Przegląd Zespołów Ludowych Noc Świętojańska

Wszystkich gości powitał Wójt gminy Pan Andrzej Jabłoński. W imprezie plenerowej „Noc Świętojańska” wzięły udział zespoły ludowe: Magonianki , Borianki, Okolanki, Bałtowianie i Biesiada. Zaprezentowała się również grupa młodzieży „Junior Bałt” – partner wspierający w projekcie, która przygotowała program kabaretowy, oraz piosenkę o Bałtowie „Bałtowianie”.  Natomiast grupa harcerzy ZHR Bałtów zapraszała do gier i zabaw najmłodszych uczestników. Piękne wyroby prezentowała Pani Urszula Cieślik. Licznie zgromadzona publiczność miała okazję nagrodzić gromkimi brawami obrzęd ”Wilyjo Świntegło Jana” w wykonaniu zespołów ludowych, dzieci i młodzieży. Na zakończenie występów pięknie zaśpiewały  dziewczynki : Martynka, Gabrysia, Patrycja i Ania. Impreza plenerowa „Noc Świętojańska”, połączona była również z degustacją potraw i konkursem kulinarnym „Smaki Bałtowa”. Komisja Konkursowa powołana przez organizatora w składzie: Pani Dorota Kiljan, Pani Agnieszka Kopała, Pan Leszek Smoliński po degustacji potraw zgłoszonych do konkursu i obejrzeniu pokazu kulinarnego w wykonaniu gimnazjalistki Julii Kozieł, przyznała :
I  miejsce Julii Kozieł  za ”Placuszki z cukinii z roladkami w sosie tymiankowym”
II miejsce Zofii Malickiej za ciasto „Mazurek orzechowy”
III miejsce Stanisławie Ciecieląg  za „Kalafiora z niespodzianką”

Komisja konkursowa przyznała również 4 wyróżnienia. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody rzeczowe.  Uczestnicy imprezy mieli okazję również spróbowania wszystkich potraw przygotowanych do konkursu i degustacji. Zwieńczeniem  „Nocy Świętojańskiej”, był przemarsz nad wodę przy akompaniamencie muzycznym Pana Pawła Cieślika i puszczanie wianków. Serdecznie dziękujemy  Panu Zbigniewowi  Tyczyńskiemu za poprowadzenie imprezy, wszystkim  za przybycie, zwycięzcom konkursu gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Komunikat w sprawie zgłoszeń kandydatów na członków obwodowych komisji wyborczych w Gminie Bałtów.