z okazji ogłoszenia roku 2016 Rokiem Henryka Sienkiewicza. Organizatorem konkursu była Gminna Biblioteka Publiczna w Bałtowie, pod patronatem Wójta Gminy Pana Andrzeja Jabłońskiego.


Informacja o wynikach naboru na stanowisko Referent ds turystyki

  


Świętokrzyscy samorządowcy gościli w Bałtowie

Prezydenci, burmistrzowie i wójtowie miast i gmin Województwa Świętokrzyskiego zrzeszeni  w Związku Miast i Gmin Regionu Świętokrzyskiego 12.12.2016r. debatowali  w Bałtowie na spotkaniu szkoleniowym.


Mikołaj w Punktach Przedszkolnych

 W dniu 6 grudnia 2016r. przedszkolaki z Punktu Przedszkolnego w Bałtowie oraz Punktu Przedszkolnego w Okole z niecierpliwością oczekiwały na wizytę świętego Mikołaja. Wreszcie rozbrzmiały dzwonki i w drzwiach stanęli niezwykli goście: Wójt Gminy Bałtów Pan Andrzej Jabłoński w towarzystwie oczekiwanego Świętego. Dzieci z drżącymi serduszkami powitały gości piosenką, a potem otrzymały wspaniałe prezenty.Spotkanie konsultacyjno – szkoleniowe

W dniu 8 grudnia 2016 r. w Gminnym Centrum w Bałtowie odbyło się spotkanie konsultacyjno – szkoleniowe w związku z planowanymi naborami wniosków o udzielenie wsparcia w ramach przedsięwzięć 1.2.2 „Spójne działania marketingowe obszaru LGD”, 2.2.2 „Powstanie nowych podmiotów gospodarczych” oraz 2.2.3 Powstanie nowych podmiotów gospodarczych prowadzonych przez osoby do 34 roku życia”. W spotkaniu zorganizowanym przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Krzemienny Krąg” uczestniczyły zainteresowane osoby z ternu gmin: Bałtów, Bodzechów, Chotcza, Ćmielów, Kunów. Szkolenie dotyczyło możliwości pozyskania środków finansowych w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020, Działanie 19 Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER, Poddziałanie 19.2 Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność.


Akademia Bezpiecznego Puchatka w PSP im. Legionów Polskich w Okole

W dniu 5 grudnia 2016r. uczniowie klasy I, II i III Publicznej Szkoły Podstawowej im. Legionów Polskich w Okole brali udział w ogólnopolskim Teście Wiedzy o Bezpieczeństwie, który odbył się w ramach programu Akademia Bezpiecznego Puchatka. Dzięki niemu uczniowie mogli sobie utrwalić zdobyte wiadomości oraz zweryfikować swoją wiedzę po szeregu zajęć dotyczących bezpieczeństwa przeprowadzonych przez p. Barbarę Samsonowską i p. Mariolę Szumlak. Test składał się z 15 pytań. Obejmowały one aspekty bezpieczeństwa w domu, w szkole,  w drodze oraz bezpieczeństwa w Internecie. Po zakończeniu testu dzieci otrzymały informację zwrotną o ilości poprawnych odpowiedzi. Prawie 100% uczniów otrzymało maksymalną liczbę punktów. Świadczy to o tym, że uczniowie  świadomi są skutków niebezpiecznych zachowań.


Nabór na wolne stanowisko urzędnicze - Inspektor ds. wymiaru podatku i opłat

 


Ukraińska wizyta w Bałtowie

W ramach „Programu rozwoju i popularyzacji języka ukraińskiego i kultury, świadomości historycznej obywateli na Ukrainie i za granicą w roku 2016” w dniach 3-4 grudnia br.  gościła w Bałtowie delegacja z miasta Busk na Ukrainie (obwód lwowski). Delegację, w towarzystwie rodzin polsko-ukraińskich zamieszkujących na terenie gminy Bałtów, przyjęli Wójt Gminy  Andrzej Jabłoński i Starosta Ostrowiecki Zbigniew Duda.


„Z pieśnią przez dzieje Polski”- wieczornica patriotyczna

30 listopada 2016 r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Legionów Polskich w Okole miała miejsce wieczornica patriotyczna. Organizowanie takich imprez wpisało się na stałe w kalendarz szkoły, a związane jest z postacią jej patrona, którym są Legiony Polskie Józefa Piłsudskiego.


NARODOWE CZYTANIE 2016 W GIMNAZJUM W BAŁTOWIE

„Czytanie dobrych książek jest niczym rozmowa z najwspanialszymi ludźmi minionych czasów” - Kartezjusz
Pod tym hasłem społeczność bałtowskiego gimnazjum 24 listopada 2016r. włączyła się do Ogólnopolskiej Akcji Narodowego Czytania, której patronuje para prezydencka. Akcję Narodowego Czytania rozpoczął w 2012 roku ówczesny prezydent Rzeczypospolitej Polskiej -  Bronisław Komorowski - wspólną lekturą dzieła Adama Mickiewicza „Pan Tadeusz”.
W tym roku  lekturą Narodowego Czytania została powieść „Quo Vadis” Henryka Sienkiewicza. Celem akcji jest popularyzowanie czytelnictwa, zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o piękną i czystą polszczyznę oraz bogactwo polskiej literatury.


DYSTRYBUCJI ŻYWNOŚCI 2016 w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Bałtowie informuje iż, osoby i rodziny, które zostały zakwalifikowane do otrzymania pomocy żywnościowej, mogą zgłaszać się do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bałtowie po otrzymanie stosownego skierowania. Artykuły żywnościowe wydawane będą po raz kolejny przez Polski Komitet Pomocy Społecznej w Ostrowcu Św., ul. Samsonowicza 17a w dniu 15 grudnia 2016 r. w godz. od 8.00  do 13.00.
Osoby i rodziny, które nie ubiegały się o pomoc żywnościową w 2016 r., a są zainteresowane skorzystaniem z pomocy w ramach POPŻ 2014-2020, mogą zgłaszać się do GOPS w Bałtowie z dokumentami potwierdzającymi tożsamość i dochody w rodzinie (zaświadczenia o wysokości wynagrodzeniu netto za miesiąc poprzedni, decyzje właściwego organu w sprawie świadczeń emerytalno-rentowych, orzeczenie o niepełnosprawności, zaświadczenia urzędu gminy o powierzchni gospodarstwa rolnego w hektarach przelicz., inne dokumenty potwierdzające wysokość dochodu rodziny).  Na podstawie zgromadzonych dokumentów, osobom i rodzinom spełniającym kryteria Programu, tutejszy GOPS wyda skierowania do otrzymania pomocy żywnościowej.

Więcej informacji uzyskać można pod nr tel. 41 264 11 15 lub 668 764 240


Konkurs ekologiczny pod patronatem Marszałka Województwa Świętokrzyskiego


Rajd szlakiem Jana Piwnika

W dniu 19 listopada 2016r. członkowie Klubu Miłośników Regionu Świętokrzyskiego działającego przy PSP im. Legionów Polskich w Okole uczestniczyli w rajdzie szlakiem Jana Piwnika. Trasa obejmowała najważniejsze miejsca związane z pamięcią o Ponurym. Klub pod kierunkiem Marzenny Barańskiej –Serafin i Anety Kocjan powstał w ramach Innowacji Pedagogicznej „W Krainie Latających Czarownic”. Do głównych celów należy kształtowanie postaw patriotycznych wśród uczniów a rajdy i wycieczki są najlepszą formą poznania historii i walorów krajoznawczych regionu.


Z tradycją przy biesiadnym stole

W dniu 27 listopada 2016 r. Zespół Ludowy „Okolanki” uczestniczył w biesiadzie ludowej „Z tradycją przy biesiadnym stole”. Organizatorem spotkania było Lipskie Centrum Kultury. Biesiadę otworzyła i powitała gości dyrektor LCK pani Izabela Ronduda. Spotkania odbywają się raz w roku, a celem jest integracja artystów ludowych zajmujących się kultywowaniem tradycji ludowych Powiśla.


Pieski do adopcji !

Urząd Gminy w Bałtowie informuje o możliwości adopcji piesków (jedna sunia, dwa psy). Pieski są zadbane, przyjazne dla ludzi i zwierząt oraz są objęte opieką weterynaryjną.  Bardzo szybko aklimatyzują się w nowym otoczeniu. Informacje dotyczące adopcji można uzyskać w Urzędzie Gminy w Bałtowie, pokój nr 7 lub pod numerem telefonu 41/264-10-08 wew. 18Zabawa andrzejkowa PSP im. Legionów Polskich w Okole

Raz w roku jest taka noc, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów, ...wróżb. Od wielu wieków w noc św. Andrzeja młode panny zbierały się, aby dowiedzieć się jaka będzie ich przyszłość. Panowie, ciekawi co ich spotka zbierali się kilka dni wcześniej – w wigilię św. Katarzyny. Noc św. Andrzeja jest nocą niezwykłą. Niezwykła była też zabawa andrzejkowa, która odbyła się 24 listopada 2016 r.  w Publicznej Szkole Podstawowej im. Legionów Polskich w Okole przygotowana przez Samorząd Uczniowski pod opieką p. Alicji Chodały, p. Barbary Samsonowskiej i p. Mirosławy Kulig.


Zaproszenie na zabawę andrzejkową


Świętokrzyska Kuźnia Smaków

W dniu 23 listopada 2016 r. w Gościńcu „Bałtowski Zapiecek” odbył się event promujący Świętokrzyską Kuźnię Smaków. Wśród znamienitych gości był gospodarz Gminy Bałtów Wójt  Andrzej Jabłoński. Informację o projekcie „Świętokrzyska Kuźnia Smaków” przekazała licznie zebranym pani Teresa Wąsik Kierownik Działu Przedsiębiorczości, Wiejskiego Gospodarstwa Domowego i Agroturystyki Świętokrzyskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach. Podczas uroczystości wręczone zostały certyfikaty przynależności do szlaku kulinarnego Świętokrzyska Kuźnia Smaków 19 nowym podmiotom z terenu powiatu kieleckiego, opatowskiego, ostrowieckiego i sandomierskiego. Z naszej gminy certyfikat otrzymali państwo Ewa i Jerzy Walczykowie z Okołu, specjalizujący się w wyrobie wędlin. Serdecznie gratulujemy.
Zwieńczeniem spotkania była degustacja oferty produktowej Świętokrzyskiej Kuźni Smaków.


Nabór na wolne stanowisko urzędnicze - referent ds. turystyki

   


Dzień Pracownika Socjalnego

21 listopada 2016 r. na posiedzeniu Komisji Wspólnych Rady Gminy w Bałtowie pracownice GOPS w Bałtowie otrzymały kwiaty, gratulacje i podziękowania za swą pracę. Wójt Gminy Pan Andrzej Jabłoński w imieniu Samorządu Gminy podziękował  Paniom za trud i wysiłek wnoszony na rzecz pomocy wszystkim osobom potrzebującym i znajdującym się w ciężkiej sytuacji życiowej. Życzył satysfakcji z dobrze wypełnianych obowiązków, wytrwałości w pokonywaniu trudności oraz entuzjazmu w podejmowaniu nowych wyzwań zawodowych.


Konkurs FLORIANY

 


Zaproszenie na Targi ECOTIME w Kielcach w dniach 28-29 stycznia 2017r.

 


Witam cię kartek szelestem …

8 listopada 2016r. uczniowie klasy IV Szkoły Podstawowej w Bałtowie wybrali się do Gminnej Biblioteki Publicznej w Bałtowie. W trakcie wizyty oglądali książki ulokowane w poszczególnych działach tematycznych. Największym zainteresowaniem cieszył się dział „Literatura dla dzieci”. Dużą radość sprawiło im oglądanie różnych pozycji książkowych, zwłaszcza tych z ilustracjami. Niektórzy nawet czytali ich fragmenty.


Zarządzenie Nr 157/2016 Wójta Gminy Bałtów z dnia 17 listopada 2016r.

W sprawie unieważnienia otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego z zakresu pomocy społecznej Gminy Bałtów na 2016r.


Informacja

Informujemy, że rusza I edycja ogólnopolskich i bezpłatnych szkoleń kobiet z technik samoobrony. Z inicjatywy ministra obrony narodowej rusza w 30 miastach w Polsce cykl szkoleń z kobietami/ochotniczkami spoza resortu obrony narodowej w zakresie walk wręcz/samoobrony. Szczegółowe informacje są dostępne na oficjalnej stronie internetowej Ministerstwa w zakładce samoobrona-kobiet: www.mon.gov.pl/samoobrona-kobiet/


Wykaz nieruchomości przeznaczonych do wydzierżawienia

Wójt Gminy Bałtów na podstawie art. 35 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (Dz. U z 2015 r.,poz. 1774 z późn. zm.), podaje do publicznej wiadomości na okres 21 dni wykaz nieruchomości stanowiących własność gminy przeznaczonych do wydzierżawienia.


Warsztaty w piekarni

7 listopada 2016 r. uczniowie z klasy I i III Publicznej Szkoły Podstawowej im. Legionów Polskich w Okole gościli w Piekarni Pętkowice. W bardzo przystępny sposób, odpowiedni dla małych dzieci, zapoznani zostali z działalnością piekarni, procesem wypieku chleba i innego pieczywa. Ponadto każdy uczeń miał możliwość wykonania swojego pysznego rogalika. Wychowawcy klasy I i III ze szkoły w Okole serdecznie dziękują panu Łukaszowi Różalskiemu za bardzo ciekawe warsztaty piekarskie.
 


Zajęcia z profilaktyki substancji psychoaktywnych w ZSP w Bałtowie

W dniu 10.11.2016r. w Zespole Szkół Publicznych w Bałtowie odbyło się spotkanie dotyczące profilaktyki substancji psychoaktywnych, które  prowadziła Pani Anna Płatek – młodszy asystent ds. promocji zdrowia i oświaty zdrowotnej z PSSE w Ostrowcu Św. Przedstawiła ona dla uczniów ciekawą prezentację multimedialną na temat negatywnych skutków zażywania alkoholu, nikotyny, dopalaczy. Prezentacja poparta była ciekawymi przykładami z życia. Uczniowie słuchali z zainteresowaniem i żywo reagowali na problemy związane z używkami, zadawali wiele pytań.
 


Odblaskowe pierwszaki

Bezpieczeństwo najmłodszych uczestników  ruchu drogowego było tematem kampanii profilaktycznej: „Odblaskowe pierwszaki”, która odbyła się 14 listopada 2016r. w Ostrowcu Św. w kinie Etiuda. Adresatami tego przedsięwzięcia byli uczniowie klas pierwszych szkół podstawowych, w tym i pierwszoklasiści z Bałtowa.

 


Ogłoszenie o pierwszym przetargu ustnym nieograniczonym

Wójt Gminy Bałtów ogłasza pierwszy przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości: obręb ewidencyjny Okół, działka nr 4131 o powierzchni 0.7471 ha objęta  księgą wieczystą KW Nr KI1O/00063269/2...


Komunikat o rachunku bankowym Urzędu Gminy w Bałtowie

Urząd Gminy w Bałtowie posiada rachunek bankowy w Banku Spółdzielczym w Ostrowcu Św. 
Nr 54 8507 0004 2009 0012 2890 0025


 na który należy przekazywać niżej wymienione należności:
1.    Podatek rolny, leśny i od nieruchomości od osób prawnych i fizycznych
2.    Opłata skarbowa
3.    Opłata za czynsz dzierżawy
4.    Opłata za zezwolenie na sprzedaż alkoholu
5.    Opłata za centralne ogrzewanie
6.    Opłata za wodę i ścieki
7.    Opłata za wywóz nieczystości płynnych z wyjątkiem opłat za odbiór śmieci, które wpłacamy na indywidualne konto każdego z podatników.


Zajęcia świetlicowe z okazji Narodowego Święta Niepodległości

W dniach 7 - 9. 11. 2016 r. w Świetlicy w Okole odbyły się zajęcia edukacyjno-wychowawcze pod nazwą „11 listopada – co to za dzień?”. Celem zajęć dla najmłodszych było kształtowanie poczucia przynależności do własnego kraju oraz właściwego stosunku do dziejów Polski. Dzieci przede wszystkim omawiały znane sobie symbole narodowe i utrwalały treść legendy o „Lechu, Czechu i Rusie”, która opowiada o początkach powstania państwa polskiego. Bardzo twórczym zadaniem okazało się wykonanie barwnej ilustracji do powyższej legendy.


Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Gminie Bałtów

Uroczystości rocznicowe rozpoczęła akademia w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół Publicznych w Bałtowie, przygotowana pod kierownictwem Pani Teresy Szczygieł i Pani Anny Bugajskiej. Po zakończeniu inscenizacji słowno-muzycznej została odprawiona Msza Święta za Ojczyznę przez księdza Kanonika Grzegorza Kucharskiego proboszcza parafii pw. Matki Bożej Bolesnej w Bałtowie.
W uroczystościach udział wzięły władze samorządowe – Wójt Gminy Bałtów Andrzej Jabłoński, Sekretarz Agnieszka Kopała, Przewodniczący Rady Gminy Leszek Smoliński, Radni i Sołtysi Gminy Bałtów. Na obchody rocznicowe przybyły poczty sztandarowe Ochotniczej Straży Pożarnej w Lemierzach, Ochotniczej Straży Pożarnej w Bałtowie, Zespołu Szkół Publicznych w Bałtowie, Szkoły Podstawowej im. Legionów  Polskich w Okole oraz  przedstawiciele Gminnego Koła SLD,  harcerki ZHR Bałtów i mieszkańcy Gminy. Na zakończenie uroczystości złożono wiązanki kwiatów i zapalono znicze pod tablicą niepodległościową usytuowaną na murze kościoła pw. Matki Bożej Bolesnej w Bałtowie.


Obchody Narodowego Święta Niepodległości w PSP im. Legionów Polskich w Okole

Z okazji obchodów Dnia Niepodległości w PSP im. Legionów Polskich w Okole odbyła się akademia pod  hasłem „Barwy Naszej Ojczyzny” przygotowana przez uczniów  klasy VI pracujących pod opieką pani Alicji Chodały.


Odejście na emeryturę pracownika Urzędu Gminy w Bałtowie

W dniu 28 października 2016 roku odbyło się uroczyste pożegnanie odchodzącej na emeryturę wieloletniej pracownicy Urzędu Gminy w Bałtowie Pani Jadwigi Mgłosiek. Podziękowania za dotychczasową pracę emerytce złożyli Wójt Gminy Andrzej Jabłoński, Skarbnik Gminy Pani Lidia Jasińska oraz koleżanki i koledzy z pracy.
Pani Jadwiga Mgłosiek swoją karierę zawodową rozpoczęła w 1974r. w przedsiębiorstwach związanych z budownictwem przemysłowym. Po kilkudziesięciu latach podjęła wyzwanie i w 1998 roku zaczęła pracę w Urzędzie Gminy w Bałtowie najpierw jako referent, a następnie inspektor ds. wymiaru podatków.
Życzymy Pani Jadwidze, aby na zasłużonej emeryturze cieszyła się dobrym zdrowiem, szczęściem rodzinnym, życzliwością ludzką oraz nieprzemijającą energią do korzystania z uroków życia!


Przebudowa drogi gminnej nr 306010T Bałtów Góra przez wieś – Glina

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestuje w obszary wiejskie.
W pierwszych dniach października zakończyły się roboty budowlane przy przebudowie drogi gminnej przez „Górny” Bałtów.Jezdnia drogi została wykonana z nawierzchni bitumicznej, szerokości pasa ruchu wynosi 3,5 m - 4,0 m, z zachowaniem wymaganych poszerzeń na łukach. Przed ułożeniem nawierzchni wymieniono w całości warstwy konstrukcyjne, co w znaczący sposób wpłynie na trwałość drogi. Chodnik o szerokości 2,0 m, uwzgledniający również zjazdy na posesje, został wykonany z kostki brukowej betonowej. Wody opadowe i roztopowe odprowadzane są powierzchniowo oraz kanalizacją deszczową. W ramach przebudowy drogi usunięto kolizje ze słupami oświetlenia ulicznego, skarpy przy podjeździe umocniono płytami ażurowymi i palisadą zabezpieczającą.
Koszt przebudowy drogi zamknął się kwotą 914 239,91 zł, w tym dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej wyniosło 581 730,00 zł. Wkład własny gminy nie przekroczył 332 509,91 zł.

Znalezione obrazy dla zapytania flaga unii        Znalezione obrazy dla zapytania prow 2014-2020 logo

                                                                                                                                                


Zajęcia profilaktyczne w ZSP w Bałtowie

W dniu 03.11.2016 w Zespole Szkół Publicznych w Bałtowie odbyły się zajęcia profilaktyczne pt.: „Zagrożenia XXI wieku. Odpowiedzialność prawna nieletnich”. Prelekcję z uczniami  Szkoły Podstawowej i Gimnazjum przeprowadziła funkcjonariuszka Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Św. – p. Maja Słowik. Przygotowana dla uczniów bogata prezentacja multimedialna poparta była słownym komentarzem. Każdy z poruszanych przepisów prawa był popierany ciekawymi przykładami z życia codziennego. Uczniowie słuchali z zainteresowaniem, a po prelekcji zadawali liczne pytania. Wszyscy uczniowie poważnie podeszli do omawianych tematów i wyciągnęli dla siebie odpowiednie wnioski.
 


Od ziarenka do bochenka – warsztaty w Muzeum Wsi Radomskiej

W dniu 18 października 2016 r. uczniowie klas 0 - III Szkoły Podstawowej w Bałtowie wraz z wychowawczyniami: E. Klepacz, J. Jabłońską i E. Walas - Lucenko odwiedzili skansen w Radomiu. Zwiedzanie muzeum rozpoczęło się udziałem w warsztatach, które przybliżyły dzieciom tradycyjny proces wypiekania chleba. Atrakcją dla uczestników była możliwość samodzielnego formowania pieczywa z przygotowanego ciasta. Własnoręcznie przygotowane wypieki trafiły do pieca chlebowego. Warsztaty zakończyły się pokazem wytwarzania mąki metodą stosowaną na wsi kilkaset lat temu. Czekając na chrupiące bułeczki, dzieci zwiedziły zabytkowe zabudowania wiejskie. Była to okazja do zobaczenia młyna wodnego z początku XX wieku i wiejskich chałup krytych strzechą. Po powrocie z krótkiego i malowniczego spaceru uczniowie odebrali swoje wypieki i zabrali je ze sobą.


Nigdy nie jest za późno - zajęcia profilaktyczne w ZSP w Bałtowie

 „Prawdziwie wolny jest ten, kto potrafi stawiać sobie ograniczenie” - Jan Paweł II
Takie motto przyświecało wszystkim uczestnikom zajęć profilaktycznych pt. „Nigdy nie jest za późno”, które odbyły się w ZSP w Bałtowie 19.10.2016 r. W zajęciach uczestniczyli uczniowie klas IV-VI Szkoły Podstawowej oraz klas I-III Gimnazjum. Na spotkanie zaproszeni zostali goście ze współpracującej z naszą szkołą placówki – wychowankowie Zakładu Poprawczego w Ostrowcu Św., wraz z wychowawcą p. Czają.


Wycieczka uczniów SP w Bałtowie do Krakowa i Bochni

W dniach 27-28 października 2016r. uczniowie klas V i VI (pod opieką nauczycieli: A. Kądzieli-Płazy, M. Wąsik i M. Wójcik) uczestniczyli w dwudniowej wycieczce do Krakowa i Bochni. Atrakcyjny program wycieczki sprawił, iż nikt się nie nudził. Uczniowie mieli okazję zobaczyć najciekawsze legendarne miejsca dawnej stolicy Polski, m.in.: Smoka Wawelskiego, Pomnik psa Dżoka. Z Kopca Kościuszki podziwiali piękną panoramą miasta.
Pan przewodnik swoimi opowieściami rozbudził wyobraźnię uczniów zwiedzających historyczne zabytki: Katedrę Wawelską, Dzwon Zygmunta, Groby  Królewskie, Bazylikę Mariacką, Bazylikę Franciszkańską z pięknymi polichromiami wykonanymi przez znakomitego artystę Stanisława Wyspiańskiego i witrażami zaprojektowanymi przez tego twórcę.
Drugi dzień rozpoczął się zwiedzaniem Kopalni Soli w Bochni. Podziwiając  wykute w soli piękne komory, niesamowite tunele, tworzące podziemny labirynt pod miastem, stare wyrobiska, majestatyczne konstrukcje ciesielskie i unikalne solne rzeźby, uczniowie poznali historię oraz legendy i ciekawostki związane z tym miejscem. Zwiedzili także kaplicę księżnej Kingi, ozdobioną  solnymi dziełami sztuki. Interesującym punktem programu zwiedzania okazała się także Podziemna Ekspozycja Multimedialna.
 


Wykaz nieruchomości przeznaczonych do wydzierżawienia

 


Narodowe Święto Niepodległości


Ślubowanie w PSP im. Legionów Polskich w Okole

W dniu 13 października 2016 r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Legionów Polskich w Okole odbyło się ślubowanie pierwszoklasistów. Dzieci przygotowane przez wychowawczynię panią Beatę Walczyk i Pana Pawła Grabskiego zaprezentowały montaż słowno- muzyczny związany tematycznie z Dniem Edukacji Narodowej.  Mali uczniowie wykazali się piękną recytacją i śpiewem, za co zostali nagrodzeni gromkimi brawami zaproszonych gości i całej społeczności szkolnej. Następnie przyrzekali pilnie się uczyć, a swoim zachowaniem sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po wypełnieniu wszystkich aktów ceremonii ślubowania zostali przyjęci w poczet uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej im. Legionów Polskich w Okole. Bohaterowie dnia otrzymali upominki wręczone przez Pana Wójta Andrzeja Jabłońskiego, Panią Sekretarz Agnieszkę Kopałę i rodziców.


ODSZEDŁ, PAMIĘĆ POZOSTANIE…

26 października 2016 roku, w wieku 92 lat, zmarł
dh Władysław Kosiak
współzałożyciel jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Wólce Pętkowskiej, Prezes Jednostki od chwili jej założenia, członek Prezydium Zarządu Gminnego ZOSP RP w Bałtowie, kombatant, członek koła Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych w Bałtowie. W uznaniu zasług za działalność  społeczną oraz działalność na rzecz ochrony przeciwpożarowej odznaczony złotym, srebrnym i brązowym medalem „Za Zasługi dla Pożarnictwa”.W osobie druha Władysława Kosiaka żegnamy człowieka życzliwego, otwartego na sprawy społeczne i niezwykle zaangażowanego.
 


Cześć Jego pamięci

Andrzej Jabłoński
Prezes Zarządu Gminnego ZOSP RP w Bałtowie


Pomoc żywnościowa w 2016r.

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Bałtowie informuje, że osoby, które z przyczyn finansowych nie mogą zapewnić sobie odpowiedniego posiłku, mogą otrzymać pomoc żywnościową w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020. Program obejmuje pomocą osoby i rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej, dopuszczającej korzystanie z pomocy społecznej z powodów wskazanych w art. 7 ustawy o pomocy społecznej, których dochód nie przekroczy 150% kryterium dochodowego uprawniającego do korzystania z pomocy tj. 771, 00 zł na osobę w rodzinie i 951, 00 zł dla osoby samotnie gospodarującej.


Projekt: Od pomysłu do biznesu – nowa perspektywa

Staropolska Izba Przemysłowo – Handlowa w Kielcach realizuje projekt pn. „Od pomysłu do biznesu – nowa perspektywa” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego Poddziałanie 10.4.1. Celem projektu jest aktywizacja zawodowa osób bezrobotnych, pozostających bez zatrudnienia oraz nieaktywnych zawodowo zamierzających prowadzić działalność gospodarczą.


Dzień Edukacji Narodowej w Gminie Bałtów

 


Zarządzenie Wójta Gminy Bałtów w sprawie ogłoszenia otwartego konkursu ofert

Zarządzenie Nr 141/2016 Wójta Gminy Bałtów z dnia 17 października 2016r. w sprawie ogłoszenia otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych z zakresu pomocy społecznej Gminy Bałtów na 2016r.


Informacja

Wójt Gminy Bałtów zaprasza organizacje pozarządowe oraz podmioty, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie – do wskazania przedstawicieli na członków komisji konkursowej dokonującej oceny złożonych ofert na realizację zadań publicznych w 2016 r.
I.    Informacje ogólne

1.    W wyniku naboru zostanie utworzona lista kandydatów na członków Komisji Konkursowych Gminy Bałtów do opiniowania ofert w otwartych konkursach ofert na realizację zadań publicznych w 2016 r.
2.    Każdorazowo po ogłoszeniu konkursu Wójt Gminy Bałtów, uwzględniając rodzaj zadania, na które został ogłoszony konkurs, powołuje do komisji konkursowej przedstawiciela organizacji pozarządowych z listy kandydatów na członków komisji konkursowych z wyłączeniem osób reprezentujących organizacje biorące udział w konkursie ofert.
3.    Udział w pracach komisji konkursowej jest nieodpłatny.


II.    Wymagania stawiane kandydatom na członków komisji konkursowych.

1.    W skład komisji konkursowych do opiniowania ofert, mogą wchodzić reprezentanci organizacji pozarządowych i podmiotów wymienionych w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, którzy spełniają łącznie następujące kryteria:
a)    są pełnoletnimi obywatelami Rzeczypospolitej Polskiej i korzystają z pełni praw publicznych
b)    nie reprezentują organizacji lub podmiotów biorących udział w danym konkursie ofert.
Zgłoszenia należy składać do dnia 28 października 2016 r. w siedzibie Urzędu Gminy w Bałtowie, Bałtów 32, 27-423 Bałtów (Sekretariat).


Informacja Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego w Kielcach

Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach informuje, że w związku z zagrożeniem spowodowanym wirusem afrykańskiego pomoru świń ASF, w ramach walki z tą niezwykle groźną chorobą zwierząt, istnieje możliwość wykorzystania w celach szkoleniowych filmu edukacyjnego pt. „Afrykański pomór świń – zasady ochrony świń przed chorobą”.
 


Szkolenie - "Rozwój przedsiębiorczości - rozwój usług rolniczych"


Uroczyste podpisanie umowy na realizację rozbudowy drogi wojewódzkiej 754

13 października 2016r. w Urzędzie Gminy w Bałtowie odbyło się uroczyste podpisanie umowy na realizację zadania „Rozbudowa Drogi Wojewódzkiej 754". W uroczystości uczestniczyli: Poseł na Sejm RP - Kazimierz Kotowski, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego -  Adam Jarubas, Wicemarszałek Województwa Świętokrzyskiego - Jan Maćkowiak, Starosta Powiatu Ostrowieckiego - Zbigniew Duda, Naczelnik Wydziału Infrastruktury Technicznej w Urzędzie Miasta Ostrowiec Św. – Krzysztof Kowalski, Wójt Gminy Bodzechów - Jerzy Murzyn, Z-ca Wójta Gminy Tarłów - Tomasz Kamiński, Dyrektor Departamentu Infrastruktury Urzędu Marszałkowskiego – Wojciech Siporski, Dyrektor Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich – Damian Urbanowski oraz przedstawiciele firmy Skanska S.A., wykonawcy zadania: Dyrektor oddziału OBI Kraków Firmy Skanska S.A. - Piotr Justyna, Inżynier kontraktu – Grzegorz Molicki, Kierownik budowy - Bogdan Cencek. Gminę Bałtów reprezentowali: Wójt Gminy Bałtów – Andrzej Jabłoński,  Sekretarz - Agnieszka Kopała, Przewodniczący Rady Gminy – Leszek Smoliński, Radni i Sołtysi Gminy Bałtów, Pracownicy Urzędu Gminy w Bałtowie.


Dzień Edukacji Narodowej


Małe przetwórstwo dla rolników

29 września br. rusza nabór na ,,Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na latach 2014 – 2020 i będzie trwał do 28 października 2016r.


Zawiadomienie Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Kielcach

Zawiadomienie Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Kielcach znak: WPN-I.6401.89.2016.PS.3 z dnia 29.09.2016r. 


Szacowanie szkód na terenie obwodów łowieckich

Szacowanie szkód na terenach obwodów łowieckich normuje ustawa z dnia 13 października 1995r. Prawo łowieckie (Dz. U. 2015.2168) oraz Rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 8 marca 2010r. w sprawie sposobu postępowania przy szacowaniu szkód oraz wypłat odszkodowań za szkody w uprawach i płodach rolnych (Dz. U. 2010r. 45.272). Dzierżawca lub zarządca obwodu łowieckiego obowiązany jest do wynagradzania szkód wyrządzonych  w uprawach i płodach rolnych przez dziki, łosie, jelenie, daniele i sarny oraz przy wykonywaniu polowania.


Informacja Głównego Lekarza Weterynarii

Główny Lekarz Weterynarii informuje, że zgodnie z przepisami rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady  (WE) nr 1069/2009 z dnia 21 października 2009r. określającego przepisy sanitarne dotyczące produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego, nieprzeznaczonych do spożycia przez ludzi i uchylające rozporządzenie (WE) nr 1774/2002 (rozporządzenie o produktach ubocznych pochodzenia zwierzęcego) z późn. zm. padłe zwierzęta gospodarskie w tym również trzoda chlewna stanowi materiał kategorii 2. Zwierzęta podejrzane o chorobę zakaźną np. ASF (Afrykański Pomór Świń) stanowią materiał kategorii 1. W obu przypadkach zwierzęta te powinny być przekazane do unieszkodliwiania w zakładach utylizacyjnych kategorii 2 lub 1.


VI Światowe Dni Tabliczki Mnożenia w PSP w Okole

PSP im. Legionów Polskich w Okole uczestniczyła po raz pierwszy w VI Światowych  Dniach Tabliczki Mnożenia  2016r.  W standardowej wersji Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM) organizowane są zabawy dla uczniów z całej szkoły. Tegoroczne zmagania odbywała się pod hasłem „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”. W szkole akcja poprzedzona była licznymi grami, zabawami i konkursami matematycznymi przypominającymi tabliczkę mnożenia. Wszystko po to, aby potem zdać egzamin śpiewająco i zdobyć tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia.


Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w PSP w Okole

„Nasza szkoła czyta dzieciom” – pod takim hasłem w dniu 30 września 2016 r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Legionów Polskich w Okole obchodzono po raz pierwszy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.


Informacja o wynikach naboru

INFORMACJA O WYNIKACH PONOWNEGO NABORU
na wolne stanowisko urzędnicze
w Urzędzie Gminy w Bałtowie
Stanowisko urzędnicze: Inspektor ds. turystyki

Informuję, iż nie rozstrzygnięto ponownego naboru na ww. stanowisko.

 


Uzasadnienie:
Ponowny nabór na stanowisko inspektora ds. turystyki został nierozstrzygnięty ze względu na brak ofert.
 


Wójt Gminy Bałtów
/-/ Andrzej Jabłoński


Sprzątanie świata w PSP w Okole

18 września 2016r.  uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Legionów Polskich w Okole, zaopatrzeni w worki na zbiórkę śmieci i jednorazowe rękawice, już po raz kolejny uczestniczyli w akcji ekologicznej „Sprzątanie świata”. Akcję rozpoczęto pogadanką na temat zasad bezpieczeństwa oraz głównych celów akcji. Wszystkie klasy pozytywnie zmotywowane szczytnym celem, miały wyznaczone tereny, które solidnie posprzątano. Oddział przedszkolny oraz klasy I-III sprzątały teren wokół szkoły, w tym boisko i plac zabaw. Klasy IV-VI zajęły się poboczami dróg w okolicach szkoły oraz terenem wokół rzeki. Dzięki pięknej, słonecznej pogodzie akcja przebiegła bardzo szybko i sprawnie, a efekty pracy wszystkich uczniów były zadowalające. Najwięcej śmieci zebrali uczniowie klas IV-VI. Były to głównie: papier, plastik (różnego rodzaju i wielkości torebki, butelki), szkło (głównie butelki) i puszki aluminiowe. Worki ze śmieciami zostały zebrane w wyznaczonych miejscach.
Wszyscy uczestnicy tegorocznej akcji „Sprzątania świata” wyrazili nadzieję, iż ich praca nie pójdzie na marne, a kolejna będzie mniej obfita w porozrzucane śmieci. Czynny udział w akcji dał im do zrozumienia, że należy dbać o swoje środowisko, o czystość otoczenia i jakie mogą być negatywne skutki zaniechania tych działań w przyszłości.


Pożegnanie lata w Świetlicy w Okole

23 września 2016r. w Świetlicy w Okole odbyły się plenerowe zajęcia z okazji pożegnania lata i realizacji cyklu edukacyjnego w ramach kampanii „Postaw na rodzinę”. W pierwszej części spotkania dzieci analizowały definicję pojęcia „demoralizacja”, później powtarzały temat: „Bezpieczni na drodze – wskazówki dla pieszych i rowerzystów” oraz „Pieszy na pasach”. W drugiej części zajęć tradycyjnie o tej porze roku, przygotowane było ognisko i rozgrywki sportowe z użyciem ziemniaka.  Wychowawca Świetlicy i uczestnicy zajęć serdecznie dziękują panu Robertowi Żuchowskiemu za pomoc w przygotowaniu ogniska.


Wykaz nieruchomości przeznaczonych do wydzierżawienia

Wójt Gminy Bałtów podaje do publicznej wiadomości na okres 21 dni wykaz nieruchomości stanowiących własność gminy przeznaczonych do wydzierżawienia.


Sprzątanie świata w świetlicy w Okole

Jak co rok, w trzeci weekend września, odbywa się na całym świecie akcja „Sprzątanie świata”. Biorą w niej udział wszyscy, którym nie jest obojętny los i wygląd naszej przestrzeni. Dodatkowo, w tym roku, hasło przewodnie proekologicznych działań brzmiało: „Podaj dalej … drugie życie odpadów”. Na zajęcia tego rodzaju do świetlicy przybyło 14 uczniów SP w Okole. Dzieci posprzątały najbliższą okolicę, wzięły udział w pogadance na temat recyklingu i segregacji śmieci - w szczególności elektroodpadów. Wszyscy chętnie wykonali prace plastyczne: grupową pt. „Dwa światy – czysty i zaśmiecony” oraz indywidualną, po zastanowieniu się w jaki sposób można wykorzystać elektrośmieci i nadać im „drugie życie”. W miłej atmosferze i z wielkim zaangażowaniem wykonaliśmy postawione sobie zadania związane z akcją „Sprzątanie świata’2016”.


Zespół ludowy „Biesiada” wystąpił w Magoniach

W dniu 18 września 2016 r.  zespół  „Biesiada”  wystąpił w Magoniach    z okazji XIV Święta Pieczonego  Ziemniaka. Panie przygotowały również pyszne potrawy ziemniaczane , za które komisja  konkursowe przyznała zespołowi  wyróżnienie.  Serdecznie gratulujemy.


Ponowny nabór na wolne stanowisko urzędnicze - Inspektor ds. turystyki

Wójt Gminy Bałtów ogłasza ponownie nabór na wolne stanowisko urzędnicze w Urzędzie Gminy w Bałtowie
 Wolne stanowisko urzędnicze: Inspektor ds. turystyki


Ogłoszenie Świętokrzyskiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii


Startegia Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania "Krzemienny Krąg" przystępuje do realizacji Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność wspieranej ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich (EFRROW) w ramach PROW na lata 2014-2020.


Rozpoczęcie roku szkolnego w PSP im. Legionów Polskich w Okole

1 września 2016 roku o godzinie 9.00 w Publicznej Szkole Podstawowej im. Legionów Polskich w Okole zabrzmiał dzwonek rozpoczynający nowy rok szkolny 2016/17. Naukę rozpoczęli uczniowie klas 0 - VI oraz maluchy w przedszkolu unijnym.


Kondolencje


Krzemienny Zlot Pojazdów Zabytkowych w Bałtowie

4 września 2016 roku Gmina Bałtów gościła uczestników zlotu pojazdów zabytkowych. Celem imprezy była promocja miejsc atrakcyjnych pod względem turystycznym w powiecie, lokalnej przedsiębiorczości i popularyzacja motoryzacji, a w szczególności pojazdów zabytkowych.


Uroczystości w Bałtowie z okazji 77 rocznicy wybuchu II wojny światowej

Uroczystości rozpoczęły się  Mszą Świętą w kościele p.w. Matki Bożej Bolesnej, która została odprawiona przez proboszcza parafii ks. Kan. Grzegorza Kucharskiego. W uroczystościach udział wzięły władze samorządowe z Wójtem Andrzejem Jabłońskim i Sekretarz Agnieszką Kopałą na czele. Msza Święta zainaugurowała również nowy rok szkolny, gromadząc społeczność Zespołu Szkół Publicznych w Bałtowie w asyście pocztu sztandarowego szkoły. Na zakończenie uroczystości złożono wiązanki pod tablicą niepodległościową przy kościele.


Szczeniaki do adopcji!

Urząd Gminy w Bałtowie informuje o możliwości adopcji szczeniaków. Trzy małe pieski poszukują kochających domów - są wesołe, rozbrykane i chętne do ciągłych zabaw i psot, czyli zachowują się jak typowe szczeniaki, przy czym są łagodne, przyjacielskie i towarzyskie.  Szczeniaki objęte są opieką weterynaryjną. Informacje dotyczące adopcji piesków można uzyskać w Urzędzie Gminy w Bałtowie, pokój nr 7 lub pod numerem telefonu 41/264 10 08 wew. 18.


Obwieszczenie o wydaniu decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej

Starosta Ostrowiecki zawiadamia, że po rozpatrzeniu wniosku Wójta Gminy Bałtów z siedzibą Bałtów 32, gm. Bałtów w dniu 22.08.2016r. wydał decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej pn. "Przebudowa i rozbudowa drogi gminnej nr 306017T Bałtów Zarzecze - Bałtów Cmentarz w km 0+000,00 - 1+120,00 wraz z odwodnieniem i oświetleniem".


Zawiadomienie o zakończeniu naboru na wolne stanowisko: pomoc nauczyciel wychowania przedszkolnego


Zawiadomienie o zakończeniu naboru na wolne stanowisko: nauczyciel wychowania przedszkolnego

  


Kominikat o ochronie trzody chlewnej przed ASF

  


Gmina Bałtów uczestnikiem Dożynek Powiatowych 2016 w Ćmielowie

Gmina Bałtów 28 sierpnia 2016 roku uczestniczyła w Dożynkach Powiatu Ostrowieckiego, których gospodarzem, w tym roku była Gmina Ćmielów. Uroczystości zainaugurowała uroczysta Msza Święta  odprawiona w ćmielowskim kościele p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny przez proboszcza ks. Czesława Gumieniaka i proboszcza parafii p.w. Św. Jana Pawła II w Ostrowcu Świętokrzyskim ks. Dariusza Kowalskiego. Po mszy uczestnicy dożynek przemaszerowali barwnym korowodem w asyście Orkiestry Dętej z Kunowa i pocztów sztandarowych (Gminę Bałtów reprezentowali druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Bałtowie) na Stadion Leśny „Świt”, gdzie nastąpiła część oficjalna. Podczas dożynek zostały wręczone nagrody laureatom etapu powiatowego konkursu „Piękna i Bezpieczna Zagroda – Przyjazna Środowisku” – trzecie miejsce przypadło P. Elżbiecie i Jerzemu Różalskim z Bałtowa.
Po gratulacjach i przemówieniach zespoły ludowe z terenu Powiatu Ostrowieckiego ośpiewały wieńce dożynkowe – w imieniu Gminy Bałtów wystąpił zespół ludowy „Bałtowianie”Reprezentacja Gminy Bałtów odbywała się także na stoisku, na którym można było zakupić wyroby rękodzielnicze twórców ludowych i regionalne przysmaki mieszkańców Gminy.


Informacja o wynikach naboru

  


Komunikat Głównego Lekarza Weterynarii

  


IX Świętokrzyskie Święto Pszczoły i Dożynki Gminne 2016.

W dniach od 19 sierpnia 2016r. do 22 sierpnia 2016r. w Bałtowie odbyło się IX Świętokrzyskie Święto Pszczoły połączone z Dożynkami Gminnymi. Oficjalnego otwarcia Święta Pszczoły dokonali: Wójt Gminy Bałtów – Andrzej Jabłoński, wiceprezydent Polskiego Związku Pszczelarzy - Mirosław Worobik, prezes Świętokrzyskiego Związku Pszczelarstwa – Andrzej Dąbrowski oraz prezes Rejonowego Koła Pszczelarzy w Ostrowcu Świętokrzyskim – Józef Misiura.


Zaproszenie na spotkanie informacyjne dotyczące gospodarki niskoemisyjnej

Wójt Gminy Bałtów oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej  w Kielcach zapraszają na spotkanie informacyjne dotyczące gospodarki niskoemisyjnej.Spotkanie odbędzie się w dniu 31.08.2016r. (środa), godz. 12.00 w Klubie „Bałtek” w Bałtowie.


Dożynki Gminne 2016, IX Świętokrzyskie Święto Pszczoły


Zawiadomienie o zakończeniu pierwszego przetargu ustnego nieograniczonego

Zawiadomienie o zakończeniu pierwszego przetargu ustnego nieograniczonego na sprzedaż nieruchomości: lokal mieszkalny Nr 2 usytuowany na pierwszym piętrze budynku Ośrodka Zdrowia położonego w miejscowości Bałtów nr 32A na działce ewidencyjnej nr 1995/2 o pow. 0,2388 ha, stanowiącej współwłasność Gminy Bałtów na podstawie księgi wieczystej nr KI10/0004687217.


Program Rewitalizacji dla Gminy Bałtów na lata 2016-2023 - Zaproszenie na inauguracyjną konferencję

W związku z przystąpieniem do opracowywania Programu Rewitalizacji dla Gminy Bałtów na lata 2016-2023, Wójt Gminy Bałtów zaprasza na konferencję rozpoczynającą projekt, która odbędzie się w dniu 23.08.2016r. (wtorek), godz. 16.00 w Klubie „Bałtek” w Bałtowie.


Komunikat KRUS

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Placówka Terenowa w Ostrowcu Świętokrzyskim informuje, że składka podstawowa za jedną osobę na ubezpieczenie społeczne rolników w 3 kwartale 2016 roku wynosi:

na FS       - 126,00 zł
na FER   - 246,00 zł
Razem    - 390,00 zł

Wpłaty należy dokonywać na konto:
86 1010 1238 0858 8918 9960 0000

Jednocześnie informujemy, iż wysokość składki na ubezpieczenie zdrowotne nie uległa zmianie.


Nabór na wolne stanowisko urzędnicze - Inspektor ds. turystyki

Wójt Gminy Bałtów ogłasza nabór na wolne stanowisko urzędnicze w Urzędzie Gminy w Bałtowie
 Wolne stanowisko urzędnicze: Inspektor ds. turystyki

 


Krzemienny Zlot Pojazdów Zabytkowych


Nabór na wolne stanowisko pracy - Pomoc Nauczyciela Wychowania Przedszkolnego

Wójt Gminy Bałtów ogłasza nabór na wolne stanowisko pracy POMOC NAUCZYCIELA WYCHOWANIA PRZEDSZKOLNEGO w ramach projektu „Mali odkrywcy na start”
 


Nabór na wolne stanowisko pracy - Nauczyciel Wychowania Przedszkolnego

Wójt Gminy Bałtów ogłasza nabór na wolne stanowisko pracy NAUCZYCIEL WYCHOWANIA PRZEDSZKOLNEGO w ramach projektu „Mali odkrywcy na start” (2 etaty - Punkt Przedszkolny w Bałtowie, 2 etaty – Punkt Przedszkolny w Okole)


Konkurs na Wieniec Dożynkowy 2016


Samochód operacyjny dla OSP Bałtów

 


Obwieszczenie - zamieszczono dnia 2016.08.02

Obwieszczenie o odstąpieniu od przeprowadzenia strategicznej oceny oddziaływania na środowisko dla projektu "Planu gospodarki niskoemisyjnej dla Gminy Bałtów"


Informacja o naborze dzieci 3-4-letnich do punktów przedszkolnych w Bałtowie i Okole w ramach projektu Mali odkrywcy na start

                                                               

Informujemy o naborze dzieci 3-4-letnich z terenu Gminy Bałtów do oddziałów przedszkolnych w Bałtowie i Okole w ramach projektu „Mali odkrywcy na start” na rok szkolny 2016/2017. Informacje na temat projektu oraz Regulamin rekrutacji i udziału w projekcie dostępne są na stronie internetowej www.gminabaltow.pl. Wnioski i dokumenty rekrutacyjne można pobrać ze strony internetowej www.gminabaltow.pl lub w Biurze projektu, Bałtów 32 a (budynek Gminnej Biblioteki Publicznej, I piętro). Przyjmowanie wniosków i dokumentów rekrutacyjnych -  do dnia 24 sierpnia 2016 r. .Dokumenty rekrutacyjne należy złożyć osobiście w Biurze projektu lub przesłać je pocztą na adres: Biuro projektu „Mali odkrywcy na start”, Bałtów 32 a, 27-423 Bałtów.

 


 

Aktualności: 2311 pozycji
System informacji przestrzennej województwa świętokrzyskiego
Schronisko dla zwierząt Janik
MPK Ostrowiec Świętokrzyski
Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Bałtów
Lokalna Grupa Działania Krzemienny Krąg
Decydujmy razem
WKU Sandomierz
Rządowe Centrum Legislacji
EPUAP
Wspólna sprawa
Prowadzę jestem trzeĹşwy
Rozbudowa Infrastruktury Informatycznej
Kapitał Ludzki
Kapitał Ludzki

URZĄD GMINY W BAŁTOWIE 2015realizacja: dwarazy.com