Do rozpoczęcia Powszechnego Spisu Rolnego pozostało kilka dni

Jak można się spisać?

Podstawowym kanałem przekazywania informacji jest samospis internetowy. Aplikacja do samospisu będzie dostępna od 1 września na stronie spisrolny.gov.pl i będzie aktywna  przez cały okres trwania PSR czyli do 30 listopada.  Samodzielnie będą mogły się spisać także osoby, które nie posiadają urządzenia lub dostępu do internetu. Z myślą o nich przygotowaliśmy odpowiednie stanowisko w naszym Urzędzie Gminy. W tym punkcie od początku września będzie można skorzystać nie tylko z komputera z dostępem do internetu, ale również z fachowej pomoc przeszkolonych osób.

Dodatkowo będą wdrożone metody pomocnicze:

- od 16 września wywiady telefoniczne przeprowadzane przez rachmistrzów telefonicznych (pracowników Urzędu Statystycznego w Kielcach),

- od 1 października wywiady bezpośrednie przeprowadzane przez rachmistrzów terenowych, których w naszym województwie będzie 345.

Należy pamiętać że, użytkownik gospodarstwa rolnego, który nie dokonał samospisu, nie będzie mógł odmówić udzielenia odpowiedzi rachmistrzowi, który się z nim skontaktuje bezpośrednio lub telefonicznie.

Od 17 sierpnia ruszyła specjalna infolinia 22 279 99 99 wew.1, konsultanci infolinii spisowej odpowiedzą na wszystkie  pytania związane ze spisem rolnym.

Ogłoszenie dotyczące wywozu nieczystości ciekłych

Komunikat Wojewódzkiego Biura Spisowego w Kielcach na temat Powszechnego Spisu Rolnego 2020

Do rozpoczęcia Powszechnego Spisu Rolnego pozostało kilka dni

Jak można się spisać?

Ogłosznie o dyżurach w czasie trwania PSR 2020

Ustawa z dnia 31 lipca 2019 r. o powszechnym spisie rolnym w 2020 r.