Spotkanie z Poezją Lutnia Wiejska

Konkurs od lat cieszy się niesłabnącym powodzeniem. Od początku istnienia jego gośćmi są PSP nr 5, PSP nr 9, PSP w Bałtowie, nieistniejąca już PSP nr 11. Brali w nim również udział uczniowie z innych ostrowieckich szkół, tj.  PSP 1, 3, 4, 7, 12,14,  a również ze szkoły w Szwarszowicach i Sarnówku. W tym roku milo nam było gościć PSP z Tarłowa i Mominy.
W tym roku przewodniczącą jury była pani Urszula Bilska z MCK w Ostrowcu, natomiast członkiniami: pani Iwona Lis – dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Bałtowie i pani Dorota Karwat - nauczycielka z PSP nr 5 z Ostrowca.Szacowne jury wyłoniło zwycięzców konkursu spośród ośmiu szkół biorących w nim udział. W grupie młodszej I miejsce zajął Tomasz Żuchowski z PSP w Bałtowie, II miejsce- Patrycja Otolińska z PSP w Mominie, III miejsce Lena Piecewicz ze Szkoły z Pasją im. Elżbiety Sołtys. W grupie starszej I miejsce przypadło Marii Kosiarz z PSP nr 9, II miejsce Filipowi Matyszczakowi z PSP w Mominie, a III miejsce Amelii Kośniewskiej z PSP im. Legionów Polskich w Okole.
Fundatorem nagród byli: Wójt Gminy Bałtów - Andrzej Jabłoński, Gminna Biblioteka Publiczna w Bałtowie oraz Rada Rodziców przy szkole w Okole. "Lutnia Wiejska" daje dzieciom możliwość bliższego obcowania z twórczością związaną z życiem na wsi i kulturą ludową. To wspaniała okazja do rozbudzenia w najmłodszym pokoleniu miłości do poezji oraz podzielenia się swym talentem z rówieśnikami. Organizatorzy konkursu gorąco dziękują wszystkim sponsorom, fundatorom nagród, a także właścicielom sklepów w Okole i piekarni w Pętkowicach oraz rodzicom.

Wykaz nieruchomości przeznaczonych do dzierżawy i użyczenia