Pyszne, zdrowe, jesienne kanapki

18 listopada 2019r. w Szkole Podstawowej w Bałtowie dzieci z klasy I pod kierunkiem wychowawczyni Justyny Jabłońskiej wzięły udział w zajęciach kulinarnych pod hasłem: „Smacznie, zdrowo, kolorowo”. Na początku zajęć dzieci poznały korzyści wynikające ze spożywania śniadania. Dowiedziały się jak ważna jest zbilansowana dieta bogata w produkty zbożowe, warzywa i owoce. Drugim punktem zajęć było przypomnienie zasad bezpieczeństwa, których należy przestrzegać podczas posługiwania się nożem. Po starannym umyciu rąk, założeniu fartuszków i czepków oraz przygotowaniu stanowisk wszyscy zabrali się do pracy. Dzieci samodzielnie smarowały pieczywo masłem, a następnie układały na kromkach pieczywa wybrane przez siebie produkty. Zadanie wykonały doskonale. Podczas robienia kanapek kształciły odpowiednie nawyki żywieniowe, rozwijały kreatywność, wyobraźnię oraz dbałość o higienę. Okazało się, że dzieci jednak lubią warzywa, a najlepiej smakują im kanapki zrobione własnoręcznie, które wyglądały pięknie, kolorowo i zawierały mnóstwo witamin. Nawet  największe niejadki zjadły swoją porcję z apetytem.

Bombkowy zawrót głowy

W dniu 29.11.2019 r. uczniowie klas 0, I, II, III pod opieką swoich wychowawczyń: Edyty Klepacz, Justyny Jabłońskiej i Anny Smolińskiej udali się na wycieczkę do pierwszego w świecie Muzeum Bombki Choinkowej w Nowej Dębie.

Ogłoszenia Sądu Rejonowego w Kielcach w sprawie zgłoszenia się spadkobierców nieżyjących właścicieli gruntów wywłaszczonych pod drogę wojewódzką nr 754 w celu pobrania odszkodowania z depozytu sądowego.

Wsparcie dla osób niepełnosprawnych

W dniu 9 grudnia br. Wójt Gminy Bałtów Hubert Żądło wraz z księgową budżetową Małgorzatą Saracen zawarli umowę z Wojewodą Świętokrzyskim Zbigniewem Koniuszem na finansowanie zadania „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej” – edycja 2019-2020, które polegać będzie na zapewnieniu usług asystenta pełnoletnim osobom niepełnosprawnym ze znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności. Kwota dofinansowania 108 540,00zł co stanowi 100% kosztów zadania.

Wykaz nieruchomości przeznaczonych do wydzierżawienia zamieszczony w dniu 05.12.2019r.

Informacja dotycząca zimowego utrzymania dróg na terenie Gminy Bałtów w sezonie zimowym 2019/2020