Kolejne sukcesy bałtowskich gimnazjalistów

Celem konkursu było zdobywanie i popularyzowanie wiedzy historycznej o II wojnie światowej , poszerzenie wiedzy i wrażliwości uczniów na temat losów żołnierzy polskich i ich rodzin pod okupacją sowiecką. Warunkiem wzięcia udziału w konkursie było wykonanie pracy plastycznej, formy przestrzennej lub prezentacji multimedialnej zgodnej z hasłem konkursu:
„W krzyżach i pamięci, grobowe milczenie,
Co woła do świata o ludzkie sumienie!”

W kategorii „prezentacja multimedialna” wysoko oceniona została praca Adriana Kaczmarzyka, który zajął III miejsce. Dobrze wypadł również Jakub Grudniewski, którego praca otrzymała wyróżnienie. Zwycięzcy nagrodzeni zostali dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi. Uroczystość wręczenia nagród uświetnił swą obecnością i wygłoszeniem prelekcji na temat zbrodni katyńskiej p. Marek Jończyk - pracownik Instytutu Pamięci Narodowej, autor książki „Zbrodnia Katyńska na mieszkańcach Kielecczyzny”.

Komunikat w sprawie zgłoszeń kandydatów na członków obwodowych komisji wyborczych w Gminie Bałtów.