Młodzież z ZSP w Bałtowie w projekcie Bezpieczna Woda

Uczniowie Zespołu Szkół Publicznych w Bałtowie  wzięli czynny udział w projekcie „Bezpieczna woda”, gdzie uświadomili sobie, jakie niebezpieczeństwa zagrażają im w trakcie wypoczynku nad wodą, jak reagować, kiedy się jest świadkiem takich sytuacji. Zajęcia podzielone zostały na trzy części. Podczas pierwszej z nich, uczestnicy wysłuchali zaproszonych gości, pośród których znaleźć można znanych artystów i sportowców związanych z regionem świętokrzyskim. Następnie odbyły się zajęcia teoretyczne, na których uczestnicy poznali zasady bezpiecznego korzystania z kąpielisk, zdobyli także cenne informacje dotyczące właściwych reakcji w sytuacjach zagrożenia. W trakcie ostatniego etapu spotkania, młodzież samodzielnie testowała sprzęty wykorzystywane w ratownictwie, a starsze grupy uczyły się stosować zasady pierwszej pomocy w praktyce.  Warsztaty w ramach projektu odbyły się w Centrum Kongresowym Targów Kielce.
Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Bałtowie uczestniczyli w warsztatach 11 kwietnia 2016r., podczas inauguracji programu, na którym dla publiczności zagrała na skrzypcach młodai niezwykle utalentowana Anna Wileńska - uczestniczka programu "Mali Giganci". Część artystyczna uatrakcyjniona była również występem Agnieszki Marczak  (akrobatki, tancerki, finalistki 6-tej edycji "Mam Talent").
Miłą niespodzianką dla wszystkich było losowanie nagród. Wśród zwycięzców znaleźli się uczniowie IV klasy Szkoły Podstawowej w Bałtowie. 14 kwietnia 2016r. gimnazjaliści z Bałtowa mieli ponadto okazję uczestniczyć w pokazach  klubu siatkarskiego Effector Kielce Świętokrzyska Siatkówka SA oraz klubu Karate z Morawicy.

Komunikat w sprawie zgłoszeń kandydatów na członków obwodowych komisji wyborczych w Gminie Bałtów.