Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w PSP w Okole

Święto ma w naszym kraju już 15-letnią tradycję, zostało ogłoszone w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Idea głośnego czytania znalazła uznanie wśród aktorów, nauczycieli, lekarzy, terapeutów, rodziców, a nawet polityków, którzy chętnie angażują się w ten projekt. W związku z tym, że w obecnym roku szkolnym czytelnictwo jest priorytetem, nasza szkoła z inicjatywy opiekuna biblioteki Alicji Chodały i Barbary Samsonowskiej- prowadzącej koło czytelnicze, przystąpiła do realizacji różnych działań promujących czytanie. Pierwszym z nich była prezentacja multimedialna na temat zalet głośnego czytania przedstawiona Rodzicom na pierwszym spotkaniu w miesiącu wrześniu.  Kolejna inicjatywa, to zaproponowanie chętnym uczniom i ich Rodzicom codziennego, 20-minutowego  głośnego czytania w domu. Uzupełniane i potwierdzane przez rodziców karty czytelnika będą tego potwierdzeniem.  30 września 2016 r., w dniu głośnego czytania, Pani Dyrektor Joanna Adamus i Pani Aneta Kocjan  czytały dzieciom z klas 0-III baśń H.Ch. Andersena „Brzydkie kaczątko” i tym samym zapoczątkowały akcję „Nasza Szkoła Czyta Dzieciom”. Na zakończenie spotkania z milusińskimi przeprowadzono ewaluację zajęć. Dzieci wyrażały swoje zadowolenie,  obojętność bądź negacje poprzez zaznaczanie plusów na plakacie z buziami obrazującymi ich emocje. Radość dzieci z takiej akcji była ogromna, stąd decyzja nauczycielek o dalszych, cotygodniowych spotkaniach z książką i głośnym czytaniem.

Tarcza antykryzysowa - wsparcie ZUS w wypełnianu wniosków

Najważniejsze zmiany dla beneficjentów/wniskodawców ARiMR w czasie epidemii

Dystrybucja żywności

Kondolencje