Dzień Dziecka z pomysłem

Podczas wydarzenia zaprezentowali się soliści i duety w repertuarze angielsko-, hiszpańsko-, czesko- i włoskojęzycznym. Publiczność gromko oklaskiwała wykonania między innymi takich hitów jak: „Sofia”, „Bella Ciao” czy „Jožin z bažin” . Nad przebiegiem konkursowych zmagań czuwało jury w składzie: Pani Dyrektor Lidia Pastuszka, Pani Aneta Schindler oraz Aleksandra Wójtowicz uczennica kl. IIIa, reprezentująca Samorząd Uczniowski. Poziom wykonania był wysoki, dlatego też członkowie jury mieli ciężki orzech do zgryzienia. Ostatecznie I miejsce zajęła uczennica kl. IIIa Oliwia Zając, II miejsce uczennica kl. VII Patrycja Baran, a III miejsce przyznano  ex aequo Aleksandrze Majewskiej z kl. VI oraz Patrycji Krawczyk z kl. V. Wyróżnieni zostali uczniowie kl. IV: Wiktoria Zielińska, Wiktoria Mgłosiek, Hubert Wisowski i Bartosz Kamiński. Organizatorami przedsięwzięcia były Panie: Zuzanna Kacała, Aneta Schindler, Agnieszka Biesiada-Gruszczyńska oraz Magdalena Wójcik.

W tym dniu uczniowie wzięli także udział w Szkolnym Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym pod hasłem: „Bądź świadomy – bądź bezpieczny”. Zawody składały się z 3 etapów: wiedzy teoretycznej, praktycznego poruszania się rowerem i umiejętności bandażowania. Celem turnieju było propagowanie prawidłowego zachowania na drodze oraz kształcenie umiejętności udzielania pierwszej pomocy. W drodze zdrowej rywalizacji został wyłoniony zwycięski zespół i w tym roku jest nim klasa V. Organizatorkami zawodów były Panie Małgorzata Wąsik i Iwona Gałaczyńska.

Dzień Bezpiecznego Internetu w PSP im. Legionów Polskich w Okole

Już po raz kolejny Publiczna Szkoła Podstawowa im. Legionów Polskich w Okole wzięła udział w obchodach kolejnej edycji Dnia Bezpiecznego Internetu (DBI), który przypadł na 11 lutego.  DBI 2020 obchodzony był pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem”.

Informacja o planowanej do realizacji operacji własnej Stowarzyszenia LGD „Krzemienny Krąg”

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Krzemienny Krąg”

informuje o planowanej realizacji projektu własnego ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014 – 2020 w ramach działania 19 „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”, poddziałanie 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność”, w ramach przedsięwzięcia: 2.1.3 Kształtowanie liderów społecznych

Więcej szczegółów dotyczących naboru na stronie: www.krzemiennykrag.info

Informacja dotycząca opłaty miejscowej

Urząd Gminy w Bałtowie infomuje, że wznowiono wywóz nieczystości ciekłych na terenie Gminy Bałtów.

Osoby zainteresowane prosimy o kontakt pod numerem telefonu (41) 264-15-30.