Uroczyste podpisanie umowy na realizację rozbudowy drogi wojewódzkiej 754

Miejsce podpisania umowy było nieprzypadkowe, ponieważ to właśnie na terenie Gminy Bałtów realizowany będzie najdłuższy fragment prac. Droga Wojewódzka 754 jest najważniejszą drogą w Gminie Bałtów -  dochodzą do niej wszystkie trasy lokalne. Inwestycja przyczyni się bezpośrednio do poprawy bezpieczeństwa i warunków ruchu drogowego, jak również korzystnie wpłynie na rozwój turystyki, handlu i usług. Bardzo korzystnie oddziaływać będzie na wizerunek Gminy.
Droga Wojewódzka rozbudowana zostanie na odcinku ponad 27 kilometrów na trasie Ostrowiec Świętokrzyski – Bałtów – Czekarzewice –  do granicy Województwa Świętokrzyskiego. Realizacja inwestycji oszacowana została na ponad 92 miliony złotych, które zostaną sfinansowane ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu O