Gmina BałtówCertyfikatHerb Gminy Bałtów
Gmina Bałtów
Okół z lotu ptaka
Gmina Bałtów
Wąwóz - "Żydowski Jar"
Gmina Bałtów
Droga do pałacu książąt Druckich-Lubeckich
Gmina Bałtów
Przedwojenny młyn w Bałtowie
Gmina Bałtów
Wąwóz lessowy w Bałtowie
Gmina Bałtów
Pałac książąt Druckich-Lubeckich
Gmina Bałtów
Spływ tratwami rzeką Kamienną
Gmina Bałtów
Dolina Kamiennej w Bałtowie
Gmina Bałtów
Rollercoaster
Gmina Bałtów
JuraPark Bałtów
Gmina Bałtów
Szwajcaria Bałtowska
Gmina Bałtów
Kościół parafialny w Bałtowie
Gmina Bałtów
Bałtowski Zwierzyniec
Aktualności - Archiwum
 

Zakończenie roku szkolnego 2011/2012 w PSP im. Legionów Polskich w Okole

"Po raz ostatni zadźwięczał dzwonek,  jutro wakacje, lekcje skończone..."

                                  Cz. Janczarski


Dofinansowanie zakupu podręczników - wyprawka szkolna 2012/2013

W związku z Rządowym programem pomocy uczniom w roku szkolnym 2012/2013 informuje się rodziców, że istnieje możliwość dofinansowania zakupu podręczników uczniom klas I-Iv szkoły podstawowej oraz uczniom niepełnosprawnym posiadającym orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego uczęszczających do szkół na terenie Gminy Bałtów.


Stanowisko Rady Gminy w Baltowie w sprawie ataku na wójta Andrzeja Jabłońskiego

 


Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Bałtowie reprezentantami województwa świętokrzyskiego

Dnia 23 czerwca br. reprezentanci klas IV i V Szkoły Podstawowej w ZSP w Bałtowie po raz kolejny wzięli udział w Wojewódzkim  Finale Festiwalu Projektów i Olimpiadzie zorganizowanym  w ramach projektu „Zrozumieć Świat”.


Wyróżnienie w konkursie plastycznym dla ucznia PSP im. Legionów Polskich w Okole

W II edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci pt.: „Bezpiecznie na wsi - czy upadek to przypadek?”, ogłoszonego przez Prezesa KRUS pod honorowym patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi uczeń Publicznej Szkoły Podstawowej im. Legionów Polskich w Okole Kamil Wyroda otrzymał wyróżnienie w konkursie plastycznym „Bezpiecznie na wsi- czy upadek to przypadek". Praca ucznia, niezwykle ciekawa, dojrzała artystycznie, urzekła jury konkursu. Kamil jest uczniem pierwszej klasy, a jego prace plastyczne są na bardzo wysokim poziomie.


Questing uczniów klasy III z Filii ZSP w Wólce Bałtowskiej

19 czerwca2012r. dzieci z klasy trzeciej postanowiły poznać okolicę swojej szkoły . Ze swoją wychowawczynią Anną Smolińską oraz dwiema mamami p. Renatą Dunal i p. Moniką Czarnecką wyruszyły ze szkoły w Wólce Bałtowskiej na rajd pieszy do gospodarstwa agroturystycznego „W Polańskim”.


Nagroda dla ucznia ZSP w Bałtowie w konkursie plastycznym: BEZPIECZNIE NA WSI – CZY UPADEK TO PRZYPADEK?

Dnia 13.06.2012 r. w siedzibie KRUS Placówce Terenowej w Ostrowcu Św. odbyło się podsumowanie etapu powiatowego II Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci: "Bezpiecznie na wsi – czy upadek to przypadek?" ogłoszonego przez Prezesa KRUS pod honorowym patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.


Zaproszenie na szkolenie

Szkolenie pt: "Pozyskiwanie dotacji z funduszy unijnych" skierowane jest do przedstawicieli organizacji pozarządowych z województwa świętokrzyskiego - członków, wolontariuszy, pracowników, osób zajmujących się pisaniem projektów, osób pracujących z młodzieżą.  


Przegląd Zespołów Ludowych „Noc Świętojańska”

20 czerwca 2012 r. na placu bałtowskiej „Okręglicy” odbyła się impreza plenerowa pod nazwą „Noc Świętojańska”.


Spotkanie z pisarką

W dniu 19 czerwca 2012 r.  w Gminnej Bibliotece Publicznej w Bałtowie odbyło się spotkanie z pisarką, autorką książek dla dzieci  Renatą Piątkowską. Dzieci z zainteresowaniem słuchały opowieści pisarki oraz fragmentów  czytanych książek.  Serdecznie dziękujemy Dyrekcji ZSP w Bałtowie, nauczycielom, rodzicom oraz przybyłym uczniom.


„Ja też chciałbym zostać strażakiem ….”

W dniu 19 czerwca 2012r. dzieci klas: 0 a i 0 b Zespołu Szkół Publicznych w Bałtowie – Filia w Wólce Bałtowskiej pod opieką wychowawców: P. Justyny Jabłońskiej i P. Edyty Klepacz wybrały się na wycieczkę do Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowcu Św., by poznać specyfikę pracy tego trudnego, ale jakże potrzebnego zawodu.


Kazimierz – Puławy – Nałęczów – odkrywanie uroków malowniczych tras

Najmłodsze dzieci Zespołu Szkół Publicznych w Bałtowie – Filia w Wólce Bałtowskiej klasy 0 a i 0 b oraz pierwszoklasiści  4 czerwca 2012r.  były na jednodniowej wycieczce malowniczą trasą: Kazimierz – Puławy – Nałęczów.


Noc Świętojańska

Wójt Gminy Bałtów oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Bałtowie
serdecznie zapraszają na Przegląd Zespołów Ludowych,
który odbędzie się 20 czerwca 2012r. na Placu "Okręglica" w Bałtowie o godz. 17.00


Lutnia Wiejska - spotkania z poezją

Do tradycji Publicznej Szkoły Podstawowej im Legionów Polskich w Okole weszło organizowanie każdego roku w czerwcu spotkań z poezją pod tytułem Lutnia Wiejska. W tym roku  była to już VI edycja konkursu, który cieszy się dużym zainteresowaniem uczniów i nauczycieli. Przebiega w ciepłej i przyjaznej atmosferze. Daje możliwość obcowania z twórczością związaną z życiem na wsi i kulturą ludową.


Procesja Bożego Ciała w Bałtowie

    


Dzień Dziecka w PSP im. Legionów Polskich w Okole

„Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo,
projektem, który nieustannie się urzeczywistnia,
przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta.”

                                                                                                      Jan Paweł II


Uśmiech, radość, satysfakcja - Dzień Dziecka w Bałtowie

1 czerwca br. zapisał się w pamięci uczniów Zespołu Szkół Publicznych w Bałtowie szczególnie radośnie. Mimo niesprzyjającej aury w szkole panowała gorąca i słoneczna atmosfera. Dzień rozpoczął się od życzeń, jakie w imieniu swoim i grona pedagogicznego złożyła Pani Dyrektor Lidia Pastuszka na ręce wszystkich uczniów.  Swą obecnością zaszczycił szkołę radny Gminy Bałtów – przewodniczący Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych – Pan Piotr Wyroda.


ŻYWNOŚĆ W RAMACH PROGRAMU PEAD

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Bałtowie, w związku z rozpoczęciem dystrybucji żywności w ramach programu PEAD prosi zainteresowane osoby otrzymaniem pomocy żywnościowej, które spełniają kryteria dochodowe programu „Pomoc państwa w zakresie dożywiania” o dostarczenie niezbędnych dokumentów potwierdzających sytuację dochodową osoby/rodziny do tutejszego Ośrodka.


Dzień Matki w Wólce Bałtowskiej

Dzień Matki to jedno z najpiękniejszych świąt w ciągu całego roku, wypełnione kwiatami i serdecznymi życzeniami. Obchodzone jest 26 maja, kiedy wszystkie najpiękniejsze kwiaty wiosny mogą być ofiarowane kochanym mamom.


Kocham Cię, Mamo, bo serce Twoje bije tak samo jak serce moje…

Dzień 25 maja 2012 roku zapisał się wyjątkowo w kalendarzu  PSP im. Legionów Polskich w Okole.
W tym dniu przypadło wielkie świętowanie uroczystości Dnia Mamy.


Święto Ludowe Dzień Strażaka w Gminie Bałtów

W dniu 27.05.2012 r. uroczystą Mszą Świętą  rozpoczęły się obchody Święta Ludowego Dnia Strażaka. W intencji Ruchu Ludowego i Strażaków modlili się Kapelan Powiatowy Strażaków ksiądz kanonik Wiesław Skrzypczyk oraz ksiądz prefekt Karol Sadowski. Dalsze uroczystości odbyły się na placu „Okręglica”. Wszystkich zebranych powitał Wójt Gminy Bałtów Andrzej Jabłoński.


Ogłoszenie o ponownym naborze dzieci do Gminnego Punktu Przedszkolnego w Bałtowie i Okole

Urząd Gminy w Bałtowie i Dyrektorzy Szkół ogłaszają  nabór dzieci 3 - 5 – letnich zamieszkujących na terenie Gminy Bałtów do Gminnego Punktu Przedszkolnego mieszczącego się przy PSP im. Legionów Polskich w Okole i przy Zespole Szkół Publicznych w Bałtowie.


Nabór trwa od 15.05.2012 r. do 31.05.2012 r. (do godziny 15:00)


Bałtów biegał!

W ramach 8 edycji akcji „Polska biega" w dniu 18 maja 2012 r. Gminna Biblioteka Publiczna w Bałtowie zorganizowała biegi przełajowe.


Dodatkowe świadczenie w wysokości 100 zł miesięcznie

Rada Ministrów, w dniu 9 maja 2012 r., przyjęła uchwałę w sprawie ustanowienia rządowego programu wspierania niektórych osób pobierających świadczenie pielęgnacyjne oraz rozporządzenie w sprawie szczegółowych warunków realizacji rządowego programu wspierania niektórych osób pobierających świadczenie pielęgnacyjne w okresie od kwietnia 2012 r. do czerwca 2012 r. (Dz. U. z dnia 18 maja 2012r., poz.551).


27 maja - Dzień Samorządu Terytorialnego


Zaproszenie na obchody Święta Ludowego i Dnia Strażaka

Samorząd Gminy Bałtów, Zarząd Gminny PSL w Bałtowie oraz Zarząd Gminny ZOSP RP w Bałtowie

zapraszają

na uroczyste obchody Święta Ludowego i Dnia Strażaka w dniu 27 maja 2012 roku


Jubileusz 50 - lecia Pożycia Małżeńskiego

   W dniu 13 maja  2012 roku w Gminie Bałtów odbyła się uroczystość z okazji Jubileuszu 50-lecia Pożycia Małżeńskiego.


Sukces uczennicy PSP im. Legionów Polskich w Okole w konkursie plastycznym

Już po raz kolejny uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Legionów Polskich w Okole udowodnili swój talent plastyczny na szczeblu powiatowym. Jury złożone z władz powiatu i plastyków doceniło zdolności Natalii Dwojak, uczennicy klasy II. Praca dziewczynki wykonana pod kierunkiem nauczyciela plastyki mgr  Anety Kocjan zdobyła zasłużone II miejsce w kategorii klas 0-III w konkursie „Piękno i walory przyrodnicze regionu świętokrzyskiego”. Sukces uczennicy jest dowodem na to, iż szkoła przyczynia się do rozwoju  pasji wśród uczniów. Natalii gratulujemy i życzymy sukcesów w etapie wojewódzkim.


Obchody Święta Konstytucji 3 Maja w PSP im. Legionów Polskich w Okole

Co roku szkoła w Okole organizuje akademię, poświęconą temu doniosłemu wydarzeniu w polskiej historii, jakim było przyjęcie Ustawy Rządowej dnia 3 maja 1791 roku. Uroczysta akademia była również  okazją do przypomnienia zgromadzonym historii Święta Pracy – obchodzonego w dniu 1 maja oraz Dnia Flagi RP – świętowanego w dniu 2 maja.


Konkurs "Piękna i Bezpieczna Zagroda"

Urząd Gminy w Bałtowie informuje, iż rozpoczęła się  XIV edycja konkursu p.n. ,,Piękna i Bezpieczna Zagroda – Przyjazna Środowisku”. Uczestnikami konkursu mogą być właściciele gospodarstw rolnych z terenu gminy, prowadzący produkcję rolniczą.


Informacja dla Hodowców zwierząt gospodarskich

Informacja dotycząca zakazu stosowania mączek mięsno - kostnych w żywieniu zwierząt gospodarskich.


Obchody 3 Maja w Gminie Bałtów

Obchody 221 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja rozpoczęły się uroczystą Mszą Świętą w intencji Ojczyzny w Kościele pw. Matki Bożej Bolesnej w Bałtowie.


8 maja - Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

  


"Polska biega" pobiegnij i Ty

Gminna Biblioteka Publiczna w Bałtowie serdecznie zaprasza Wszystkich chętnych do uczestnictwa w biegu przełajowym w ramach ogólnopolskiej akcji "Polska biega".


„Starym borom nowe damy imię...” - uczniowie ZSP w Bałtowie świadomi zagrożenia

W Zespole Szkół Publicznych w Bałtowie odbyła się niecodzienna uroczystość. W ramach niedawno obchodzonego Dnia Ziemi uczniowie zmierzyli się z dziewięcioma konkurencjami drugiego etapu konkursu „Świadomi zagrożenia”.


Obchody Dnia Ziemi w PSP im. Legionów Polskich w Okole

 Dnia 23 kwietnia 2012r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Legionów Polskich w Okole odbyły się  obchody  Światowego Dnia Ziemi.


OCENA ZASOBÓW POMOCY SPOŁECZNEJ za rok 2011 dla Gminy Bałtów

    


Dzień Ziemi w Wólce Bałtowskiej

25 kwietnia 2012r. w ZSP Filii w Wólce Bałtowskiej uroczyście obchodzono  Dzień Ziemi.
 


Bałtowscy gimnazjaliści uczestnikami spotkania panelowego w Łodzi

Przedstawiciele  klasy Ib Gimnazjum w ZSP w Bałtowie: Monika Choinka, Małgorzata Cioć oraz  Kinga Stanek wraz z opiekunem P.Jolantą Kogut w ramach realizowanego  projektu „Zostać Przedsiębiorczym” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego , wzięli udział w panelu dyskusyjnym dotyczącym efektów korzystania z programu „Jestem, mogę być”.


Zaproszenie dla Mieszkańców Gminy

Z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja Samorząd Gminy Bałtów zaprasza Mieszkańców Gminy na uroczystości rocznicowe, które odbędą się w dniu 3 maja 2012 roku.


Bałtów na III miejscu w Turnieju Siatkówki LGD „Krzemienny Krąg”

W sobotę 31 marca 2012 r. na sali gimnastycznej przy SP Ćmielów odbył się III Turniej Piłki Siatkowej w ramach Pikniku Sportowego Integrującego Mieszkańców Obszaru LGD „Krzemienny Krąg”.


Uczniowie ZSP Szkoły Podstawowej w Bałtowie zwycięzcami gminnego etapu BRD

 W dniu 30 marca 2012r. w Bałtowie już po raz siódmy odbył się gminny etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego.


Kolejna edycja projektu „Wspólna sprawa”

W styczniu b.r. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Bałtowie rozpoczął realizację kolejnej edycji projektu systemowego „Wspólna Sprawa”.


Niedziela Palmowa w Gminie Bałtów

W dniu 1 kwietnia 2012 roku mieszkańcy gminy wspólnie uczestniczyli w obchodach Niedzieli Palmowej.


Festiwal projektów w ramach programu „Zrozumieć świat”

30 marca 2012 roku w ZSP w Bałtowie odbył się szkolny festiwal w ramach programu  „Zrozumieć świat. Uczniowie klasy IV i V zaprezentowali przed społecznością szkolną, nauczycielami i rodzicami  efekty swojej wielomiesięcznej pracy. Honorowym gościem był Wójt Gminy Bałtów – Pan Andrzej Jabłoński, który pełnił funkcję przewodniczącego jury.


„Szkoła palemkowa” w Świetlicy w Okole

 31 marca 2012 roku w Świetlicy w Okole odbyły się warsztaty artystyczne, podczas których dzieci własnoręcznie przygotowywały palemkę wielkanocną.


Pokazowa lekcja j. polskiego w Publicznej Szkole Podstawowej im. Legionów Polskich w Okole

Dnia 27 marca 2012r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Legionów Polskich w Okole odbyła się pokazowa lekcja języka polskiego w klasie IV dla rodziców i nauczycieli.
 


„WIOSNO, ACH TO TY...”

21 marca br.– dla wielu osób to zwyczajny dzień, ale w Szkole Podstawowej w Zespole Szkół Publicznych w Bałtowie wyraźnie dało się odczuć niezwykłą atmosferę.


II Szkolny Festiwal Projektów Edukacyjnych w Gimnazjum w Bałtowie

21 marca 2012r. - Pierwszego Dnia Wiosny - odbył się w Gimnazjum w Bałtowie II Szkolny Festiwal Projektów Edukacyjnych.


Życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych

 

 


Zawiadomienie o zakończeniu postępowania

Wójt Gminy Bałtów informuje o zakończeniu postępowania przeprowadzonego w Bałtowie dnia 23.03.2012 roku w formie przetargu pisemnego nieograniczonego na : „Dzierżawa nieruchomości stanowiącej własność Gminy Bałtów na okres 10 lat, część działki 1016/5  położonej w miejscowości Bałtów o powierzchni 290 m²”
  


Bezpłatne usługi innowacyjne

Izba Przemysłowo-Handlowa w Krakowie zaprasza do skorzystania z bezpłatnych usług innowacyjnych, których celem jest usprawnienie funkcjonowania firmy. Usługi te realizowane są przez Izbę w ramach projektu 5.2 PO Innowacyjna gospodarka. Firmy zainteresowane bliższymi informacjami dotyczącymi ww. usług, zachęcamy do kontaktu z Izbą Przemysłowo-Handlową w Krakowie, Małgorzata Deka tel. 12 428 92 62


Zaproszenie

Serdecznie zapraszamy Mieszkańców Gminy Bałtów do udziału w uroczystościach Niedzieli Palmowej


Ogólnopolski turniej wiedzy pożarniczej

  W dniu 21 marca br.w Gminnym Centrum Kultury w Bałtowie odbyły się eliminacje gminne OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU WIEDZY POŻARNICZEJ „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”.


XX Jubileuszowy Tydzień Języka Polskiego w PSP im. Legionów Polskich w Okole

„Dbałość o język ojczysty stanowi jeden z najważniejszych obowiązków patriotycznych” 
                                                                                                                                                                                                    Z. Klemensiewicz


Mistrz ortografii klas gimnazjalnych

W dniu 15 marca 2012 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Bałtowie odbył się Gminny konkurs ortograficzny o tytuł  "Mistrza Ortografii Klas Gimnazjalnych".


Zaproszenie na szkolenie

Szkolenie dotyczące wniosków o przyznanie płatności na 2012 rok.


Wybór kandydatów na czlonków Komisji Konkursowych Gminy Bałtów

 


Kobiety jak kwiaty…

 W dniu 8 marca 2012 roku w Zespole Szkół Publicznych w Bałtowie odbyła się uroczystość z okazji Dnia Kobiet. Organizatorem był Samorząd Gminy oraz ZSP w Bałtowie.


Ogłoszenie o wynikach otwartego konkursu

 Ogłoszenie o wynikach otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych Gminy Bałtów na 2012r.


Wszystkiego Najlepszego z okazji Dnia Kobiet !


Zaproszenie na uroczystość z okazji Dnia Kobiet

Wójt Gminy Bałtów, Rada Gminy w Bałtowie oraz Dyrekcja Zespołu Szkół Publicznych

serdecznie zapraszają wszystkie Panie z terenu Gminy Bałtów

na uroczystość zorganizowaną z okazji Dnia Kobiet

w dniu 8 marca o godz. 15.00 w  Zespole Szkół Publicznych w Bałtowie


Zimowe ferie 2012 w Gminie Bałtów

 


Internet w Świetlicy w Okole

17 lutego 2012 roku, komputer w naszej świetlicy został podłączony do sieci internetowej. Dzięki wspólnym staraniom władz Gminy Bałtów oraz firmie komputerowej pana Jarosława Bojka, dzieci i młodzież odwiedzające świetlicę, mogą już korzystać z Internetu podczas nauki i zabawy.
Wychowawca świetlicy oraz dzieci składają serdeczne podziękowania panu Wójtowi Gminy Bałtów i firmie PHU „JBO” Internet-sieci komputerowe- Jarosław Bojek, za podłączenie oraz możliwość bezpłatnego korzystania z sieci Internet.    
 


Zaproszenie na szkolenie

Świętokrzyska Izba Rolnicza zaprasza rolników z terenu gminy Bałtów do wzięcia udziału w szkoleniu nt. ,,Produkcja mięsa wysokiej jakości szansą opłacalności produkcji”, które odbędzie się w dniu 05.03.2012r. w Gminnym Centrum Kultury w Bałtowie o godz. 900. Organizator szkolenia zapewnia jego uczestnikom: wykwalifikowanych wykładowców, materiały szkoleniowe, zwrot kosztów dojazdu na szkolenie, zaświadczenie o ukończeniu szkolenia oraz poczęstunek. Zainteresowanych prosimy o zgłoszenie się do Urzędu Gminy w Bałtowie pok. nr 7 lub tel. 41/264-10-08 wew. 18 w terminie do dnia 01.03.2012r.


Informacja dla rolników

Powiatowy Inspektorat  Weterynarii informuje, że na 2012 rok do badania zwierząt rzeźnych i mięsa przeznaczonych na użytek własny gospodarstwa na terenie Gminy Bałtów  wyznaczył:
- lek. wet. Wacław Rodek  – Lecznica Tarłów ul. Sandomierska 2/1, 27-515 Tarłów
oraz w zastępstwie:
- lek. wet. Andrzej Zdyb – Lecznica dla Zwierząt Szewna ul. Langiewicza 50, 27-400 Ostrowiec Św.


Zawiadomienie o zakończeniu ІI przetargu pisemnego nieograniczonego

dot.: „Dzierżawa nieruchomości stanowiącej własność Gminy Bałtów na okres 10 lat, nieruchomość położona na działkach nr 555/2, 556/2 i 557/2 w miejscowości Pętkowice o powierzchni 0,56 ha”.


Ogłoszenie o I przetargu pisemnym nieograniczonym

Wójt Gminy Bałtów ogłasza І pisemny przetarg nieograniczony na dzierżawę nieruchomości stanowiącej własność Gminy Bałtów na okres 10 lat.


Zaproszenie

Urząd Gminy w Bałtowie oraz ŚODR Modliszewice Powiatowy Zespół Doradczy w Ostrowcu Św. organizują wyjazd na Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH w Kielcach.


Szkolenie dla rolników

Świętokrzyski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach, Powiatowy Zespół Doradczy w Ostrowcu Świętokrzyskim organizuje szkolenie z zakresu stosowania środków ochrony roślin. Ukończenie szkolenia uprawnia do zakupu i stosowania środków ochrony roślin. Jest również jednym z wymogów przy korzystaniu z funduszy pomocowych z Unii Europejskiej.  Organizowane są również kursy obsługi kombajnów zbożowych.  Szczegółowe informacje i zapisy na w/w szkolenia w biurze PZD w Ostrowcu Świętokrzyskim ul. Kilińskiego 3a tel. (041)247-95-56. 


Bezpłatna konferencja na temat produkcji energii odnawialnej

  Świętokrzyski Ośrodek Doradztwa Rolniczego organizuje bezpłatną konferencję nt.:"Produkcja energii odnawialnej w gospodarstwie rolnym - oferty dla małych i dużych gospodarstw".


Ferie z Zespołem Szkół Publicznych w Bałtowie

  


Ferie z Publiczną Szkołą Podstawową im. Legionów Polskich w Okole

 


Uczniowie Szkoły Podstawowej w Bałtowie na spektaklu teatralnym.

w dniu 30 stycznia 2012 roku po raz kolejny uczniowie z klas V-VI mieli okazję obejrzeć ciekawy spektakl teatralny pt. „W pułapce cywilizacji” w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru z Wrocławia, z którym od lat współpracuje ZSP w Bałtowie.


Ferie z Biblioteką

 


Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Rady Gminy w Bałtowie

 


Ferie w świetlicy opiekuńczo-wychowawczej w Okole

 


Zarządzenie Nr 15/2012 Wójta Gminy Bałtów z dnia 02.02.2012r.

w sprawie ogłoszenia otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych Gminy Bałtów na 2012r.


Konsultacje projektu Gminnego Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Bałtów w 2012 roku

Wójt Gminy Bałtów  zaprasza wszystkie zainteresowane organizacje pozarządowe oraz podmioty,
o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, do wzięcia udziału w konsultacjach:  Projektu uchwały Rady Gminy  w Bałtowie  w sprawie przyjęcia Gminnego Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy  Bałtów  w 2012 roku.

 


Dzień Babci i Dziadka w Publicznej Szkole Podstawowej im. Legionów Polskich w Okole

W sobotę 28 stycznia 2012r.  Publiczna Szkoła Podstawowa im. Legionów Polskich w Okole tętniła życiem, świętowaliśmy Dzień Babci i Dziadka oraz choinkę noworoczną.


Wyróżnienie dla nauczycielki z ZSP w Bałtowie

Oficjalne otwarcie nowo wyremontowanego budynku Centrum Edukacyjnego w Wólce Milanowskiej 26 stycznia 2012 r. stało się także okazją do podsumowania prowadzonego przez ŚCDN przez ostatnie dwa lata projektu „Nauczyciel XXI wieku”. 


Ogłoszenie o unieważnieniu zamówienia publicznego poniżej 14000 EURO

Nazwa zadania: Wykonanie prac geodezyjnych polegających na okazaniu granic działki nr 837/2 oraz 863/6 (na odcinku około 40m) położonych w miejscowości Bałtów.

Uzasadnienie: w przedmiotowym postępowaniu nie zlożono żadnej oferty.

Wójt Gminy Bałtów

/-/ Andrzej Jabłoński

 


Sukces „Bałtowian” we Włoszczowie

29 stycznia 2012 r. zespół „Bałtowianie” zajął III miejsce w XIX Świętokrzyskim Konkursie Kolęd i Pastorałek Włoszczowa 2012 w kategorii zespoły ludowe. Zespół wystąpił pod kierunkiem pana Pawła Cieślika wykonując utwory: „To już pora na wigilię”, „Przy onej dolinie”, „Nóżmy wszyscy zaśpiewajmy”. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 


Obwieszczenie

Wójt Gminy Bałtów  informuje, że w dniu 27.01.2012 r. została wydana decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia polegającego na: ,,Rozbudowie drogi wojewódzkiej nr 754 Ostrowiec Św – Bałtów – Czekarzewice – gr. województwa świętokrzyskiego na odcinku od km 1+912 do km 29+269”.


Zarządzenie Nr 10/2012 z dnia 26 stycznia 2012r.

w sprawie unieważnienia konkursu na wolne stanowisko urzednicze w Urzędzie Gminy w Bałtowie: inspektora ds kadr, organizacyjnych i wyborów w Referacie Organizacyjnym Urzędu Gminy w Bałtowie


Konkurs kolęd i pastorałek w Bałtowie

W niedzielne popołudnie, 22 stycznia 2012 r. w Zespole Szkół Publicznych w Bałtowie odbył się III Bałtowski Koncert Kolęd i Pastorałek. Organizatorami byli: Wójt Gminy Bałtów, ZSP w Bałtowie oraz GBP w Bałtowie.


Ogłoszenie o II przetargu ustnym nieograniczonym

 


Zawiadomienie o zakończeniu I przetargu ustnego nieograniczonego na sprzedaż nieruchomości


Dopłaty do materiału siewnego

  Od 15 stycznia 2012r. w Agencji Rynku Rolnego można ubiegać się o dopłaty z tytułu zużytego do siewu lub sadzenia materiału siewnego kalegorii elitarny lub kwalifikowany mającej charakter pomocy de minimis w rolnictwie (zbóż ozimych, zbóż jarych, roślin strączkowych, ziemniaka, mieszanek zbożowych i pastewnych).


Konkurs kolęd i pastorałek

13 stycznia  2012r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Legionów Polskich w Okole odbył się  konkurs kolęd i pastorałek „Zaśpiewajmy Jezuskowi” .


INFORMACJA

Informacja odnośnie rejestru działalności regulowanej w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości.


Życzenia z okazji Dnia Babci i Dziadka


Zawiadomienie o zakończeniu I przetargu pisemnego nieograniczonego

 


Zaproszenie na III Bałtowski Koncert Kolęd i Pastorałek


Jasełka w Zespole szkół Publicznych w Bałtowie

W dniu 22 grudnia 2011 r. dzieci klas 0A i 0B przedstawiły inscenizację Jasełek Bożonarodzeniowych.


Nabór do projektu "Wspólna Sprawa"

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Bałtowie do dnia 27 stycznia 2012r. prowadzi nabór uczestników  do udziału w projekcie  ,,Wspólna Sprawa”.


Wniosek o dodatkowe świadczenie w wysokości 100zł. do świadczenia pielęgnacyjnego.

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Bałtowie informuje, iż do dnia 31 stycznia 2012r. należy składać wnioski w związku z przyjętą przez Radę Ministrów, w dniu 27 grudnia 2011 r. uchwałą w sprawie ustanowienia rządowego programu wspierania niektórych osób pobierających świadczenie pielęgnacyjne oraz rozporządzenie w sprawie szczegółowych warunków realizacji rządowego programu wspierania niektórych osób pobierających świadczenie pielęgnacyjne w okresie od stycznia do marca 2012 r.


Zaproszenie nr 2/2012 do złożenia oferty na zamówienie o wartości poniżej 14000 EURO

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie prac geodezyjnych polegających na okazaniu granic działki nr 837/2 oraz 863/6  (na odcinku około 40 m) położonych w miejscowości Bałtów.


Wykaz nieruchomości przeznaczonych do wydzierżawienia

 


Nabór na wolne stanowisko urzędnicze

Wójt Gminy Bałtów ogłasza konkurs na stanowisko inspektora ds. kadr, organizacyjnych i wyborów
w Referacie Organizacyjnym Urzędu Gminy w Bałtowie.


ŻYWNOŚĆ W RAMACH PROGRAMU PEAD


Wigilia dla Samotnych 2011r.

 


Życzenia Bożonarodzeniowe

  


Udział Kół Gospodyń Wiejskich w Konferencji w Sandomierzu

W dniu 16 grudnia 2011 r. przedstawicielki Kół Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Bałtów uczestniczyły w konferencji w ramach projektu „Wsparcie organizacji pozarządowych z terenów wiejskich woj. świętokrzyskiego”, która odbyła się w Sandomierzu.
 


Ogłoszenie o I przetargu pisemnym nieograniczonym

Wójt Gminy Bałtów ogłasza I pisemny przetarg nieograniczony na dzierżawę nieruchomości stanowiącej własność Gminy Bałtów na okres 10 lat.


Uchwała Nr XV/106/2011

Uchwała Nr XV/106/2011 Rady Gminy w Bałtowie z dnia 30 listopada 2011r. w sprawie zatwierdzenia taryfy dla zbiorowego odprowadzania ścieków.


Mikołajki

6 grudnia 2011r. Filię Szkoły Podstawowej w Bałtowie w Wólce Bałtowskiej odwiedził Św. Mikołaj.


Konkurs recytatorski "Jesień w poezji"

28 listopada 2011r. w Filii Szkoły Podstawowej w Bałtowie w Wólce Bałtowskiej odbył się konkurs recytatorski pod hasłem „Jesień w poezji”, zorganizowany przez Mały Samorząd Szkolny pod opieką pań: Anny Smolińskiej i Justyny Jabłońskiej.


Święto Niepodległości

10 listopada 2011r. w Filii ZSP w Bałtowie w Wólce Bałtowskiej odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości.


Uczniowie klas 0 - III ZSP w Bałtowie w Fabryce Bombek

 W dniu 25 listopada 2011r. najmłodsi uczniowie klas 0 – III z ZSP w Bałtowie pod kierunkiem  wychowawców odwiedzili Fabrykę Bombek  w Nowej Dębie. Celem wycieczki było zapoznanie się z procesem produkcyjnym począwszy od dmuchania przez srebrzenie, dekorowanie i pakowanie bombek. Na pamiątkę każdy uczestnik otrzymał bombkę z własnym imieniem oraz bombkę pomalowaną samodzielnie podczas warsztatów.


PATRON SZKOŁY ZOBOWIAZUJE

Czwartek 24 listopada 2011r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Legionów Polskich w Okole upłynął pod znakiem kształtowania patriotyzmu i tożsamości narodowej.


Andrzeju nasz dobrodzieju …

„ Andrzeju nasz dobrodzieju dobrą wróżbę daj” - tymi magicznymi słowami rozpoczęło się 24 listopada 2011 r. spotkanie andrzejkowe w Publicznej Szkole Podstawowej im. Legionów Polskich w Okole zorganizowane przez samorząd uczniowski. Siedząc w magicznym kręgu, dzieci zapoznały się z gawędą na temat tradycji andrzejkowych i zapomnianego już zwyczaju kawalerskiego- katarzynek . Oczywiście żadna zabawa andrzejkowa nie może obejść się bez wróżb, a było ich wiele. Uczestnicy imprezy także chętnie zajmowali miejsce na parkiecie i tańczyli w rytm ulubionej muzyki. Wszyscy uczniowie skończyli dyskotekę andrzejkową w dobrym i radosnym nastroju.
 


ZAPROSZENIE NR 86/2011 DO ZŁOŻENIA OFERTY

ZAPROSZENIE nr 86/2011 do złożenia oferty
na zamówienie o wartości poniżej 14000 EURO

Gmina Bałtów – Urząd Gminy w Bałtowie zaprasza uprawnione podmioty do złożenia oferty na  wykonanie prac geodezyjnych.


Lekcje biblioteczne dla gimnazjalistów

W ramach przysposobienia czytelniczego uczniowie klas pierwszych gimnazjalnych uczestniczyli w lekcjach bibliotecznych zorganizowanych przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Bałtowie. Celem spotkań było zapoznanie uczniów z ogólnymi zasadami prawidłowego korzystania z zasobów biblioteki. Opanowanie technik poszukiwania materiałów do dalszego uczenia się i doskonalenia metod samodzielnej pracy z książką i innymi źródłami informacyjnymi.
 


ZAPROSZENIE DO ZŁOŻENIA OFERTY Nr 84/2011

ZAPROSZENIE DO ZŁOŻENIA OFERTY Nr 84/2011

Urząd Gminy w Bałtowie zaprasza do składania ofert na opracowywanie projektów decyzji o ustaleniu warunków zabudowy oraz decyzji o ustaleniu lokalizacji celu publicznego.


Życzenia z okazji Dnia Pracownika Socjalnego

  


Publiczna Szkoła Podstawowa w Okole im. Legionów Polskich podczas uroczystej mszy za Ojczyznę w Tarłowie

Publiczna Szkoła Podstawowa w Okole nosi zaszczytne imię Legionów Polskich. Dlatego też, dla całej szkolnej społeczności Dzień Niepodległości  11 Listopada jest więc dniem szczególnym, bowiem to w dużej mierze dzięki Legionom Polskim odzyskaliśmy byt narodowy.


Ślubowanie pierwszaków

Po długim okresie wyczekiwania uczniowie klasy pierwszej Szkoły Podstawowej w ZSP w Bałtowie Filii w Wólce Bałtowskiej w dniu 16 listopada 2011r. zostali  przyjęci w poczet społeczności szkolnej.


Uczniowie Gimnazjum w ZSP w Bałtowie w pilotażowym programie

Uczniowie klasy Ib Gimnazjum w ZSP w Bałtowie pod kierunkiem wychowawczyni – p. Jolanty Kogut biorą udział w programie opracowanym w ramach projektu „Zostać Przedsiębiorczym - program edukacyjny z multimedialnym pakietem dydaktycznym dla gimnazjum” współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Zadaniem programu jest przygotowanie uczniów gimnazjum do planowania i realizacji projektów uczniowskich, jak również kształtowanie u wychowanków postaw przedsiębiorczych, ćwiczenie umiejętności współpracy w grupie, podejmowania decyzji, rozpoznawania i rozwiązywania problemów, wykorzystywania technologii informacyjno-komputerowych.
 


Ośrodek Zdrowia w Bałtowie po modernizacji

11 listopada 2011r. odbyło się oficjalne oddanie do użytku zmodernizowanego ośrodka zdrowia
w Bałtowie. Prace remontowe trwały ponad rok czasu, koszt modernizacji wyniósł prawie 1 mln zł., przy czym ponad 211 tys zł. pochodziło z środków PFRON. Budynek zyskał przy tym podjazd dla niepełnosprawnych. W budynku ośrodka zdrowia w Bałtowie na parterze funkcjonuje: apteka, gabinet stomatologiczny, gabinety lekarskie i rehabilitacja. Na piętrze będzie funkcjonował posterunek policji, grupa wsparcia AA „Nowa Droga”, znajdują się tam także lokale mieszkalne.


Obchody Dnia Niepodłeglości w Bałtowie

Obchody Święta Niepodległości w gminie Bałtów rozpoczęła uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny, po której złożone zostały wiązanki kwiatów pod pamiątkową tablicą. Następnie w asyście Orkiestry Dętej z Kunowa oraz pocztów sztandarowych przemaszerowano pod odnowioną figurę Jezusa Chrystusa Frasobliwego, gdzie uroczyście odsłonięto tablicę z informacjami o prawdopodobnej genezie figury.


Honorowy Obywatel Bałtowa

11 listopada 2011r. podczas nadzwyczajnej sesji Rady Gminy w Bałtowie odbyło się nadanie pierwszego tytułu Honorowego Obywatela Gminy Bałtów. Pierwszym Honorowym Obywatelem został dr Gerard Gierliński  absolwent College of Natural Scientes of The Loyola University w Chicago, pracownik Państwowego Instytutu Geologicznego, odkrywca tropów dinozaurów na terenie Gminy.


Bezplatna mammografia

14 listopada 2011 roku kobiety z terenu gminy Bałtów miały możliwość skorzystania z bezpłatnych badań mammograficznych finansowanych przez NFZ. Badania zostały przeprowadzone pod patronatem Urzędu Gminy w Bałtowie w ramach programu Profilaktyka Ratuje Życie.
 


Wycieczka do Jaskini ,, Raj ” oraz Muzeum Zabawek i Zabawy

Przedszkolaki z Bałtowa oraz Okoła wzięły udział w wycieczce do Jaskini ,, Raj ” oraz Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach. Dzieci miały okazję zobaczyć m.in.: stalaktyty oraz stalagmity upiększające sklepienie i dno jaskini. Niezwykłą atrakcją była również wizyta w największym w Polsce, kieleckim Muzeum Zabawek - wśród ponad 10 tys. eksponatów mogły obejrzeć min.: lalki z całego świata, zabawki historyczne i ludowe, modele samochodów, samolotów, statków, a także kolejkę elektryczną.
 


Zajęcia dodatkowe w Przedszkolach w Bałtowie i Okole

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
 Projekt realizowany na podstawie umowy ze Świętokrzyskim Biurem Rozwoju Regionalnego w Kielcach.


Ogłoszenie

Ogłoszenie o pierwszym przetargu ustnym nieorganiczonym na sprzedaż nieruchomości


ŻYWNOŚĆ W RAMACH PROGRAMU PEAD

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Bałtowie informuje, iż z dniem 07.11.2011r.  rozpocznie się dystrybucja kolejnej partii żywności w ramach programu PEAD na rok 2011. Produkty żywnościowe wydawane będą w budynku  Domu Ludowego w Okole w godz. 8.30 - 13.00.
 


BEZPŁATNE BADANIA MAMMOGRAFICZNE

 14 listopada 2011r. (poniedziałek) przy Urzędzie Gminy w Bałtowie będą przeprowadzane bezpłatne badania mammograficzne.


OBCHODY ZWIĄZANE Z 11 LISTOPADA W GMINIE BAŁTÓW

ZAPROSZENIE NA  UROCZYSTOŚĆ Z OKAZJI 93 ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGLOŚCI


Wykaz nieruchomości przeznaczonych do wydzierżawienia

  


BEZPŁATNE SZKOLENIE INFORMACYJNE - ROZLICZANIE PROJEKTÓW!

7 listopada 2011r. w Starostwie Powiatowym w Ostrowcu Św. o godz. 11.00 odbędzie się bezpłatne spotkanie informacyjne "Rozliczanie projektów". Szkolenie prowadzą konsultanci Głównego Punktu Informacyjnego o Funduszach Europejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego. Spotkanie dotyczy pomocy beneficjentom realizującym projekty współfinansowane przez Unię Europejską w ramach funduszy strukturalnych.


Obwieszczenie o zakończeniu postępowania dowodowego

                                                                     


Gminne Centrum Kultury w Bałtowie gościło Chór z Sienna

W ramach integracji zespołów i wymiany doświadczeń gościliśmy Chór z Sienna. Spotkanie odbyło się w GCK. Chór pod dyrekcją Alicji Sołtys zaprezentował utwory znanych kompozytorów jak również własne.Protokół z rozprawy administracyjnej

W dniu 24 października 2011r. o godz. 11.00 odbyła się otwarta dla społeczeństwa rozprawa administracyjna, która była elementem postępowania w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia polegającego na: " Rozbudowie drogi wojewódzkiej nr 754 Ostrowiec Św. - Bałtów - Czekarzewice - gr. województwa świętokrzyskiego na odcinku 1+912".


Bałtów w rankingu „WSPÓLNOTY”

Pismo Samorządu Terytorialnego „WSPOLNOTA” w wydaniu monograficznym Nr 42/1048 z dnia 15 października 2011r. zamieściło ranking samorządów, które najwięcej inwestują w infrastrukturę techniczną - drogi, gospodarkę komunalną, wodociągi, kanalizację. Pod uwagę brane były nie wszystkie instytucje samorządowe, tylko te skierowane na rozwój infrastruktury technicznej. Są one bezpośrednio powiązane z warunkami stwarzanymi dla rozwoju gospodarczego. Inwestycje samorządowe w infrastrukturę techniczną koncentrują się na trzech działach:
•    transport (przede wszystkim remonty i budowa dróg administrowanych przez samorządy),
•    gospodarka komunalna (sieci wodociągowe i kanalizacyjne, oczyszczalnie ścieków, wysypiska śmieci, oświetlenia ulic, itp.),
•    gospodarka mieszkaniowa.
W rankingu brano pod uwagę wydatki wyrażone w cenach stałych z 2010 roku,  w przeliczeniu na jednego mieszkańca, liczone jako średnia z ostatnich trzech lat tj. za lata 2008 – 2010.  W grupie gmin wiejskich, których w Polsce jest 1576 (dane na 01.01.2011r.), Bałtów znalazł się na 73 miejscu wśród pięciu innych gmin wiejskich z województwa świętokrzyskiego (Secemin, Rytwiany, Solec-Zdrój, Morawica i Kije) skwalifikowanych w pierwszej setce.  Ranking prowadzony jest od ponad 10 lat i warto zauważyć, że w latach 2001-2003 było to 1420 miejsce, potem 1059 czy 740 w latach 2006-2008. Wysoką pozycję Bałtowa w tym zestawieniu należy zawdzięczać inwestycjom związanym z budową oczyszczalni ścieków, sieci kanalizacji,  rozbudową sieci wodociągowych oraz modernizacją ujęcia wody w Wólce Bałtowskiej. Łączna wartość tych inwestycji wynosi 17 637 684,03 zł.
 


Uchwała Nr XIII/96/2011 Rady Gminy w Bałtowie z dnia 12.10.2011 roku

w sprawie zatwierdzenia taryfy na zbiorowe zaopatrzenie w wodę na terenia Gminy Bałtów


Pasowanie uczniów klasy I w Okole

20 października 2011r.  był szczególnym dniem w życiu Publicznej Szkoły Podstawowej im. Legionów Polskich w Okole.W tym dniu odbyła się uroczystość pasowania uczniów klasy I.


Nauczyciel to tak dumnie brzmi

14 października  obchodzimy w Polsce Dzień Edukacji Narodowej, w szkole popularnie zwany Dniem Nauczyciela.


INFORMACJA

Radny Powiatu Ostrowieckiego – Pan Marek Rej będzie przyjmował mieszkańców we wszystkich sprawach będących w zakresie jego kompetencji.

1. Okół – Dom Ludowy (Świetlica) dn. 21.10.2011 r. godz. 1200-1700

2. Wólka Bałtowska – Filia Szkoły Podstawowej w Bałtowie - dn. 22.10.2011r. godz. 1400-1800


 

Aktualności: 2230 pozycji
System informacji przestrzennej województwa świętokrzyskiego
Schronisko dla zwierząt Janik
MPK Ostrowiec Świętokrzyski
Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Bałtów
Lokalna Grupa Działania Krzemienny Krąg
Decydujmy razem
WKU Sandomierz
Rządowe Centrum Legislacji
EPUAP
Wspólna sprawa
Prowadzę jestem trzeĹşwy
Rozbudowa Infrastruktury Informatycznej
Kapitał Ludzki
Kapitał Ludzki

URZĄD GMINY W BAŁTOWIE 2015realizacja: dwarazy.com