Uczennica ZSP Gimnazjum w Bałtowie uczestniczką obozu "Youth Goes for Peace"

W lutym Ania wysłała zgłoszenie na 4 tygodniowy obóz Camp Rising Sun – jest to obóz który ma odbyć się w lipcu w USA – a uczestnictwo w nim stwarza młodym ludziom szansę przeżycia 4 tygodni w atmosferze sprzyjającej wzajemnemu poznaniu i poszerzaniu wiedzy na temat różnych kultur, poprzez wspólne dyskusje, projekty artystyczne oraz zajęcia rekreacyjne. Po tygodniu pojawiła się informacja z ogłoszeniem finalistów – ze 150 zgłoszeń – 16 osób zostało zaproszonych na rozmowę w języku angielskim, w tym ANIA. Finał odbył się w Krakowie w Domu Profesorskim Uniwersytetu Jagiellońskiego. W tegorocznej edycji konkursu do wygrania były 2 stypendia dla ucznia i uczennicy gimnazjum, którzy będą reprezentowali Polskę na letnich obozach Camp Rising Sun w USA. Na obóz mogła dostać się tylko jedna dziewczyna, niestety nie była to Ania, lecz mimo to - sam fakt dostania się do finału prestiżowego obozu, jakim jest Camp Rising Sun jest ogromnym sukcesem.
Ania jest osobą, która nie podaję się i ciągle szuka nowych możliwości rozwoju, dlatego też zgłosiła się na 3 - tygodniowy obóz do Niemiec - „Youth Goes for Peace”.
Z Polski dostało się tylko 6 osób, w tym ANIA!
W projekcie weźmie udział 50 osób z 7 krajów -  Albanii, Bośni i Hercegowiny, Chorwacji, Czarnogóry, Niemiec, Serbii i Polski. Głównym celem obozu jest budowanie mostów między różnymi kulturami, uwrażliwienie młodych ludzi na sprawy dotyczące tolerancji i integracji.  W ramach programu na młodzież czeka wiele atrakcji, takich jak sport, zabawy, aktywność na świeżym powietrzu (rafting, wspinaczka linowa, pływanie, gry terenowe), a także wycieczki krajoznawcze (m.in. do Bonn i Kolonii), warsztaty kreatywne oraz kilka paneli dyskusyjnych na temat sytuacji młodzieży w krajach uczestniczących w projekcie, tolerancji, obywatelstwa europejskiego. Wszystkie zajęcia odbywać się będą w języku angielskim.  Ania kieruje się zasadą „że zawsze należy wszystkiego próbować, ponieważ nigdy nie wiadomo, kiedy może spotkać nas łut szczęścia, a także nie przejmować się porażkami, bo każda porażka to wartościowa lekcja”. Gratulujemy Ani i życzymy jej dalszych sukcesów w działaniu!

Tarcza antykryzysowa - wsparcie ZUS w wypełnianu wniosków

Najważniejsze zmiany dla beneficjentów/wniskodawców ARiMR w czasie epidemii

Dystrybucja żywności

Kondolencje