Zajęcia teatralne szóstoklasistów - Szkoła Podstawowa w Bałtowie.

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Bałtowie zdobywają wiedzę nie tylko na obowiązkowych zajęciach edukacyjnych, ale również rozwijają swoje pasje, zainteresowania, talenty na zajęciach dodatkowych.

W ramach zajęć teatralnych szóstoklasiści nie tylko poznają zagadnienia z dziedziny teatru i jego rozwoju, ale również sami odkrywają swoje umiejętności. Edukacja teatralna, rozumiana tu jako „zabawa w teatr”, umożliwia uczniom zapoznanie się z podstawowym tworzywem sztuki teatralnej. Prowadzi także do wychowania dojrzałego widza teatralnego, który będzie odczuwał potrzebę kontaktu z teatrem, będzie reagował na piękne żywe słowo, precyzję ruchu, gest, barwę. Zajęcia teatralne mają na celu przede wszystkim zaznajomienie uczniów z wartościowymi utworami literackimi, kształtowanie umiejętności posługiwania się językiem ojczystym, kontrolowanie własnej wymowy – korygowanie wad, doskonalenie dykcji. Wpływają one również na rozwijanie wyobraźni, wrażliwości i inwencji twórczej uczniów, integrują zespół klasowy, dostarczają radosnych przeżyć emocjonalnych i estetycznych, wzmacniają poczucie własnej wartości. Uczniowie świetnie się bawią dzięki stwarzaniu im możliwości do swobodnej ekspresji plastycznej, rozwijaniu uzdolnień aktorskich, plastycznych, muzycznych i innych predyspozycji indywidualnych.

Wycieczka do stolicy

We wrześniu 2019r. Szkoła Podstawowa w Bałtowie przystąpiła do konkursu „Przesłanie klimatyczne” ogłoszonego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach i otrzymała nagrodę w wysokości  10 tys. zł na zakup sprzętu oraz pomocy dydaktycznych służących prowadzeniu edukacji ekologicznej stanowiących wyposażanie pracowni w szkole oraz 4 tys. zł na dofinansowanie wycieczki edukacyjno – przyrodniczo – krajoznawczej.

Najmłodsi przyjaciele biblioteki szkolnej

8 listopada 2019r. nowymi przyjaciółmi biblioteki szkolnej Szkoły Podstawowej  w Bałtowie zostali uczniowie klasy pierwszej. Na pierwsze spotkanie z biblioteką przyszli ze swoją wychowawczynią p. Justyną Jabłońską.

Coś dla ciała i ducha

Najmłodsi już znają zalety tańca. Teraz przyszła kolej na dorosłych. Od 16 listopada w Szkole Podstawowej w Bałtowie rozpoczęły się zajęcia ZUMBA FITNESS prowadzone pod czujnym okiem instruktora Aleksandry Kaczmarzyk oraz zajęcia jogi prowadzone przez panią Aleksandrę Korulczyk.

Pyszne, zdrowe, jesienne kanapki

18 listopada 2019r. w Szkole Podstawowej w Bałtowie dzieci z klasy I pod kierunkiem wychowawczyni Justyny Jabłońskiej wzięły udział w zajęciach kulinarnych pod hasłem: „Smacznie, zdrowo, kolorowo”.