Wycieczka do stolicy

We wrześniu 2019r. Szkoła Podstawowa w Bałtowie przystąpiła do konkursu „Przesłanie klimatyczne” ogłoszonego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach i otrzymała nagrodę w wysokości  10 tys. zł na zakup sprzętu oraz pomocy dydaktycznych służących prowadzeniu edukacji ekologicznej stanowiących wyposażanie pracowni w szkole oraz 4 tys. zł na dofinansowanie wycieczki edukacyjno – przyrodniczo – krajoznawczej. W wyjeździe zorganizowanym 15 listopada 2019r. do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, którego głównym celem była obserwacja zachodzących w przyrodzie zjawisk klimatycznych i możliwość ich zapobiegania,  wzięło udział 24 uczniów z klasy VIII. Młodzież podczas wizyty w Centrum Nauki Kopernik rozbudzała swą naturalną ciekawość poznawczą poprzez wykonywanie różnych doświadczeń i wyciągała z nich wnioski. Nauczyciele – opiekunowie wyjazdu - pomagali uczniom w zrozumieniu badanych zjawisk, naprowadzali ich na prawidłowy tok rozumowania i zachęcali do wysiłku intelektualnego.

Bombkowy zawrót głowy

W dniu 29.11.2019 r. uczniowie klas 0, I, II, III pod opieką swoich wychowawczyń: Edyty Klepacz, Justyny Jabłońskiej i Anny Smolińskiej udali się na wycieczkę do pierwszego w świecie Muzeum Bombki Choinkowej w Nowej Dębie.

Ogłoszenia Sądu Rejonowego w Kielcach w sprawie zgłoszenia się spadkobierców nieżyjących właścicieli gruntów wywłaszczonych pod drogę wojewódzką nr 754 w celu pobrania odszkodowania z depozytu sądowego.

Wsparcie dla osób niepełnosprawnych

W dniu 9 grudnia br. Wójt Gminy Bałtów Hubert Żądło wraz z księgową budżetową Małgorzatą Saracen zawarli umowę z Wojewodą Świętokrzyskim Zbigniewem Koniuszem na finansowanie zadania „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej” – edycja 2019-2020, które polegać będzie na zapewnieniu usług asystenta pełnoletnim osobom niepełnosprawnym ze znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności. Kwota dofinansowania 108 540,00zł co stanowi 100% kosztów zadania.

Wykaz nieruchomości przeznaczonych do wydzierżawienia zamieszczony w dniu 05.12.2019r.

Informacja dotycząca zimowego utrzymania dróg na terenie Gminy Bałtów w sezonie zimowym 2019/2020