Dzień Bezpiecznego Internetu w PSP im. Legionów Polskich w Okole

Już po raz kolejny Publiczna Szkoła Podstawowa im. Legionów Polskich w Okole wzięła udział w obchodach kolejnej edycji Dnia Bezpiecznego Internetu (DBI), który przypadł na 11 lutego.  DBI 2020 obchodzony był pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem”.

Celem tej inicjatywy jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocja pozytywnego wykorzystywania Internetu.

Ideą DBI jest podkreślanie roli współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo, zarówno na poziomie międzynarodowym, jak i lokalnym, a także łączenia zaangażowania wielu instytucji i rodziny, czyli najbliższego otoczenia dziecka.

W ramach szkolnych obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu odbyła się prelekcja, mająca na celu podkreślenie roli każdego z użytkowników w tworzeniu bezpiecznego i przyjaznego Internetu. Społeczność szkolna została zaznajomiona z aktualnymi problemami dotyczącymi zagrożeń online, na jakie narażeni są młodzi użytkownicy sieci. Podkreślono, że każdy internauta może przyczynić się do tego, że Internet będzie miejscem bezpiecznym i pozytywnym. Wszyscy ponosimy odpowiedzialność za to, co robimy w sieci i w jaki sposób z niej korzystamy.

Zwrócono szczególną uwagę na potencjał Internetu, który dzieci i młodzież mogą wykorzystać zarówno w edukacji, kontaktach z rówieśnikami, jak również jako formę twórczej rozrywki. Przypomniano również Numer Telefonu Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 11611, pod który należy zadzwonić, by uzyskać wsparcie w przypadku zagrożenia. Każda klasa otrzymała Dekalog Cyfrowego Obywatela z prawami i obowiązkami użytkownika Sieci.

Ponadto zostały przeprowadzone zajęcia edukacyjne, poruszające zagadnienia bezpiecznego Internetu z wykorzystaniem serii filmów portalu Sieciaki.pl. Podczas zajęć powstało też wiele ciekawych prac plastycznych, również z użyciem edytora graficznego Paint.

Internet może nam dać wiele dobrego, jeśli umiemy się nim odpowiednio posłużyć. Dbajmy o wspólne bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni.

Tarcza antykryzysowa - wsparcie ZUS w wypełnianu wniosków

Najważniejsze zmiany dla beneficjentów/wniskodawców ARiMR w czasie epidemii

Dystrybucja żywności

Kondolencje