Jasełka w Szkole Podstawowej w Bałtowie

Boże Narodzenie to święto miłości i nadziei. W tym magicznym okresie uczniowie Szkoły Podstawowej w Bałtowie, jak co roku, zaprezentowali 20.12.2019r. tradycyjny program bożonarodzeniowy. Rozpoczęła go scena w raju i dylematy naszych praojców: Adama i Ewy. Następnie publiczność przeżywała przygody księżniczki Wiktorii - wnuczki króla Melchiora, poszukującej małego Jezuska. Zaproszeni goście, rodzice oraz społeczność szkolna gromkimi brawami nagrodzili uczniów występujących w scenach, jakie rozgrywały się na dworze króla Melchiora oraz strasznego króla Heroda. Nie mogło oczywiście w tym jasełkowym przedstawieniu zabraknąć Józefa z Maryją na próżno szukających noclegu w Betlejem. Do lichej stajenki, gdzie w końcu narodziła się Boża Dziecina, przybyli za to z pokłonamii darami, i trzej królowie, i pastuszkowie. Scenki teatralne przeplatane były pięknymi kolędami i pastorałkami w wykonaniu zarówno solistów jak i duetów z towarzyszeniem chóru aniołów, nad którymi czuwała p. A. Bugajska. Do wspólnego kolędowania włączyła się cała widownia. Jasełka zakończyły serdeczne bożonarodzeniowe i noworoczne życzenia. Nad przebiegiem uroczystości czuwały panie: U. Ćwik i Z. Kacała. Oprawę sceniczną, wprowadzająca wszystkich w nastrój zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, przygotowały: p. M. Wąsik i p. A. Wolak.

Informacja o planowanej do realizacji operacji własnej Stowarzyszenia LGD „Krzemienny Krąg”

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Krzemienny Krąg”

informuje o planowanej realizacji projektu własnego ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014 – 2020 w ramach działania 19 „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”, poddziałanie 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność”, w ramach przedsięwzięcia: 2.1.3 Kształtowanie liderów społecznych

Więcej szczegółów dotyczących naboru na stronie: www.krzemiennykrag.info

Informacja dotycząca opłaty miejscowej

Urząd Gminy w Bałtowie infomuje, że wznowiono wywóz nieczystości ciekłych na terenie Gminy Bałtów.

Osoby zainteresowane prosimy o kontakt pod numerem telefonu (41) 264-15-30.

Harmonogram