Bałtów jest ECO

Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Gminy Bałtów „Bałt”, Urząd Gminy w Bałtowie oraz Fundacja „Arka” zorganizowali akcję społeczną – „Wiosenne reklamówki śmieci”.  Przeprowadzona inicjatywa miała na celu zadbanie o przestrzeń gminy i kreowanie świadomości ekologicznej i estetycznej wśród społeczności lokalnej. W przedsięwzięciu udział wzięły sołectwa, a sama akcja spotkała się z dużym odzewem ze strony mieszkańców, którzy chętnie włączyli się w akcję sprzątając place zabaw, skwery, tereny zielone wzdłuż chodników oraz dzikie wysypiska śmieci. Tego dnia kontynuowano również prace porządkowe wokół jednostki OSP w Bałtowie oraz klubu „Bałtek”. Dla uczestników akcji przygotowano worki do gromadzenia odpadów oraz rękawice ochronne. Po kilku godzinach ciężkiej pracy zaczęły pojawiać się efekty – nie tylko czyste otoczenie, ale również worki pełne śmieci – które zostały nieodpłatnie przewiezione przez firmę Remondis Ostrowiec Sp. z o.o. do Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów "JANIK" Sp. z o.o., gdzie zostały bezpłatnie przyjęte. Po akcji dla wszystkich uczestników zorganizowany został poczęstunek. Wszystkim, którzy wzięli udział w wiosennych porządkach: mieszkańcom, sołtysom, radnym i partnerom akcji dziękujemy za zaangażowanie i liczymy, że podobne inicjatywy spotkają się z równie mocnym zainteresowaniem w przyszłości.

Wykaz nieruchomości przeznaczonych do dzierżawy i użyczenia