Prelekcja na temat potencjalnych zagrożeń związanych z uzależnieniami wśród młodzieży Publicznej Szkoły Podstawowej im. Legionów Polskich w Okole.

Młodzież uczestniczyła w pogadance, prezentacji oraz konkursie wiedzy i umiejętności na temat uzależnień. Szczególnie zwrócona została uwaga na  rodzaje uzależnień, przyczyny i skutki zażywania narkotyków i dopalaczy, picie alkoholu, palenie papierosów i e-papierosów oraz korzystania z komputera. Uczniowie po obejrzeniu prezentacji przystąpili do zadań konkursowych. Wykorzystywano w nich wiedzę  jak również umiejętności aktorskie uczniów celem przedstawienia rymowanek o nałogach, dobrych rad, asertywnych zachowań, jak pomagać, jak radzić sobie z problemem i gdzie szukać pomocy. Uczniowie klas IV- VIII z ogromnym zaangażowaniem rozwiązywali każde zadanie. Można było zaobserwować u nich siłę walki oraz to, jak starali się rozwiązywać zadania problemowe, w których potrzebna była ich wyobraźnia i wena twórcza.

Końcowa klasyfikacja konkursu przedstawia się następująco:

I miejsce – klasa VI

II miejsce – klasa V

III miejsce – klasa IV

IV miejsce – klasa VIII

V miejsce – klasa VII

Wszystkie klasy otrzymały nagrody, a zwycięska klasa oprócz nagrody dostała specjalny BONUS.

Wycieczka do stolicy

We wrześniu 2019r. Szkoła Podstawowa w Bałtowie przystąpiła do konkursu „Przesłanie klimatyczne” ogłoszonego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach i otrzymała nagrodę w wysokości  10 tys. zł na zakup sprzętu oraz pomocy dydaktycznych służących prowadzeniu edukacji ekologicznej stanowiących wyposażanie pracowni w szkole oraz 4 tys. zł na dofinansowanie wycieczki edukacyjno – przyrodniczo – krajoznawczej.

Najmłodsi przyjaciele biblioteki szkolnej

8 listopada 2019r. nowymi przyjaciółmi biblioteki szkolnej Szkoły Podstawowej  w Bałtowie zostali uczniowie klasy pierwszej. Na pierwsze spotkanie z biblioteką przyszli ze swoją wychowawczynią p. Justyną Jabłońską.

Coś dla ciała i ducha

Najmłodsi już znają zalety tańca. Teraz przyszła kolej na dorosłych. Od 16 listopada w Szkole Podstawowej w Bałtowie rozpoczęły się zajęcia ZUMBA FITNESS prowadzone pod czujnym okiem instruktora Aleksandry Kaczmarzyk oraz zajęcia jogi prowadzone przez panią Aleksandrę Korulczyk.

Pyszne, zdrowe, jesienne kanapki

18 listopada 2019r. w Szkole Podstawowej w Bałtowie dzieci z klasy I pod kierunkiem wychowawczyni Justyny Jabłońskiej wzięły udział w zajęciach kulinarnych pod hasłem: „Smacznie, zdrowo, kolorowo”.