Jasełka w Szkole Podstawowej w Bałtowie

Boże Narodzenie to święto miłości i nadziei. W tym magicznym okresie uczniowie Szkoły Podstawowej w Bałtowie, jak co roku, zaprezentowali 20.12.2019r. tradycyjny program bożonarodzeniowy. Rozpoczęła go scena w raju i dylematy naszych praojców: Adama i Ewy. Następnie publiczność przeżywała przygody księżniczki Wiktorii - wnuczki króla Melchiora, poszukującej małego Jezuska. Zaproszeni goście, rodzice oraz społeczność szkolna gromkimi brawami nagrodzili uczniów występujących w scenach, jakie rozgrywały się na dworze króla Melchiora oraz strasznego króla Heroda. Nie mogło oczywiście w tym jasełkowym przedstawieniu zabraknąć Józefa z Maryją na próżno szukających noclegu w Betlejem. Do lichej stajenki, gdzie w końcu narodziła się Boża Dziecina, przybyli za to z pokłonamii darami, i trzej królowie, i pastuszkowie. Scenki teatralne przeplatane były pięknymi kolędami i pastorałkami w wykonaniu zarówno solistów jak i duetów z towarzyszeniem chóru aniołów, nad którymi czuwała p. A. Bugajska. Do wspólnego kolędowania włączyła się cała widownia. Jasełka zakończyły serdeczne bożonarodzeniowe i noworoczne życzenia. Nad przebiegiem uroczystości czuwały panie: U. Ćwik i Z. Kacała. Oprawę sceniczną, wprowadzająca wszystkich w nastrój zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, przygotowały: p. M. Wąsik i p. A. Wolak.

Bitwa o wozy

Nabór na wolne stanowisko urzędnicze w Urzędzie Gminy w Bałtowie

„Zdalna Szkoła + – w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej”

Gmina Bałtów uzyskała dofinansowanie w kwocie 45 000,00zł na zakup laptopów wraz z oprogramowaniem Microsoft Office w ramach realizacji projektu pn. „Zdalna Szkoła + – w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej” ze środków UE z Programu Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

W ramach dofinansowania Gmina Bałtów zakupiła 18 sztuk laptopów marki HP 250 G7 w zestawie z myszką bezprzewodową, torbą na laptopa oraz z oprogramowaniem Microsoft Office – licencja edukacyjna, a także 1 sztukę laptopa marki Kruger&Matz Explore 1250.

9 sztuk laptopów zostało przekazane przez gminę do Publicznej Szkoły Podstawowej im. Legionów Polskich w Okole oraz kolejne 10 sztuk laptopów otrzymała Szkoła Podstawowa w Bałtowie.

Kwota wykorzystanego wsparcia to: 45 000,00zł