Szkolna Wigilia w Publicznej Szkole Podstawowej im. Legionów Polskich w Okole

Środa 18 grudnia 2019 roku to, w Publicznej Szkole Podstawowej im. Legionów Polskich  w Okole, magiczny dzień, dzień szkolnej Wigilii. Na wspólne świętowanie przybyli zaproszeni goście, Agnieszka Kopała, sekretarz Gminy Bałtów, Monika Majewska, sołtysi, rodzice, dziadkowie uczniów i mieszkańcy gminy Bałtów i Tarów. Najbardziej wyczekiwanymi przez wszystkich gośćmi byli uczniowie i nauczyciele Szkoły Muzycznej I stopnia z Sienna.  Przyjechali do nas już trzeci raz, aby zaprezentować koncert kolęd i pastorałek.

Polska tradycja zna ponad 500 kolęd i pastorałek. Większość z nich liczy sobie 200 albo 300 lat. A mimo to nie są zabytkami. Są wciąż żywe i chętnie śpiewane. Tajemnica ich popularności to jeszcze jeden sekret tej wspaniałej, cichej nocy – nocy Narodzenia Pana.

Podczas wspaniałego koncertu mieliśmy możliwość wysłuchać kolęd granych na akordeonie, flecie, klarnecie i skrzypcach przy akompaniamencie pianina, aby na koniec wspólnie zaśpiewać te miłe sercu utwory. Śpiewanie pieśni bożonarodzeniowych to wspaniała tradycja! Wspólne kolędowanie jest  jednym z  bardzo ważnych  sposobów głębszego przeżywania Świąt Narodzenia Jezusa. To właśnie w słowach kolęd ludzie poprzez wieki wyrażali  wiarę oraz  otwierali szeroko serca na przyjęcie Tajemnicy Bożego Narodzenia.

Po koncercie uczniowie ze szkoły w Okole zaprezentowali krótką historię tradycji
i zwyczajów związanych ze świętami Bożego Narodzenia oraz swój repertuar kolęd.

Zaproszeni goście zostali zaproszeni na pyszne ciasta przygotowane przez rodziców. Wszystkim przybyłym serdecznie dziękujemy za wspólne odkrywanie magii Świąt Bożego Narodzenia.

Bitwa o wozy

Nabór na wolne stanowisko urzędnicze w Urzędzie Gminy w Bałtowie

„Zdalna Szkoła + – w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej”

Gmina Bałtów uzyskała dofinansowanie w kwocie 45 000,00zł na zakup laptopów wraz z oprogramowaniem Microsoft Office w ramach realizacji projektu pn. „Zdalna Szkoła + – w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej” ze środków UE z Programu Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

W ramach dofinansowania Gmina Bałtów zakupiła 18 sztuk laptopów marki HP 250 G7 w zestawie z myszką bezprzewodową, torbą na laptopa oraz z oprogramowaniem Microsoft Office – licencja edukacyjna, a także 1 sztukę laptopa marki Kruger&Matz Explore 1250.

9 sztuk laptopów zostało przekazane przez gminę do Publicznej Szkoły Podstawowej im. Legionów Polskich w Okole oraz kolejne 10 sztuk laptopów otrzymała Szkoła Podstawowa w Bałtowie.

Kwota wykorzystanego wsparcia to: 45 000,00zł