Prelekcja na temat potencjalnych zagrożeń związanych z uzależnieniami wśród młodzieży Publicznej Szkoły Podstawowej im. Legionów Polskich w Okole.

Młodzież uczestniczyła w pogadance, prezentacji oraz konkursie wiedzy i umiejętności na temat uzależnień. Szczególnie zwrócona została uwaga na  rodzaje uzależnień, przyczyny i skutki zażywania narkotyków i dopalaczy, picie alkoholu, palenie papierosów i e-papierosów oraz korzystania z komputera. Uczniowie po obejrzeniu prezentacji przystąpili do zadań konkursowych. Wykorzystywano w nich wiedzę  jak również umiejętności aktorskie uczniów celem przedstawienia rymowanek o nałogach, dobrych rad, asertywnych zachowań, jak pomagać, jak radzić sobie z problemem i gdzie szukać pomocy. Uczniowie klas IV- VIII z ogromnym zaangażowaniem rozwiązywali każde zadanie. Można było zaobserwować u nich siłę walki oraz to, jak starali się rozwiązywać zadania problemowe, w których potrzebna była ich wyobraźnia i wena twórcza.

Końcowa klasyfikacja konkursu przedstawia się następująco:

I miejsce – klasa VI

II miejsce – klasa V

III miejsce – klasa IV

IV miejsce – klasa VIII

V miejsce – klasa VII

Wszystkie klasy otrzymały nagrody, a zwycięska klasa oprócz nagrody dostała specjalny BONUS.

„Zdalna Szkoła + – w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej”

Gmina Bałtów uzyskała dofinansowanie w kwocie 45 000,00zł na zakup laptopów wraz z oprogramowaniem Microsoft Office w ramach realizacji projektu pn. „Zdalna Szkoła + – w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej” ze środków UE z Programu Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

Gmina Bałtów, w wyniku złożonego wniosku, otrzymała dofinansowanie w wysokości 45 000,00 zł na zakup sprzętu komputerowego w ramach projektu „Zdalna Szkoła +” ogłoszonego przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa.

Działanie jest sfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 — w ramach konkursu grantowego Zdalna Szkoła Plus — wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego Oś Priorytetowa nr I „Powszechny dostęp do szybkiego Internetu Działanie 1.1 Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego Internetu o wysokich przepustowościach”.

Zbiorcza informacja o petycjach rozpatrzonych w 2019 r.przez Wójta Gminy Bałtów