Gmina BałtówCertyfikatHerb Gminy Bałtów
Gmina Bałtów
Okół z lotu ptaka
Gmina Bałtów
Wąwóz - "Żydowski Jar"
Gmina Bałtów
Droga do pałacu książąt Druckich-Lubeckich
Gmina Bałtów
Przedwojenny młyn w Bałtowie
Gmina Bałtów
Wąwóz lessowy w Bałtowie
Gmina Bałtów
Pałac książąt Druckich-Lubeckich
Gmina Bałtów
Spływ tratwami rzeką Kamienną
Gmina Bałtów
Dolina Kamiennej w Bałtowie
Gmina Bałtów
Rollercoaster
Gmina Bałtów
JuraPark Bałtów
Gmina Bałtów
Szwajcaria Bałtowska
Gmina Bałtów
Kościół parafialny w Bałtowie
Gmina Bałtów
Bałtowski Zwierzyniec
Aktualności
 
 

Wieczornica Patriotyczna w Publicznej Szkole Podstawowej im. Legionów Polskich w Okole

 

 

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Legionów Polskich w Okole co roku w sposób szczególny obchodzi dzień swojego Patrona.

W tym roku szkolnym na to szczególne święto zaproszono gości 27 listopada.
Do szkoły przybyli: Wójt Gminy Bałtów, Hubert Żądło, sekretarz Gminy, Agnieszka Kopała, dyrektor Szkoły Podstawowej w Bałtowie, Lidia Pastuszka, z pocztem sztandarowym,  dyrektor  Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Bitwy o Tarłów w 1915 roku, Andrzej Zaciera oraz Małgorzata Minkina, zastępca dyrektora wraz z pocztem sztandarowym.
Obecni byli  również: Iwona Lis, dyrektor Gminnej Biblioteki w Bałtowie, Edyta Stępniewska, kierownik Świetlicy opiekuńczo- wychowawczej w Okole, Rafał Adamus, leśniczy Leśnictwa Narożniki, Andrzej Malicki, prezes OSP w Bałtowie, Beata Spyrczak, radna Gminy Tarłów, nauczyciele emeryci, przyjaciele szkoły oraz mieszkańcy gmin Bałtów i Tarłów.

Zgromadzona publiczność obejrzała przedstawienie patriotyczne przygotowane przez uczniów. Rozpoczęło się ono polonezem w wykonaniu uczniów z klas 0- IV. Następnie uczniowie z klas I, III, V, VI, VII i VIII zaprezentowali symboliczny spektakl mówiący o nieszczęściach, jakie niesie za sobą wojna, przemoc i zniewolenie, ale też o wartościach tak ważnych dla każdego człowieka,  jak wolność, miłość i życie we własnym wolnym kraju. 
Podkreśleniem rangi tego święta było także radosne, refleksyjne odśpiewanie pieśni patriotycznych wraz ze wszystkimi  gośćmi. Wieczornica zapewne skłoniła zgromadzone osoby do głębszych przemyśleń, jak ważny jest fakt, że możemy żyć w wolnym kraju, w którym nie doświadczamy brutalnej przemocy ze strony wrogich nam państw i możemy swobodnie rozwijać swoje pasje oraz zainteresowania.

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Legionów Polskich w Okole godnie czci pamięć swojego Patrona. Wychowanie w duchu patriotyzmu i tolerancji jest w szkole sprawą zasadniczą. Warto wspominać naszą bohaterską przeszłość i pielęgnować ją, bo z niej wyrośliśmy.

Na zakończenie uroczystości wszyscy zebrani włączyli się w pomoc dla małej Marysi, aby mogła się zdrowo i radośnie rozwijać.

Tę wspaniałą uroczystość przygotowali  uczniowie pod kierunkiem Marzenny Barańskiej- Serafin i Pawła Grabskiego. Piękną dekoracje doskonale oddające klimat spektaklu przygotowała pani Aneta Kocjan. Poloneza przygotowały panie Mariola Szumlak i Beata Walczyk.

 

 
 
 
 
Aktualności
 

Punkt Pomocy w Urzędzie Gminy w Bałtowie przy wypełnianiu wniosków - Program „Czyste Powietrze”

Wójt Gminy Bałtów Hubert Żądło informuje, iż w Urzędzie Gminy w Bałtowie  działa punkt pomocy dla Mieszkańców Gminy Bałtów przy wypełnianiu wniosków o dofinansowanie z Programu „Czyste Powietrze”.

Pomoc będzie udzielana bezpłatnie w Urzędzie Gminy w Bałtowie w pokoju nr 13
(I piętro) w godzinach pracy Urzędu 7.00 – 15.00 od poniedziałku do piątku.


Rekrutacja do Szkół w Gminie Bałtów

Harmonogram czynności w postępowaniu rekrutacyjnym oraz postępowaniu uzupełniającym , w tym terminy składania dokumentów na rok szkolny 2020/2021 do przedszkoli (punktów przedszkolnych),oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych i klas pierwszych szkół podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Bałtów.


Ogłoszenie

Gmina Bałtów

Zwrot podatku akcyzowego

Gmina Bałtów

Bitwa o wozy

Gmina Bałtów

Nabór na wolne stanowisko urzędnicze w Urzędzie Gminy w Bałtowie

Nabór na wolne stanowisko urzędnicze w Urzędzie Gminy w Bałtowie


„Zdalna Szkoła + – w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej”

Gmina Bałtów uzyskała dofinansowanie w kwocie 45 000,00zł na zakup laptopów wraz z oprogramowaniem Microsoft Office w ramach realizacji projektu pn. „Zdalna Szkoła + – w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej” ze środków UE z Programu Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

W ramach dofinansowania Gmina Bałtów zakupiła 18 sztuk laptopów marki HP 250 G7 w zestawie z myszką bezprzewodową, torbą na laptopa oraz z oprogramowaniem Microsoft Office – licencja edukacyjna, a także 1 sztukę laptopa marki Kruger&Matz Explore 1250.

9 sztuk laptopów zostało przekazane przez gminę do Publicznej Szkoły Podstawowej im. Legionów Polskich w Okole oraz kolejne 10 sztuk laptopów otrzymała Szkoła Podstawowa w Bałtowie.

Kwota wykorzystanego wsparcia to: 45 000,00zł


więcej aktualności
 
System informacji przestrzennej województwa świętokrzyskiego
Schronisko dla zwierząt Janik
MPK Ostrowiec Świętokrzyski
Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Bałtów
Lokalna Grupa Działania Krzemienny Krąg
Decydujmy razem
WKU Sandomierz
Rządowe Centrum Legislacji
EPUAP
Wspólna sprawa
Prowadzę jestem trzeĹşwy
Rozbudowa Infrastruktury Informatycznej
Kapitał Ludzki
Kapitał Ludzki

URZĄD GMINY W BAŁTOWIE 2015realizacja: dwarazy.com