Dzień Dziecka na sportowo

Uroczystość rozpoczęła się od projekcji filmu dla dzieci. Następnie wychowawcy wybrali się wraz ze swoimi klasami na świeże powietrze, gdzie tradycyjnie odbył się piknik: „Śniadanie na kocyku”. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się indywidualne biegi przełajowe, które wyłoniły najszybciej biegających uczniów w klasach. Na zakończenie uczniowie wszystkich klas pod kierunkiem Pani Anny Kądzieli rozegrali mecz piłki nożnej.

Wszyscy wspaniale się bawili. Była to nie tylko lekcja sportu, przyrody, zdrowego odżywiania, ale również wzajemnych relacji w grupie oraz kibicowania w duchu fair-play.

Wyposażenie sali edukacyjnej oraz organizacja wycieczki edukacyjno-przyrodniczo-krajoznawczej - Szkoła Podstawowa w Bałtowie

Ubieranie choinek z przedszkolakami

W dniu 13 grudnia br. dzieci  z przedszkola w Bałtowie oraz w Okole wraz z Wójtem Gminy Bałtów Hubertem Żądło wspólnie dekorowali dwie choinki. Jedna z nich zostanie przekazana na licytację charytatywną, zaś druga udekoruje Urząd Gminy w Bałtowie.

Bombkowy zawrót głowy

W dniu 29.11.2019 r. uczniowie klas 0, I, II, III pod opieką swoich wychowawczyń: Edyty Klepacz, Justyny Jabłońskiej i Anny Smolińskiej udali się na wycieczkę do pierwszego w świecie Muzeum Bombki Choinkowej w Nowej Dębie.

Ogłoszenia Sądu Rejonowego w Kielcach w sprawie zgłoszenia się spadkobierców nieżyjących właścicieli gruntów wywłaszczonych pod drogę wojewódzką nr 754 w celu pobrania odszkodowania z depozytu sądowego.

Wsparcie dla osób niepełnosprawnych

W dniu 9 grudnia br. Wójt Gminy Bałtów Hubert Żądło wraz z księgową budżetową Małgorzatą Saracen zawarli umowę z Wojewodą Świętokrzyskim Zbigniewem Koniuszem na finansowanie zadania „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej” – edycja 2019-2020, które polegać będzie na zapewnieniu usług asystenta pełnoletnim osobom niepełnosprawnym ze znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności. Kwota dofinansowania 108 540,00zł co stanowi 100% kosztów zadania.