ZŁOTE GODY

Wyróżnione pary to Państwo: Łata Wiesław i Zdzisława z Okołu, Surdy Stefan i Zofia z Bałtowa, Orłowski Kazimierz i Helena z Maksymilianowa, Połetek Stanisław i Wanda z Maksymilianowa, Lewicki Jan i Teresa z Wólki Bałtowskiej, Broś Zdzisław i Katarzyna z Lemierzy,  Wąsik Mieczysław i Leokadia z Lemierzy, Boberek Andrzej i Krystyna z Maksymilianowa, Stańczyk Henryk i Romana z Okołu, Dunal Erazm i Wanda z Okołu, Kaczmarzyk Zygmunt i Halina z Wólki Bałtowskiej-Kolonii, Łata Stanisław i Ewa z Okołu
Przybyłych na uroczystość gości Wójt Gminy Bałtów Hubert Żądło, powitał słowami:
„Rzeczpospolita Polska zapewnia ciągłość tradycji narodowych w wyróżnianiu zasług, cnót obywatelskich i wybitnych osiągnięć. Jednym z takich wyróżnień jest medal za długoletnie pożycie małżeńskie, nadawany przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Z okazji tak doniosłej uroczystości spotkaliśmy się w dniu dzisiejszym aby uhonorować Was drodzy jubilaci.12 par zostało odznaczonych medalem przez prezydenta.
W tak pięknym dniu, jakim jest 50. Rocznica Waszego Ślubu życzymy Wam wszelkiej pomyślności, pociechy z dzieci i wnuków oraz doczekania w dostatku i zdrowiu Dębowych Godów.”

Wójt Gminy Bałtów w imieniu Prezydenta RP dokonał uroczystego aktu dekoracji „Medalami za długoletnie pożycie małżeńskie”. Gratulacje i życzenia w imieniu Wojewody Świętokrzyskiego Pani Agaty Wojtyszek Jubilatom złożył Wójt Gminy Bałtów Hubert Żądło. Złote pary otrzymały kwiaty, pamiątkowe dyplomy oraz okolicznościowe upominki z rąk Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Justyny Adamiec, Przewodniczącego Rady Gminy w Bałtowie Cezarego Stępniewskiego oraz Radnych Gminy Bałtów. Nie obyło się bez tradycyjnych "stu lat" odśpiewanych przez uczestników. Zwieńczeniem uroczystości był tort jubileuszowy, poczęstunek dla przybyłych gości oraz tańce.

Informacja o planowanej do realizacji operacji własnej Stowarzyszenia LGD „Krzemienny Krąg”

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Krzemienny Krąg”

informuje o planowanej realizacji projektu własnego ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014 – 2020 w ramach działania 19 „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”, poddziałanie 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność”, w ramach przedsięwzięcia: 2.1.3 Kształtowanie liderów społecznych

Więcej szczegółów dotyczących naboru na stronie: www.krzemiennykrag.info

Informacja dotycząca opłaty miejscowej

Urząd Gminy w Bałtowie infomuje, że wznowiono wywóz nieczystości ciekłych na terenie Gminy Bałtów.

Osoby zainteresowane prosimy o kontakt pod numerem telefonu (41) 264-15-30.

Harmonogram