Wieczornica Patriotyczna w Publicznej Szkole Podstawowej im. Legionów Polskich w Okole

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Legionów Polskich w Okole co roku w sposób szczególny obchodzi dzień swojego Patrona.

W tym roku szkolnym na to szczególne święto zaproszono gości 27 listopada.
Do szkoły przybyli: Wójt Gminy Bałtów, Hubert Żądło, sekretarz Gminy, Agnieszka Kopała, dyrektor Szkoły Podstawowej w Bałtowie, Lidia Pastuszka, z pocztem sztandarowym,  dyrektor  Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Bitwy o Tarłów w 1915 roku, Andrzej Zaciera oraz Małgorzata Minkina, zastępca dyrektora wraz z pocztem sztandarowym.
Obecni byli  również: Iwona Lis, dyrektor Gminnej Biblioteki w Bałtowie, Edyta Stępniewska, kierownik Świetlicy opiekuńczo- wychowawczej w Okole, Rafał Adamus, leśniczy Leśnictwa Narożniki, Andrzej Malicki, prezes OSP w Bałtowie, Beata Spyrczak, radna Gminy Tarłów, nauczyciele emeryci, przyjaciele szkoły oraz mieszkańcy gmin Bałtów i Tarłów.

Zgromadzona publiczność obejrzała przedstawienie patriotyczne przygotowane przez uczniów. Rozpoczęło się ono polonezem w wykonaniu uczniów z klas 0- IV. Następnie uczniowie z klas I, III, V, VI, VII i VIII zaprezentowali symboliczny spektakl mówiący o nieszczęściach, jakie niesie za sobą wojna, przemoc i zniewolenie, ale też o wartościach tak ważnych dla każdego człowieka,  jak wolność, miłość i życie we własnym wolnym kraju.
Podkreśleniem rangi tego święta było także radosne, refleksyjne odśpiewanie pieśni patriotycznych wraz ze wszystkimi  gośćmi. Wieczornica zapewne skłoniła zgromadzone osoby do głębszych przemyśleń, jak ważny jest fakt, że możemy żyć w wolnym kraju, w którym nie doświadczamy brutalnej przemocy ze strony wrogich nam państw i możemy swobodnie rozwijać swoje pasje oraz zainteresowania.

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Legionów Polskich w Okole godnie czci pamięć swojego Patrona. Wychowanie w duchu patriotyzmu i tolerancji jest w szkole sprawą zasadniczą. Warto wspominać naszą bohaterską przeszłość i pielęgnować ją, bo z niej wyrośliśmy.

Na zakończenie uroczystości wszyscy zebrani włączyli się w pomoc dla małej Marysi, aby mogła się zdrowo i radośnie rozwijać.

Tę wspaniałą uroczystość przygotowali  uczniowie pod kierunkiem Marzenny Barańskiej- Serafin i Pawła Grabskiego. Piękną dekoracje doskonale oddające klimat spektaklu przygotowała pani Aneta Kocjan. Poloneza przygotowały panie Mariola Szumlak i Beata Walczyk.

Bombkowy zawrót głowy

W dniu 29.11.2019 r. uczniowie klas 0, I, II, III pod opieką swoich wychowawczyń: Edyty Klepacz, Justyny Jabłońskiej i Anny Smolińskiej udali się na wycieczkę do pierwszego w świecie Muzeum Bombki Choinkowej w Nowej Dębie.

Ogłoszenia Sądu Rejonowego w Kielcach w sprawie zgłoszenia się spadkobierców nieżyjących właścicieli gruntów wywłaszczonych pod drogę wojewódzką nr 754 w celu pobrania odszkodowania z depozytu sądowego.

Wsparcie dla osób niepełnosprawnych

W dniu 9 grudnia br. Wójt Gminy Bałtów Hubert Żądło wraz z księgową budżetową Małgorzatą Saracen zawarli umowę z Wojewodą Świętokrzyskim Zbigniewem Koniuszem na finansowanie zadania „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej” – edycja 2019-2020, które polegać będzie na zapewnieniu usług asystenta pełnoletnim osobom niepełnosprawnym ze znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności. Kwota dofinansowania 108 540,00zł co stanowi 100% kosztów zadania.

Wykaz nieruchomości przeznaczonych do wydzierżawienia zamieszczony w dniu 05.12.2019r.

Informacja dotycząca zimowego utrzymania dróg na terenie Gminy Bałtów w sezonie zimowym 2019/2020