Jasełka w Szkole Podstawowej w Bałtowie

Boże Narodzenie to święto miłości i nadziei. W tym magicznym okresie uczniowie Szkoły Podstawowej w Bałtowie, jak co roku, zaprezentowali 20.12.2019r. tradycyjny program bożonarodzeniowy. Rozpoczęła go scena w raju i dylematy naszych praojców: Adama i Ewy. Następnie publiczność przeżywała przygody księżniczki Wiktorii - wnuczki króla Melchiora, poszukującej małego Jezuska. Zaproszeni goście, rodzice oraz społeczność szkolna gromkimi brawami nagrodzili uczniów występujących w scenach, jakie rozgrywały się na dworze króla Melchiora oraz strasznego króla Heroda. Nie mogło oczywiście w tym jasełkowym przedstawieniu zabraknąć Józefa z Maryją na próżno szukających noclegu w Betlejem. Do lichej stajenki, gdzie w końcu narodziła się Boża Dziecina, przybyli za to z pokłonamii darami, i trzej królowie, i pastuszkowie. Scenki teatralne przeplatane były pięknymi kolędami i pastorałkami w wykonaniu zarówno solistów jak i duetów z towarzyszeniem chóru aniołów, nad którymi czuwała p. A. Bugajska. Do wspólnego kolędowania włączyła się cała widownia. Jasełka zakończyły serdeczne bożonarodzeniowe i noworoczne życzenia. Nad przebiegiem uroczystości czuwały panie: U. Ćwik i Z. Kacała. Oprawę sceniczną, wprowadzająca wszystkich w nastrój zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, przygotowały: p. M. Wąsik i p. A. Wolak.

Deklaracja o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi

Obwieszczenie Wojewody Świętokrzyskiego z dnia 16 stycznia 2020r.

Warsztaty z profilaktyki uzależnień

W dniach 7-8 stycznia 2020r. uczniowie klas I-VIII Szkoły Podstawowej w Bałtowie oraz Publicznej Szkoły Podstawowej  im. Legionów Polskich w Okole uczestniczyli w warsztatach profilaktycznych w ramach programów „CUKIERKI”, „Spójrz inaczej”, „SMAK ŻYCIA, czyli debata o dopalaczach”. Zajęcia z uczniami prowadziła pani psycholog Justyna Woźniak z Centrum Profilaktyki Psychoedukacji „PROGRES” we Wrocławiu.

Zarządzenie Sądu Rejonowego w Kielcach

Sygn. akt VIII Ns 764/19