IX Świętokrzyskie Święto Pszczoły i Dożynki Gminne 2016.

Drugiego dnia imprezy odbyła się tradycyjnie konferencja poświęcona leczeniu pszczelimi produktami. Tematyka wystąpień naukowych dotyczyła prozdrowotnych walorów miodu, pyłku pszczelego, propolisu oraz apiterapii. Podczas Święta Pszczoły można było zakupić m. in. produkty pszczele, artystyczne wyroby z wosku, naturalne kosmetyki czy rękodzieło. Była również okazja do degustacji miodów pitnych i potraw regionalnych.
W niedzielę 21 sierpnia 2016 r. odbyły się Dożynki Gminne, które zainaugurowała uroczysta Msza Święta odprawiona w Kościele p.w. Matki Bożej Bolesnej przez proboszcza parafii ks. Kan. Grzegorza Kucharskiego. Po mszy uczestnicy dożynek przemaszerowali barwnym korowodem w asyście pocztów sztandarowych i Orkiestry Dętej z Kunowa na „ Okręglicę”, gdzie nastąpiła część oficjalna. Gospodarz święta - Wójt Gminy Bałtów Andrzej Jabłoński odebrał od starostów dożynek Bernardy Bidzińskiej i Leszka Tomasza Różalskiego chleb dożynkowy, a następnie podziękował wszystkim rolnikom za tegoroczne zbiory i życzył  wytrwałości w codziennej rolniczej ciężkiej pracy.
Podczas dożynek rozstrzygnięty został gminny etap konkursu „Piękna i Bezpieczna Zagroda – Przyjazna Środowisku”. Zwycięzcami zostali P. Elżbieta i Jerzy Różalscy z Bałtowa, którzy zajęli jednocześnie trzecie miejsce na szczeblu powiatowym. II miejsce zajęli – P.  Renata i Wojciech Stefankiewicz z Pętkowic Kolonii, III miejsce – Danuta i Jan Ćwiek z Antoniowa.
Święto plonów stało się też okazją do odznaczenia zasłużonych druhów strażaków. Po gratulacjach i przemówieniach zespoły ludowe z terenu Gminy Bałtów - „Bałtowianie”, „Biesiada” i „Okolanki” – ośpiewały wieńce dożynkowe.  Część artystyczną imprezy uświetniły występy zespołów - „Megitza Trio” i „Master Team”

Tarcza antykryzysowa - wsparcie ZUS w wypełnianu wniosków

Najważniejsze zmiany dla beneficjentów/wniskodawców ARiMR w czasie epidemii

Dystrybucja żywności